سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62129
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » انتقال «موشک‌های ایران به کره شمالی»؟!
Print This Post

 
 
اخیرا یکی از مقامات اطلاعاتی آمریکا ادعایی را مطرح کرده که در این گزارش به آن می‌پردازیم.

به گزارش سلام دلفان، در شش ماه اخیر ادعاهای مختلفی درباره توان دفاعی و موشکی ایران از سوی رسانه‌های وابسته به غرب مطرح شده است.

وجه اشتراک تمام این ادعاهای غربی ها؛ سناریوی ایران هراسی و یا تضعیف ایران است که به شکل‌های مختلف همچون وجود توان نظامی بالای اسرائیل نسبت به ایران، ضعف پدافند هوایی کشورمان و حضور نظامی سپاه پاسداران در جبهه جنوبی سوریه و … است.

اخیرا یکی از مقامات اطلاعاتی آمریکا ادعایی را مطرح کرده که در این گزارش به آن می‌پردازیم.

** بازخوانی یک ادعا

“جان برنن” مشاور ارشد “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا، در امور مبارزه با تروریسم، درباره آنچه انتقال بخش‌هایی از موشک‌های ایران به کره شمالی خواند، هشدار داد.

برنن مدعی شد: آمریکا انتقال اجزای موشک‌های مرتبط با به برنامه هسته‌ای نظامی ایران به کره شمالی را با نگرانی زیر نظر دارد. سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روابط پنهانی میان ایران و کره شمالی را مشاهده و همکاری این دو کشور در زمینه فعالیت‌های غیرقانونی و نظامی هسته‌ای را رهگیری کرده است. این مقام آمریکایی تاکید کرد واشنگتن نگران انتقال بخش‌هایی از تجهیزات نظامی ایران مرتبط با برنامه هسته‌ای این کشور به کره شمالی است.

رئیس سیا افزود: ما گزارش‌هایی درباره تلاش‌های ایران برای خرید سلاح و تجهیزاتی دریافت کردیم که به فعالیت‌های هسته‌ای نظامی ارتباط دارد. تهران برای تکمیل بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای نظامی و موشک‌های خود از منابع خارجی از جمله کره شمالی استفاده می‌کند.

جان برنن در ادامه ادعایش افزود: من نمی‌گویم اکنون کاری در حال انجام شدن است؛ اما ما باید همه مسیرهای احتمالی را که ممکن است ایران از طریق آنها به تسلیحات کشتار جمعی دست پیدا کند، در نظر داشته باشیم.

ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بارها از سوی مقامات “تل آویو و واشنگتن” مطرح شده که با پاسخ مقامات لشکری و کشوری جمهوری اسلامی ایران مواجه شده است.

“حسن روحانی” رئیس جمهور (بیشتر بخوانید) و  “محمد جواد ظریف” وزیر امور خارجه کشورمان (بیشتر بخوانید) بارها اعلام کردند که بمب اتم در دکترین نظامی ایران جایی ندارد و ما به هیچ عنوان به دنبال بمب اتم نیستیم.

علاوه براین فتوای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا درباره حرام بودن بمب اتم (بیشتر بخوانید) نیز نشان می‌دهد ایران هیچگاه به دنبال بمب اتم نبوده است. ضمن آنکه یک ماه پیش نیز یکی از رسانه‌های وابسته به غرب ادعایی درباره پارچین مطرح کرد که کذب بودن آن از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران به عینه ثابت شد.

** سناریوی ایران هراسی آمریکا

اما بعد دوم ادعای این مقام “واشنگتن” درباره انتقال موشک‌های ایران به کره شمالی بوده که نشان دهنده سناریوی ایران هراسی از سوی مقامات اسرائیلی است. ایران نیازی به انتقال موشک‌های خود به کشورهای دیگر نمی‌بیند که بخواهد آنها را از طرق مختلف به شرق آسیا ارسال کند.

سردار سرتیپ “سید مسعود جزایری” معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گو با خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره قدرت نظامی ایران وسناریو ایران هراسی غرب عنوان داشت: قدرت نظامی ایران در درجه اول یک قدرت دفاعی بوده و قبل از هر چیز انسان و انسانیت برای جمهوری اسلامی ایران اولویت دارد، اما رژیم‌های استعمارگر تلاش می‌کنند که با فرافکنی افکار عمومی را منحرف کنند.

سردار جزایری ادامه داد: آن‌ها تلاش می‌کنند با ایران هراسی و اسلام هراسی اهداف شوم خود را به خورد جهان بدهند.

**ادعایی که در گذشته نیز وارونه آن مطرح شد

جالب است که در فروردین ماه امسال نیز ادعایی وارونه مطرح شد و آن انتقال قطعات موشکی از کره شمالی به ایران بود که آن هم با تکذیب مقامات جمهوری اسلامی ایران مواجه شد. ضمنا اگر اسنادی درباره انتقال موشک‌های ایرانی به کره شمالی وجود دارد چرا آن اسناد از سوی مقامات ایالات متحده رسانه‌ای نمی‌شوند؟

**آصفری: ایران نیازی به وارد کردن قطعات موشکی از هیچ کشوری را ندارد

“محمد حسن آصفری” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در گفت‌و‌گو با خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره انتقال قطعات موشکی از کره شمالی به ایران، گفت: این موضوع کذب محض است و صحت ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این که هیچ گونه وابستگی به هیچ کشوری نداشته و نداریم یادآور شد: ایران نیازی به وارد کردن قطعات موشکی از هیچ کشوری را ندارد.

با توجه به اینکه ایران برنامه هسته‌ای نظامی ندارد، مقام معظم رهبری بمب اتم را حرام اعلام کرده، مسئولین دولت یازدهم ادعاهای مقامات تل آویو و واشنگتن را درباره تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای اکیدا تکذیب کردند و هیچ سندی دال بر انتقال قطعات موشکی ایران به کره وجود ندارد؛ پس ادعای این مقام “واشنگتن” خلاف واقع است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار