- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

اختصاص 17میلیارد و188میلیون ریال اعتباربه آموزش وپرورش دلفان

به گزارش سلام دلفان، جعفر طولابی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دلفان گفت : این اعتبار از محل اعتبارات ماده واحده استانی ‏ ، دو درصد سود نفت و گاز ، مصوبات خاص و ماده 180 استانی و ملی به این شهرستان اختصاص یافته است .
وی افزود: این اعتبار جهت اجرای تعمیرات مدارس ،خرید تجهیزات ، انشعابات و ساخت مکان های آموزشی، پرورشی و ورزشی در شهرستان دلفان هزینه می شود.
وی بیان داشت: ساخت دبیرستان علوم و معارف صدرا ، تکمیل هنرستان فنی و تکمیل سالن چند منظوره خوارزمی از مهمترین این طرح ها است .
وی ، خواستار همکاری ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان دلفان با آموزش وپرورش این شهرستان برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن جشن بازگشایی مدارس در این شهرستان شد .

همچنین مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلفان از آماده شدن 282مدرسه این شهرستان برای استقبال از دانش آموزان خبر داد .

احمد کاظمی افزود:این تعداد مدارس در قالب طرح مهر در شهرستان دلفان برای آغاز سال تحصیلی جدید آماده شده اند.

وی، با بیان اینکه در قالب طرح مهر یک ستاد شامل چهار کمیته کار ساماندهی، تجهیز و نوسازی مدارس دولتی و غیردولتی شهرستان دلفان را انجام داده اند بیان داشت: در راستای اجرای این طرح فعالیت های همچون بهسازی، زیباسازی، مرمت، ایجاد فضای سبزو شاداب سازی مدارس در آستانه فصل پاییز و بازگشایی مدارس این شهرستان انجام گردیده است .
کاظمی ، با بیان اینکه نیروهای آموزشی شهرستان دلفان ساماندهی شده اند اظهار داشت: رعایت تراکم دانش آموزی در کلاس های درس، تامین و تنظیم برنامه های آموزشی، ایجاد فضای سبز و بازسازی سرویس های بهداشتی مدارس از مهمترین اقدامات انجام شده در قالب طرح مهر است که با استفاده بهینه از امکانات، برنامه ریزی مناسب برای بازگشایی مدارس و نظارت مستمر بر حسن انجام کار مدارس برای سال تحصیلی جدید آماده شده اند.
وی ادامه داد : 88 هزار و 955 جلد کتاب درسی در دوره های تحصیلی ابتدایی و پیش دانشگاهی در بین دانش آموزان توزیع شده است .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلفان گفت : 24 هزار دانش آموز دلفانی با هزار و 125 کلاس درس و دوهزار و 300 فرهنگی سال تحصیلی 95-94 را آغاز خواهند کرد .

منبع: ایرنا