سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62166
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۳۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دلفان در دامان سرمازدگی سوخت
Print This Post
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: میزان خسارات ناشی از خشکسالی و سرمازدگی در کل استان طی سال جاری حدود ۱۰۰ هزار تن بوده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، مهرداد غضنفری بعد از ظهر دوشنبه در مراسم معارفه سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان این استان را مستعد در حوزه کشاورزی دانست و اظهار داشت: اقتصاد قالب لرستان در بخش کشاورزی است چرا که همه مشاغل استان به نوعی مرتبط با این بخش هستند.

وی با بیان اینکه لرستان این قابلیت را دارد نه تنها نیازمندی های استان بلکه نیازمندی های خارج استان را در بخش کشاورزی فراهم کند، یادآور شد: وجود ۸۰۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی، وجود دو میلیون هکتار جنگل و مرتع و بیش از شش میلیون واحد دامی در لرستان گوشه ای از قابلیت های این استان در بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ارزش منابع پایه بخش کشاوری استان را حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان دانست و افزود: این منابع از گردش مالی شش هزار میلیارد تومانی برخوردار هستند.

غضنفری میزان خرید گندم در لرستان طی سال ۹۱ را کمتر از ۳۰ هزار تن برشمرد و عنوان کرد: در سال ۹۲ میزان خرید گندم به حدود ۲۲۰ هزار تن رسید.

وی اضافه کرد: استان لرستان در سال ۹۳ با افزایش تولید بیش از ۱۲۰ هزار تنی گندم مواجه بود.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به خسارت ۵۰ هزار تنی تولید گندم در شهرستان کوهدشت بر اثر خشکسالی های سالجاری اشاره کرد و افزود: میزان گندم خریداری شده از این شهرستان در سال گذشته حدود ۶۵ هزار تن بود که این رقم در سال جاری به ۱۵ هزار تن کاهش یافت.

غضنفری میزان خسارات ناشی از خشکسالی و سرمازدگی در کل استان طی سال جاری را حدود ۱۰۰ هزار تن برشمرد و گفت: در شهرستان نورآباد نیز بر اثر سرما زدگی حدود ۳۷ هزار هکتار از اراضی از بین رفت.

وی با بیان اینکه لرستان امروز در خرید گندم معمولی از میزان گندم خریداری شده در سال گذشته یعنی ۳۱۷ هزار تن عبور کرده است، عنوان کرد: میزان گندم بذری خریداری شده در استان طی سال جاری حدود ۲۴ هزار تن بوده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار