سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6220
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گزارش از آخرین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت13
Print This Post

داوود احمدی‌نژاد، جواد اطاعت، محمدباقر قالیباف، پرویز کاظمی، محمدحسن ابوترابی فرد، ابراهیم اصغرزاده، ابوالحسن نواب، طهماسب مظاهری و علی‌‌اکبر جوانفکر ثبت‌نام کردند/ تعداد ثبت‌نام‌ کنندگان تا ساعت 13 امروز: 89 نفر

به گزارش سلام دلفان به نقل از«نسیم»، متن و حاشیه پنجمین و آخرین روز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:

– داوود احمدی‌نژاد اولین چهره خبرساز پنجمین روز ثبت‌نام کرد .

– احمدی نژاد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به «نسیم»: فعلا مستقل آمده‌ام و هدفی جز خدمت به نظام جمهوری اسلامی ندارم

– جواد اطاعت، فعال اصلاح‌طلب برای ثبت نام وارد وزارت کشور شد

– محمد باقر قالیباف عضو ائتلاف پیشرفت و شهردار تهران ، همراه با حسین مظفر دئیس این ائتلاف، برای ثبت نام در ستاد انتخابات کشور حاضر شد

– پرویز کاظمی هم با حضور در ستاد انتخابات برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد . کاظمیدر جمع خبرنگاران بیان داشت: مستقل آمده‌ام و شعارم آرامش و تلاش است. باید مدیریت بله قربان گو’ را کنار بگذاریم. امیدوارم شورای نگهبان بر اساس قانون اجازه ورود سلایق و کسانی به پایبند به نظام هستند را بدهد

– محمد باقر قالیباف پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، باحضور در نشست خبری، میثاق نامه خود با مردم را قرائت کرد که متن آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و اوفوا بالعهد ان العهد کان مسئولا
سرورانم، مردمم، عزیزانم! اینک که پس از سال‌ها گذران فراز و نشیب انقلاب مان در پیشگاه شما ایستاده‌ام، آمده ام با تمام وجود اعلام کنم که بر پیمانم پایدار مانده ام. پیمانی که امام عزیزمان از روزی که در 19 سالگی پای در جبهه نهادم به من آموخت که «مدیون این مردمم».
من تمام جوانی ام را همراه هزاران هزار جوان شریف دیگر، بر سر همین پیمان ماندم. زندگی من فقط به زندگی فرزند ساده ای از این خاک شریف نیست؛ زندگی ام زندگی تمام مردم ایران اسلامی است. روایت فتح مردمانی که چون انقلاب کردند و چون پای در دفاع گذاشتند در چشمان شان برق امید بود و پس از جنگ تا امروز هم همین امید زنده هست.

آمده‌ام تا عشق و ایثار را زنده کنم، ایستاده‌ام که دوباره به ایران، وطنم و به انقلاب، انقلاب نجیب و مظلوم اسلامی همچون آن روزهای بهشتی افتخار کنم. و من امروز تنها به این افتخار نمی‌کنم که کشوری مستقل هستیم، تنها به این افتخار نمی‌کنم که جوانان‌مان قله‌های بلند دانش را فتح کرده‌اند و حتی تنها به این افتخار نمی‌کنم که یک وجب از خاک‌مان را به دشمن ندادیم و نخواهیم داد . بلکه به این می‌بالم که فرزند مردمی هستم که سخت، امید و ایمان به خدا دارند. و اگر با هم یکی باشیم و صادقانه تلاش کنیم خدا این امید را ناامید نمی کند. امید به آینده ای بهتر، به پیشرفت، به عدالت و به استقلال و آزادی.

این بار آمده‌ام پیمان بزرگتری با مردمم، با امامم، با رهبر عزیزم و با دوستان شهیدم ببندم. با جانم عهد ببندم و به ایرانی افتخار کنم که هیچ کودکی دیگر گرسنه سر به بالین نگذارد. به ایرانی افتخار کنم که جوانانش سرگردان یک شغل با عزت نباشند. به ایرانی افتخار کنم که هیچ پدری خجلت زده خانواده اش نباشد. به ایرانی افتخار کنم که در آن حرف زدن تمام شده باشد و همه با هم کار کنند. به ایرانی افتخار کنم که برادری علیه برادر دیگرش کینه و نفرت نپراکند. افتخار کنم به آرمان هایمان از یک سرزمین عادلانه که رعایت حقوق ملت و قانون اساسی سبب می‌شود کسی با خود نیندیشد بدون رابطه بازی، راه های پیشرفت او به سوی آینده بسته شده است.

افتخار کنم به آرمان های بلندمان از وطنی که به جای سیاست بازان و سیاست پیشگان، سیاست اندیشان ، نخبگان و اندیشمندانش قدر ببینند و برصدر نشینند و افتخار کنم به امتی که روح اسلام، روح قرآن و روح نظام ولایی پایدارترین مرجع و ماوایش باشد. افتخار کنم به آرزوهایمان از امید به یک ایران بی کینه ، ایران بی ظلم، ایران بی تفرقه، ایران آباد و در یک کلام ایران اسلامی اسلامی.

افتخار کنم به یک امید واقعی که اول بار در چشمان نازنین دوستان شهیدم دیدم و اینک در چشمان تک تک مردمی می بینم که منتظر آینده اید. باید بیشتر و بهتر کار کنیم تا این امید ، ناامید نشود. آمده ام به پوست و گوشت و خونم ایمان ببندم که پای این امید به بهتر شدن بایستم. بایستم که دوباره مردمم ببینند که ایران اسلامی، نه ایران چپ است و نه ایران راست. نه ایران ترک است و نه ایران فارس، نه ایران کرد است و نه ایران لر، نه ایران عرب است و نه ایران بلوچ، بلکه ایران اسلامی، فقط یک ایران است. ایران همه ما ، ایران بچه های ما، ایران بی کینه، ایران مستقل و آزاد، ایران اسلامی، ایران قرآن، ایران سربلند و ایران ایران.

با اقتدا به مولایم امیرالمومنان علی (ع) عرضه می دارم که: «خدایا ، تو می دانی که آنچه انجام می دهم نه برای کسب قدرت است و نه برای رسیدن به دنیای بی ارزش. من آمده ام تا پرچم ارزش های دینی برافراشته شود، سرزمین تو آباد گردد، امنیت بندگان ستم دیده ات فراهم آید و دستورها و احکام تو اجرا شود.» مرا برای عمل به این پیمان یار و یاور باش.
مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم/ هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم
والسلام/ فرزند شما
محمد باقر قالیباف

– قالیباف در پاسخ به سوال خبرنگاران در نشست خبری:
– من بیش از 30 سال در این کشور توفیق خدمتگزاری دارم و کارنامه من شاهد انجام تعهداتم به مردم است، امیدوارم اتفاق هم همچنان ادامه یابد.
– وی با بیان اینکه در طول بیش از 6 سال گذشته برنامه‌ای را به طور مرتب با 250 تن از کارشناسان کشور در 24 سرفصل تنظیم کرده‌ام که در یک کنفرانس خبری حتما آن را توضیح خواهم داد، – – حوزه دیپلماسی را نباید با سیاست خارجی اشتباه گرفت؛ سیاست‌های کلان را رهبری تنظیم می‌کنند ولی تمام نقش را در اجرای آن سیاست‌ها و سیاست‌های کلان رئیس‌جمهور دارد.

قالیباف با تاکید بر اینکه درباره موضوع هسته‌ای دنبال عزت کشور هستیم، افزود: امروز نظام اسلامی فرصت‌های بسیار کلیدی دارد که در روابط بین‌الملل و دیپلماسی و بخصوص هسته‌ای سرعت بهتری را در حل موضوعات داشته باشد.
– فانون اساسی، شورای نگهبان را مرجع تشخیص احراز صلاحیت‌ها می‌داندو من تابع شورای نگهبان در قضیه صلاحیت‌ها هستم.
– امروز در کشور شاهدید که نه تنها هتک حرمت زندانیان و محرومین، بلکه هیچ حرمتی برای شهروندان و مسئولان وجود ندارد و هر کسی هرجور می‌خواهد عمل می‌کند.
-در حوزه شخصی مصمم هستم که میثاق ملی خود در قانون اساسی را از همان روز اول اجرا کنم؛ نه اینکه بیندازم آخر و بعد بگویم قانون اساسی ظرفیت نداشت عمل کنم.حتماً در مبارزه با فساد با همکاری با قوه قضائیه، با کسانی که به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند برخورد می‌کنم.
– مطمئنم قبل از پایان این دوره شورای شهر، از پروژه بزگراره صدر بهره‌برداری می‌شود.من مرد پروژه‌های نیمه‌تمام نیستم.

*محمدحسن ابوترابی‌فرد با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم ثبت‌نام کرد/ غلامرضا مصباحی مقدم وی را همراهی می‌کند.

*محمدمهدی زاهدی با حضور در ستاد انتخابات، از روند ثبت‌نام داوطلبین بازید کرد/ وی در جمع خبرنگاران از تلاش‌های وزارت کشور تشکر کرد/ ‘برخورد یکسان با چهره‌های شاخص و افراد شناخته نشده قابل تقدیر است’.

*صولت مرتضوی، رئیس ستاد انتخابات در پاسخ به این سوال که آیا تدبیر خاصی برای ثبت‌نام مشایی و هاشمی شده است، گفت: در مورد حضور مشایی و هاشمی هیچ هماهنگی صورت نگرفته است/ درب وزارت کشور به روی ثبت‌نام‌کنندگان باز است.

* ابراهیم اصغرزاده، فعال اصلاح‌طلب با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم ثبت نام کرد/ اصغرزاده: آمده‌ام اصلاح‌طلبان را نمایندگی کنم/ تابع پروتکل اصلاحات هستم.

* علی‌اکبر جوانفکر، مشاور سابق رئیس‌جمهور هم برای ثبت‌نام در انتخابات یازدهم وارد وزارت کشور شد/ وی را همسرش همراهی می‌کند.

*محمد علی‌آبادی، مشاور سابق رئیس‌‌جمهور که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم وارد ستاد انتخابات کشور شده بود به علت نقص مدارک، وزارت کشور را ترک کرد.

*ابوالحسن نواب، عضو جامعه روحانیت مبارز برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم وارد ستاد انتخابات کشور شد.

* طهماسب مظاهری، رئیس کل سابق بانک مرکزی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم وارد ستاد انتخابات کشور شد.

*علی اکبر ولایتی، عضو ائتلاف پیشرفت برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم وارد ستاد انتخابات کشور شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار