سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62281
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/ وعده شورای شهر برای ایجاد قبرستان جدید و ساماندهی قبرستان فعلی به کجا رسید؟؟؟
Print This Post

آذر ماه سال گذشته عضو شورای شهر نورآباد از تصمیمات جدید این شورا و همچنین شهرداری نورآباد برای ساماندهی قبرستان قدیمی شهر خبر داد.

سلام دلفان  به نقل از نسیم دلفان– خبر منتشر شده در آذر ماه سال گذشته این بود:

سید محمدامین نوربخش عضو شورای شهر نورآباد گفت : قبرستان قدیمی شهر نورآباد که در واقع اصلی ترین قبرستان این شهر است به دلایل مختلف باید ساماندهی شود.

وی افزود : یک زمانی این قبرستان را می شد جزء حاشیه شهر محسوب کرد اما اکنون با توسعه شهر این مکان دیگر بعنوان حاشیه شهر به شمار نمی آید زیرا منازل مسکونی بسیاری در حوالی این قبرستان احداث شده و در واقع شهر به سمت این مکان گسترش یافته است ، لذا می طلبد که هر زودتر مکان دیگری برای ایجاد قبرستان در اطراف شهر در نظر گرفته شود.

این عضو شورای شهر همچنین اضافه کرد ، یک زمانی توسط برخی پیمانکاران سعی شد قبرهای شهدای مدفون شده در این قبرستان از نظر ظاهری ساماندهی شود اما متاسفانه این کار به درستی انجام نشد و نیمه تمام رها گردید ، همین پروژه تکمیل نشده به خودی خود باعث بی نظمی و به هم ریختگی شکل ظاهری قبرستان گردید که این قضیه بارها و بارها مورد اعتراض شهروندان قرار گرفته است.

نوربخش تصریح کرد امیدواریم با هماهنگی های بین شورای شهر و اداره مربوطه در ایجاد پروژه مورد بحث زمینه های ساماندهی این وضعیت فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه فضای این قبرستان دیگر جایی برای اضافه کردن قبر ندارد و به عبارتی ظرفیت آن تکمیل شده گفت : بایستی هر چه سریعتر برای احداث یک قبرستان جدید چاره اندیشی شود اما این کار زمانبر است لذا شورای شهر در حال حاضر بخاطر اینکه بتواند هر چه سریعتر فکری برای این موضوع کرده باشد با دعوت از شهرداری و همچنین مالکان اراضی مجاور قبرستان سعی دارد مقداری از اراضی اطراف را به قبرستان الحاق نمایند و موقتأ این وضعیت ساماندهی شود.

این مسئول اظهار داشت : جلسات برگزار شده با مالکان و شهرداری توسط شورای شهر به نتایج خوبی رسیده که امیدواریم با طی شدن مراحل قانونی و اداری هر چه زودتر این کار انجام پذیرد.

ضمن قدردانی از تصمیم شورای شهر و شهرداری خاطر نشان می کند تصمیم این عزیزان در واقع یک مُسکن موقتی است اما مسئولین امر اگر تلاش نمایند با احداث یک قبرستان جدید این مشکل را مرتفع نمایند به طور حتم بهترین گزینه را انتخاب کرده اند و چاره اندیشی مناسب تری انجام داده اند. اضافه کردن اراضی مجاور به قبرستان مورد نظر ممکن است تصمیم برای ایجاد قبرستان جدید را به فراموشی بسپارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار