سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62450
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » موضوع اعتراض پزشکان درمانگاه تخصصی شهر نورآباد چه بود؟
Print This Post

حکایت نارضایتی مردم دلفان ناشی ازدحام جمعیت در درمانگاه بیمارستان شهرستان دلفان حکایت عیجیبی است که گویا قصد ندارد دست از سر این مردم بر دارد

سلام دلفان به نقل از نسیـــم دلفـان – طرح ارتقاء نظام سلامت ، طرحی بود که توسط دولت یازدهم اجرایی شد و در اکثر نقاط کشور با موفقیت و رضایت مردمی مواجه بوده است.

متاسفانه این طرح به ویژه در بحث تجمیع پزشکان و ایجاد درمانگاه تخصصی در شهرستان دلفان چندان با رضایت مردمی مواجه نشد و اعتراض های مراجعه کنندگان را در پی داشته است.

موضوع اعتراضات مراجعین این درمانگاه را می توان از دو زاویه بررسی کرد. مورد اول مربوط به مکان این مرکز درمانی است و دوم مربوط به کمبود شدید پرسنل این درمانگاه

dsc_0014.jpg

• مکان درمانگاه – محل فیزیکی این مرکز درمانی در بیمارستان ابن سینا واقع شده و به هیچ عنوان جوابگوی ازدحام جمعیت و مراجعه کنندگان نیست. این نامناسب بودن مکان درمانگاه نتنها فریاد مراجعین را درآورده بلکه خود پزشکان مشغول در این مرکز درمانی نیز به شدت از این وضعیت ناراضی اند.

• کمبود کارکنان این درمانگاه – این مورد نیز یکی دیگر از علل عدم رضایت مردم و حتی پزشکان از خدمت رسانی در این مرکز است. کمبود کارکنان از پزشک گرفته تا منشی نوبت دهنده و همچنین مسئول هدایت بیماران به اتاق پزشک ، سبب شده روند مطلوبی در ارائه خدمات ملاحظه نگردد و از نظر عصبی نیز تاثیر بسیار منفی بر مراجعان و همچنین کادر درمانی مرکز دارد تا جایی که گاهأ باعث پرخاشگری بین مراجعین و پرسنل درمانگاه و حتی پزشک معالج شده است.

dsc_0015.jpg

روز چهارشنبه اول مهرماه خبرنگار نسیم دلفان با مراجعه به این درمانگاه شاهد ازدحام جمعیت و همچنین عصبانیت شدید مردم حاضر در محل بود. این عصبانیت ناشی از عدم حضور پزشکان در مرکز بود.

پیگیری خبرنگار ما و صحبت های برخی مراجعان حکایت از این داشت که پزشکان در اعتراض به عدم واریز به موقع کارانه شان در محل کار خود حاضر نشده اند.

بررسی خبرنگار ما نشان داد چندین ماه است کارانه پزشکان این درمانگاه واریز نشده و این موضوع باعث بی انگیزگی آنان برای خدمت رسانی به مردم شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تایید عقب افتادن پرداختی کارانه این پزشکان گفت : تامین اعتبارات این موضوع به عهده شهرستان نیست اما ما از هرگونه پیگیری در این باره کوتاهی نکرده ایم و موضوع را به اطلاع مسئولین استانی رسانده ایم.

دکتر مرادپور افزود : اعتراضاتی از سوی پزشکان وجود داشته اما اینکه اعتصابی صورت گرفته باشد صحت ندارد و خدمت رسانی در این مرکز کماکان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: موضوع پرداخت کارانه پزشکان در دستورکار قرار گرفته و در اوایل هفته آینده بخشی از این مطالبات پرداخت خواهد شد و سعی خواهیم کرد در صورت تامین اعتبار تمام مطالبات پزشکان عزیز تسویه گردد.

این مسئول درباره کمبود کادر درمانی این مرکز گفت : کمبود پزشک متخصص تنها به شهرستان دلفان اختصاص ندارد بلکه این موضوع در خیلی از شهرستانهای کشور و حتی مراکز استانها نیز مشهود است و مسئولین امر در استان لرستان تلاش میکنند از تمام ظرفیت های استان برای رفع این کمبود استفاده کنند.

وی اضافه کرد ، در بحث کمبود منشی ها نیز در نظر داریم با افتتاح ساختمان جدید درمانگاه تخصصی چند منشی برای خدمت رسانی به مراجعان بکارگیری کنیم و همچنین با راه اندازی سیستم نوبت دهی اینترنتی اندکی از بار مراجعات اضافه به درمانگاه را بکاهیم.

دکتر مرادپور همچنین درباره مکان این درمانگاه که در حال حاضر در بیمارستان ابن سینا می باشد گفت : ساختمان جدیدی برای این مرکز درمانی در نظر گرفته شده است و اکنون از نظر فیزیکی آماده افتتاح است.

وی تصریح کرد : این مکان در چهار راه مطهری شهر نورآباد و در واقع ساختمان سابق کمیته امداد می باشد که به بصورت مناسبی تجهیز و آماده شده است.

وی با اشاره به اینکه امور اداری این درمانگاه از جمله بحث داروخانه در حال پیگیری است ، قول داد اگر مشکل خاصی پیش نیاید در کمتر از ده روز آینده ساختمان جدید این درمانگاه به بهره برداری خواهد رسید.

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    مهر ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۷:۱۴

    در اکثر شهرها این طرح مورد استقبال مردم گرفته متاسفانه در نوراباد این طرح داره به طرز فجیعی اجرا میشه هیچ کس راضی نیست نه مردم نه پزشکان از شما رسانه ها به عنوان زبان گویای مردم انتظار داریم با مسئولین مصاحبه کنین وضعیت واقعا فاجعه باره

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار