سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62491
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مرگ برادر استاندار لرستانی کرمانشاه در حادثه مرگبار منا
Print This Post

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از کشته شدن برادر استاندار جدید کرمانشاه و همسر وی در حادثه مرگبار رمی جمرات در عربستان خبر داد.

سلام دلفان –  رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از کشته شدن برادر استاندار جدید کرمانشاه و همسر وی در حادثه مرگبار رمی جمرات در عربستان خبر داد.
علی رازانی برادر استاندار کرمانشاه از جمله درگذشتگان رویداد ناگوار حادثه منا در روز گذشته است که از شهرستان بروجرد در استان لرستان به سرزمین وحی اعزام شده بود.

عباس سروری در نماز جمعه امروز شهر کرمانشاه افزود: سایر حجاج کرمانشاهی اعم از اهل تسنن و تشیع استان در سلامت کامل هستند.
استاندار جدید کرمانشاه اسدالله رازانی است که 29 شهریور توسط هیات دولت به عنوان پانزدهمین استاندار این استان معرفی و روز اول مهر ماه با حضور معاون وزیر کشور معارفه شد.
نام برادر وی علی رازانی است که به همراه همسرش از استان لرستان عازم سفر حج شده بودند که در جریان حادثه دره منا جان باختند.
در فاجعه صبح روز پنجشنبه در  منا در عربستان که به دلیل بسته شدن یکی از مسیرها توسط نیروهای امنیتی سعودی و ازدحام جمعیت رخ داد، تاکنون 1500 نفر از زائران خانه خدا کشته و بیش از 2 هزار نفر مجروح شده اند.
سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت ظهر امروز سوم شهریور اعلام کرد که طبق پیش بینی ها آمار کشته شدگان حادثه دیروز به 2 هزار نفر هم خواهد رسید.
به گفته وی تاکنون 131 حاجی ایرانی کشته که 125 نفر از آنان شناسایی شده اند و 6 نفر نیز مجهول الهویه هستند.
آمار مجروحان ایرانی هم به مرز 85 نفر رسید.
امسال 824 زائر از استان های ایلام و کرمانشاه در روزهای 21 و 22 شهریور ماه از طریق فرودگاه بین المللی کرمانشاه به عربستان سعودی اعزام شدند که به گفته مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه مشکلی برای زائران استان در حادثه منا پیش نیامده است.

ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار