- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

پیگیری برای انتقال اجساد کشته های لرستان در حادثه منا به کشور/ اولین کاروان حجاج لرستانی سه شنبه وارد کشور می شوند

به گزارش سلام دلفان، محمد خسروی با اشاره به عملیات جستجو برای پیدا کردن مفقودی های لرستان در حادثه منا اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته دو نفر از مفقودی های لرستان به نام های حسین آروان و رضا علی بخشی پیدا شدند.81772842-70186230 [1]

وی با بیان اینکه از روز گذشته با توجه به اینکه همه زائران منا را ترک کرده اند و مسیرهای ارتباطی برای پیدا کردن مفقودی های لرستان در این حادثه تسهیل یافته موفق شدیم دو نفر از آنها را پیدا کنیم گفت: در این راستا پیگیری ها برای یافتن سایر مفقودی های استان در این حادثه ادامه دارد.

مدیر کل حج و زیارت استان لرستان با بیان اینکه کار جستجو در بیمارستانهای عربستان در حال انجام بوده و امیدواریم بتوانیم به مرور خبرهای خوشی به خانواده های مفقودی های لرستانی در حادثه منا بدهیم گفت: در حال حاضر هشت نفر از کاروان اعزامی شهرستان بروجرد و ۱۵ نفر نیز از کاروان اعزامی شهرستان الیگودرز مفقود هستند که کار جستجو برای یافتن آنها در حال انجام است.

خسروی با بیان اینکه کشور عربستان لیستی از سردخانه های خود که فوتی ها در آنجا نگهداری می شود ارائه می کند گفت: در این راستا هر کدام از مدیران کاروان ها با مراجعه به سردخانه ها و مطابقت مفقودی های خود با این لیست اقدام به پیدا کردن آنها می کنند.

وی با بیان اینکه در مرحله اول کشور عربستان آلبوم یک لیست ۵۰۰ نفره را در اختیار مدیران کاروان ها قرار داده است عنوان کرد: در این مرحله مدیران کاروان ها موفق به شناسایی ۹۰ نفر از مفقودی های کشور در این حادثه شدند.

مدیر کل حج و زیارت لرستان با بیان اینکه همچنین کار انتقال اجساد نیز از روز دوشنبه خواهد بود گفت: در صورتی که اقدامات قانونی در این زمینه توسط کشور عربستان صورت گیرد کار انتقال اجساد از فردا دوشنبه صورت می گیرد.

خسروی همچنین از پرداخت بیمه از سوی بیمه ایران به حجاج حادثه دیده منا خبر داد و گفت: در این راستا بیمه ایران حدود ۵۶ میلیون تومان را به حجاج آسیب دیده پرداخت می کند.

 

 

 مدیر کل حج و زیارت لرستان از ورود اولین کاروان حجاج این استان طی روز سه شنبه به کشور خبر داد.

محمد خسروی اظهار داشت: اولین کاروان حجاج استان لرستان طی روز سه شنبه هفتم مهر ماه وارد کشور می شوند.

وی عنوان کرد: این کاروان مربوط به حجاج خرم آباد هستند که در حادثه منا اتفاقی برای آنها رخ نداده بود.

مدیر کل حج و زیارت لرستان همچنین از ورود دومین کاروان حجاج لرستانی طی روز چهارشنبه هشتم مهر ماه به کشور خبر داد و گفت: این کاروان نیز مربوط به کاروان حادثه دیده شهرستان بروجرد در حادثه منا است.

وی یادآور شد: در مجموع شش کاروان از استان لرستان با  ۸۴۰ نفر به سرزمین وحی مشرف شده اند.

منبع: مهر