سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62619
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زیر دریایی هسته‌ای انگلیس در سواحل ایران +عکس
Print This Post

یک روزنامه انگلیسی از حضور غیر مترقبه یک زیر دریایی هسته‌ای انگلیس در آب‌های خلیج فارس که به دلیل نقص فنی مجبور به توقف در یکی از کشورهای همسایه شد، خبر داد.

سلام دلفان –  روزنامه انگلیسی «دیلی میل» در گزارشی از رصد یک زیر دریایی هسته‌ای انگلیسی در کمتر از 100 مایل دریایی فاصله از سواحل ایران خبر داد.

بر اساس این گزارش، گفته می شود این زیردریایی هسته‌ای انگلیس در هنگام انجام ماموریت فوق سری وارد آب‌های منطقه شده و بعد از نقص فنی در یکی از خطرناک ترین مناطق جهان بعد از پهلو گرفتن در بندری در امارات متحده عربی از سوی دوربین‌ها رصد شده است. .

به نوشته این روزنامه، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که زیر دریایی انگلیس در بندری کمتر از 100 مایل دریایی فاصله از سواحل ایران،در شهر بندری فجوره امارات متحده عربی پهلو گرفته است .

زیر دریایی هسته‌ای انگلیس در سواحل ایران +عکس

تصاویر ماهوره‌ای منتسب به زیردریایی هسته‌ای انگلیس

«جان لارج» کارشناس اتمی انگلیسی در این زمینه گفت: «این رویدادی نادر در این آب‌ها می‌باشد .این زیر دریایی‌ها هزاران مایل دورتر در اعماق آب‌های‌ خلیج (فارس) مشغول اجرای عملیات شنود و جاسوسی هستند و رصد شدن از سوی گوگل ارث از دید فرمانده این زیردریایی مایه تاسف است»

این زیردریایی هسته‌ای که تصور می‌شود کلاس «ترفالگار» باشد گنجایش 120 تا 130 نفر را دارد و وجود مانع فلزی 650 پایی مانع از شناسایی این زیردریایی 300 پایی و حملات خرابکارانه علیه آن ( در هنگام تعمیر) می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس در این زمینه گفت: «ما درباره عملیات این زیردریایی نظری نداریم.»

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار