سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62705
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وزیر بهداشت برای اعمال حج عمره حاضر شد +عکس
Print This Post

یکی از مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به ملاقات‌های وزیر بهداشت از حجاج مجروح در جده از انجام اعمال حج عمره هاشمی خبر داد. همچنین رییس جمعیت هلال احمر نیز دقایقی پیش وارد بیمارستان هلال احمر در مکه شد.

به گزارش سلام دلفان، طی حادثه‌ای که روز پنجشنبه دوم مهر در مراسم رمی جمرات رخ داد تاکنون (7 مهر) 228 ایرانی کشته و 248 نفر نیز مفقودی گزارش شده است.در این رابطه یکی از مسئوان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر درباره وضعیت مکانی و اقدامات هیئت ایرانی که در عربستان حضور یافتند، به تسنیم گفت: آقایان دکتر هاشمی وزیر بهداشت و دکتر ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر به همراه هیئتی که با آنان به عربستان آمدند در جده حضور یافتند، زیرا مسئولان کشوری و سیاسی در وهله نخست حضور در عربستان باید در جده کارهای اولیه را انجام دهند.

این مسئوان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ادامه داد: براین اساس تعدادی حجاج مجروح نیز در جده داریم که وزیر بهداشت از آنان ملاقات کرد، و بعد از آن به مکه خواهند آمد تا اعمال حج عمره خود را به جا آورند. همچنین رییس جمعیت هلال احمر نیز دقایقی پیش وارد بیمارستان هلال احمر در مکه شد.

وی همچنین در خاتمه خاطرنشان کرد: شماره‌های که برای پیگیری حجاج مفقود اعلام شده بود هم اکنون به صورت 24 ساعته فعال است و حجم بسیاری از تماس‌ها با این شماره ها گرفته می‌شود. هم اکنون بیشترین حجاج کشته شده نیز از کشور نیجریه است.

در این رابطه ایرج حریرچی سخنگوی وزیر بهداشت از ورو سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در ساعت 5 و نیم صبح امروز سه شنبه 7 مهر به جده خبر داد و گفت: درباره اقدامات هیئت ایرانی در عربستان نیز بستگی به شرایط و نیازهای دارد که در آنجا پیش آید.

براین اساس هیئتی متشکل از  سیدحسن هاشمی – وزیر بهداشت، سیدامیرمحسن ضیائی – رئیس جمعیت هلال احمر و حسن قشقاوی، معاون کنسولی و امور مجلس وزارت امور خارجه با هدف عیادت از مجروحان و بررسی وضعیت آسیب‌دیدگان ایرانی فاجعه منا به عربستان سفر کردند.

در این رابطه سید حسن هاشمی وزیر بهداشت که از همان روزهای نخست حادثه خود و وزارتخانه متبوعش برای هرگونه کمک رسانی به حجاج مجروح اعلام آمادگی کرده بود، پس از کش و قوس‌های فراوان سعودی به‌ عربستان سفر کرد.

بر این اساس وزیر بهداشت به‌همراه هیئتی شامل برخی مسئولان کشور با حضور در عربستان سه اولویت در زمینه سرنوشت حجاج مفقود ایرانی، تسکین بازماندگان حادثه مِنا و در نهایت روند رسیدگی درمانی به حجاج مجروح را پیگیری کنند.

وزیر بهداشت برای اعمال حج عمره حاضر شد +عکس

وزیر بهداشت برای اعمال حج عمره حاضر شد +عکس

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار