سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62766
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیا عربستان از رکن‌آبادی انتقام گرفته است؟/ ارتباط بین مفقودی سفیر سابق ایران و دستگیری “ماجدالماجد”
Print This Post

یک کارشناس امور سیاسی و بین الملل گفت: همانطور که می دانید در زمان سفارت آقای رکن آبادی در لبنان بود که ماجد الماجد، تروریست عربستانی در این کشور دستگیر شد.

به گزارش سلام دلفان، جعفر قنادباشی، کارشناس امور سیاسی و بین المللی در گفتگو با خبرگزاری میزان، با اشاره به تلاش رسانه های سعودی برای فرافکنی و فرار از مسئولیت پذیری گفت: در حال حاضر نوعی آشفتگی و هرج و مرج آشکار در دستگاه تبلیغاتی عربستان برای انعکاس فاجعه منا دیده می شود.

وی افزود: این امر به خودی خود نشان دهنده آن است که رهبران این کشور به هر دلیلی از افشای واقعیت و آشکار شدن علل حقیقی حوادث منا نگران هستند.

این کارشناس امور سیاسی با تشریح آشفتگی موجود در رسانه های سعودی اظهار کرد: برای مثال از یک طرف حجاج ایرانی را متهم به اخلال در مناسک حج کرده و حتی آنان را علت فاجعه معرفی می کنند و از سوی دیگر وزیر حج خود را برکنار می کنند.

قنادباشی تاکید کرد: نیازی به توضیح نیست که پیام این دو اقدام با هم کاملا در تضاد قرار دارد.

وی تصریح کرد: اقداماتی از جمله تلاش برای جمع آوری تمام فیلم های موجود از حادثه، طفره رفتن از اعلام لیست شهدا و یا ممانعت از حضور مقامات کشورها، بر ابهامات موجود در این زمینه می افزاید.

این کارشناس امور سیاسی افزود: نکته جالب آن است که در پایان تمامی این تلاش ها، رسانه های سعودی عامل اصلی برای وقوع چنین فاجعه ای را قضا و قدر الهی معرفی می کنند!

قنادباشی اظهار کرد: با وجود چنین شرایطی ما باید منتظر ادعاها و سخنان بی اساس دیگری نیز علیه حجاج ایرانی و کشورمان از سوی سعودی ها باشیم!

وی تاکید کرد: قطعا تمامی اطلاعات کتبی و تصویری حجاج تمامی کشورها از همان روز اول در اختیار مقامات رسمی عربستان قرار گرفته و طرح چنین ادعایی پس از گذشت زمان بسیاری از آغاز حج از سوی مقامات این کشور بسیار تعجب آور است.

این کارشناس امور سیاسی تصریح کرد: پس از شکل گیری ناکامی های مفتضحانه عربستان در سطح منطقه و کشورهایی از جمله سوریه، عراق و یمن، این کشور در هر فرصتی به دنبال ضربه زدن به وجهه مثبت ایران و شهروندان این کشور است.

قنادباشی افزود: همانطور که می دانید در زمان سفارت آقای رکن آبادی در لبنان بود که ماجد الماجد، تروریست عربستانی در این کشور دستگیر شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین تمام تلاش سعودی ها بر تخریب چهره ایران و شهروندان این کشور از جمله آقای رکن آبادی متمرکز است.

به گزارش خبرنگار میزان، ماجد الماجد سرکرده سابق گروه تروریستی گردان‌های عزام و همچنین یکی از برجسته‌ترین عناصر سازمان القاعده در حوزه بلاد شام به حساب می‌آمد.

پس از بازداشت ماجد در بیروت؛ عربستان سعودی، به بهانه سعودی‌الاصل بودن وی، تلاش گسترده‌ای را برای ممانعت از حضور ماموران ایرانی در روند بازجویی او انجام داد.

این در حالی است، که برخی منابع لبنانی از ارتباط طولانی‌ مدت ماجد با دستگاه “استخبارات سعودی” و شخص “بندربن سلطان” خبر می‌دهند.

سرانجام در تاریخ 4 ژانویه 2014 شبکه تلویزیونی “العربیه”، وابسته به آل‌سعود، در خبری فوری اعلام کرد “ماجد الماجد، سرکرده گردان‌های عبدالله‌عزام، در لبنان مرده است”.

تقریبا تمام تحلیل‌گران و ناظران مسائل منطقه، مرگ وی را مشکوک ارزیابی کرده و آن را عملیات اطلاعاتی پیچیده‌ای می‌دانند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار