سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62888
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » جوابیه شورای شهر به گزارش انتقادی درباره وضعیت نابسامان قبرستان شهر نورآباد
Print This Post
پس از درج گزارش انتقادی صورت گرفت؛

سید امین نوربخش سخنگوی شورای شهر نورآباد در جوابیه ای به گزارش انتقادی درباره وضعیت نابسامان قبرستان نورآباد به اقدامات صورت گرفته توسط شورای شهر پرداخت.

به گزارش سلام دلفان پیرو گزارش منتشر شده در سایت نسیم دلفان با  عنوان “قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/وعده شورای شهر برای ایجاد قبرستان جدید و ساماندهی قبرستان فعلی به کجا رسید؟؟؟” (اینجا) و باز نشر گزارش مربوطه در پایگاه خبری سلام دلفان سخنگوی شورای شهر نورآباد در جوابیه ای به این گزارش انتقادی به اقدامات صورت گرفته توسط شورای شهر  پرداخت که به شرح ذیل می باشد.

4ce0008ea6bcfc6ae57985dc0b05adaaf8b5e915b2a1664a6d7818067faa19fa.jpgسید امین نوربخش سخنگوی شورای شهر نورآباد گفت: در طرح جامع شهر نورآباد که سال گذشته ابلاغ گردید مصوب شده که مکانی در شمال شهر (مسیر خروجی به طرف شهرستان هرسین) برای ایجاد قبرستان تعیین گردد.

 

سید امین نوربخش افزود ، ۸۳ هکتار زمین متعلق به اداره راه و شهرسازی در این منطقه وجود دارد که از همین اراضی بایستی مقداری برای ایجاد قبرستان در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد ، درخواست ما ۲۰ هکتار از این اراضی برای قبرستان اصلی شهر بوده که طبق روال اداری به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

این عضو شورای شهر نورآباد اضافه کرد ، با توجه به بالا بودن مقدار تقاضای ما بایستی وزارت مربوطه در تهران درخواست ما را مورد بررسی قرار دهد و چون موافقت با این مقدار در توان استان نیست لذا به طور طبیعی روند امور اداری و نهایی شدن این طرح طولانی مدت خواهد بود.

وی اظهار داشت : شورای شهر و شهرداری نورآباد ناچارأ راهکارهای موقتی و زودبازدهی را برای ساماندهی قبرستان فعلی شهر در دستورکار قرار داده که پیگیر هستیم به نتایج مورد نظرمان برسیم.
به گفته این مسئول ، سعی شده از طریق توافق با مالکان زمین های اطراف بهشت زهرا (س) به سمت روستای کاظم آباد قبرستان فعلی گسترش یابد اما ظاهرأ این درخواست با عدم موافقت کمیسیون ماده ۵ استان مواجه شده است.

سخنگوی شورای شهر اضافه کرد ، به چند دلیل با این طرح موافقت نشده است که عمده ترین آنها نزدیکی قبرستان فعلی به شهر نورآباد است.

وی با تاکید بر اینکه ، پیگیر هستیم با رایزنی و هماهنگی های لازم بتوانیم موافقت کمیسیون مربوطه را جلب کنیم ، افزود : در صورت عدم موافقت نهایی ، چند راهکار دیگر را نیز در دستور کار داریم تا بتوانیم به طور موقتی فضاهایی را به قبرستان فعلی مزید نماییم.

نوربخش در پایان گفت: چاره اندیشی های مرتبط به قبرستان فعلی در واقع مُسکنی موقتی محسوب می گردند و باید اذعان داشت ، راه حل اصلی و اصولی ما همان طرح ایجاد قبرستان جدید برای شهر است که انشاء الله پیگیری های لازم انجام خواهد شد ، امیدواریم شهرداری نیز با جدیت موضوع را دنبال نماید.photo_2015-10-01_01-23-55.jpgphoto_2015-10-01_01-23-41.jpg

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار