سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63026
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ایران هم کاردار بحرین را اخراج کرد
Print This Post

وزارت خارجه ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد نفر دوم سفارت بحرین در تهران را به عنوان عنصر نامطلوب شناخته و به او 72 ساعت برای ترک ایران فرصت داد.

وزارت خارجه ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد نفر دوم سفارت بحرین در تهران را به عنوان عنصر نامطلوب شناخته و به او 72 ساعت برای ترک ایران فرصت داد.

قبل از این دولت بحرین کاردار ایران در منامه را اخراج کرده و سفیرش در تهران را فراخوانده بود.
متن اطلاعیه وزارت خارجه ایران به این شرح است:

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  با اعلام رسمی به سفارت بحرین در تهران و رد اتهامات بی اساس عنوان شده از سوی بحرین به جمهوری اسلامی ایران، نفر دوم سفارت بحرین در تهران را بعنوان عنصر نامطلوب شناخته و بسام دلهان الدوسری معاون سفارت بحرین در تهران باید ظرف 72 ساعت خاک جمهوری اسلامی ایران را ترک نماید.
پیش از این دولت این بحرین به «محمد رضا بابائی» کاردار ایران در منامه اعلام کردهبود که 72 ساعت فرصت داد که خاک این کشور را ترک کند.
بحرین همچنین از «راشد سعد الدوسری» سفیر خود تهران خواسته بود تا خاک ایران را ترک کند.
خبرگزاری رسمی بحرین در علت این تصمیم دولت بحرین مدعی شده بود که به دلیل اقدامات تخریبی ایران و تلاش در جهت بر هم زدن آرامش کشور، دولت بحرین چنین تصمیمی گرفته است.
مقامات بحرینی (پنج شنبه) عصر مدعی شدند که یک انبار مهمات و سلاح به وزن 1.5 تن را در زیر زمینی در روستای النویدرات از توابع منامه، کشف کرده‌اند.
وزرات کشور بحرین، سریعا این انبار سلاح را به ایران و عراق نسبت داد.
پیش از بحرین نیز در روز چهارشنبه، عربستان سعودی مدعی شد که یک لنج ماهیگیری ایرانی را در دریای عرب توقیف کرده که حامل سلاح برای یمن بوده است.
مقامات ایرانی به شدت چنین اتهاماتی را رد کرده‌اند و آن را عملیات روانی دانسته‌ و از مقامات سعودی خواسته‌اند تا هرچه سریعتر لنج ماهیگیری ایرانی را آزاد کنند.

فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار