سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63069
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پایان اولین جلسه دادگاه بابک زنجانی /حقوق 4 هزار یورویی برای یک کارمند زن / متهم در زندان هم دست از جعل برنداشته / جلسه دوم دادگاه فردا برگزار می‌شود
Print This Post

اولین جلسه دادگاه متهم پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران در حالی به پایان رسید که بر اساس کیفرخواست قرائت شده اتهاماتی چون افساد فی الارض و جعل متعدد کارت‌های بانکی و همچنین جعل اسناد در زمان بازداشت در پرونده وی دیده می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، از ساعت 9 صبح امروز اولین جلسه دادگاه متهم پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.

اتهام افساد فی الارض برای متهمان ردیف اول، دوم و سوم/ جعل متعدد کارت‌های بانکی/ حقوق 4 هزار یورویی برای یک کارمند زن

12:00
جلسه دوم محاکمه متهم نفتی فرداساعت 8:30 صبح برگزار می‌شود.
11:59

با اعلام قاضی صلواتی اولین جلسه دادگاه متهم نفتی پایان یافت.

11:47
معاون دادستان تهران به نامه متهم ردیف اول پرونده نفتی به خواهرش اشاره کرد و گفت: وی در این نامه به خواهرش گفته است: «دیگر با خانم «چ» ارتباط نگیر از اینجا خبر می‌رسد به بازپرس کلی اطلاعات داده است.»
11:34
معاون دادستان تهران در ادامه قرائت متن کیفرخواست 237 صفحه‌ای «ب.ز» گفت: متهم از طریق کارمندان زندان اوین با بیرون از زندان ارتباط برقرار کرده و از طریق فردی با خواهرش ارتباط می‌گیرد. متهم در زمان تحقیقات نیز دست از جعل برنداشته است.
11:27
معاون دادستان تهران گفت: متهم در طول تحقیقات ابتدایی ادعا می‌کرده که حساب کاربری ایمیلش در بانک خود از طرف وزارت اطلاعات ایجاد شده است.
11:21
53 صفحه از کیفرخواست 237 صفحه‌ای «ب.ز» تاکنون قرائت شده است.


11:12
معاون دادستان تهران: متهم در طول بازپرسی گفته است که منبع ۱۵ میلیارد یورویی در خارج از کشور دارد.

11:05

دو خواهر متهم ردیف اول وارد دادگاه رسیدگی به پرونده فساد نفتی شدند.

11:01

پایان تنفس و شروع مجدد دادگاه فساد نفتی

قاضی صلواتی دادگاه را با صلوات برای شادی روح جانباختگان فاجعه منا آغاز کرد.

برای اولین بار پس ازمدت‌ها، 3متهم پرونده با یکدیگر در فضای خارج از دادگاه رو به رو شدند.

10:45

با تشخیص قاضی صلواتی، برای ادامه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی 15 دقیقه تنفس اعلام شد.

10:43
نجفی در ادامه قرائت کیفرخواست 237 صفحه ای متهم نفتی به بانک «ک» اشاره کرده و گفت: این بانک در «26 . 8 .2009» تاسیس شد و در ابتدا متعلق به شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی متهم ردیف اول بوده است. این بانک مجوز فعالیت بانکداری در تاجیکستان دریافت می‌کند. «ح. ف. ه» به عنوان فرد مسئول به این بانک معرفی شده بود. همچنین دو کارمند از یکی از بانک‌های ایران نیز در این بانک استخدام می‌شوند. زنی به نام «م.م» به عنوان کارمند ماهانه 4 هزار یورو از زنجانی پول دریافت می کرده است.
10:42
معاون دادستان تهران با اشاره به اینکه متهم ردیف اول با مساعدت سایر همکاران خود به خریداری بانک‌هایی در تاجیکستان، مالزی و امارات اقدام کرده بود که در قالب آن‌ها به دنبال جابجایی ارز بوده است.
10:41
معاون دادستان تهران: حسب تحقیقات انجام شده متهم کارت های بانکی جعلی زیادی را طراحی کرده بود.
10:40
نماینده دادستان تهران در رابطه با زمینه اقدامات مجرمانه متهم نفتی به بحث ناشی از تحریم‌ها، شبکه مالی بانک‌ها و شرکت‌های نفتی و همچنین سیستم نرم افزاری اشاره کرد و گفت: در زمان تحریم تمامی بانک‌ها به جز چند بانک در لیست تحریم قرار گرفتند. همچنین ارتباط سوئیسفی بانک‌های ایرانی با سایر بانک ها قطع بود به همین دلیل «ب . ز» درصدد برآمد که سیستم نرم افزاری طراحی کند.
10:10
اتهامات ح . ف  متهم ردیف سوم: متهم فاقد محکومیت قبلی است. تاریخ بازداشت 28 اسفند 92، به اتهام افساد فی الارض و مشارکت عالمانه در تشکیل و فعالیت در شبکه‌ای سازمان یافته مشارکت در کلاهبردی از کلاهبردی در شرکت HR، مشارکت در کلاهبرداری از تامین اجتماعی به مبلغ بیش از 444 میلیارد ین ژاپن و مشارکت در پولشویی
10:09
اتهامات م. ش متهم ردیف دوم:  مشارکت در پولشویی، افساد فی لارض به طور کلان با علم به ضربه زدن به نظام، مشارکت در کلاهبرداری از شرکت ملی نفت ایران و سازمان بازنشستگی نفت و مشارکت در پولشویی از طریق عواید شرکت نیکو.
10:07
 اتهامات متهم ردیف اول (ب . ز): اتهامات متهم ردیف اول 28 آبان 93 با شکایت وزارت نفت ثبت شد. همچنین به موجب مشارکت در اخلال نظام ارزی و شکایت‌هایی از سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن متهم موجب تعقیب در شعبه 26 ناحیه  بازپرسی دولت قرار گرفت. شعبه بازپرسی بیش از 40 نوبت فرد را مورد بازرسی قرار داد و 200 فرد مطلع پیرامون شرکت‌های متهم به این شعبه فراخوانده شدند.
10:05
معاون دادستان تهران: در مقدمه این پرونده آمده است که طبق گزارش واحد اطلاعات پولشویی وزارت نفت پرونده‌ای در اوایل سال 92 مفتوح شد و با توجه به اینکه در حساب‌های شرکتی در کیش وجوه کلانی جابجا شده است رسیدگی از طریق مراجع قضایی تقاضا شد.

10:03

دهشتی نماینده مردم آبادان در دادگاه حاضر شد. هنوز علت حضور وی در جلسه دادگاه بابک زنجانی مشخص نشده است.

10:00
معاون دادستان تهران: کیفرخواست در 237 صفحه برای سه متهم صادر شده است. بر اساس قرار نهایی در تاریخ 27 اسفند 93 پرونده‌ای برای متهمان ردیف اول، دوم و سوم «ب.ز»،«ح . ف» و  «م. ش» تشکیل شد.

9:40

بر اساس کیفرخواست صادره، اتهامات م_ش متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی افساد فی‌الارض، مشارکت درکلاهبرداری، مشارکت در پول شویی و همچنین اتهامات ح_ف_ه متهم ردیف سوم این پرونده افساد فی الارض، مشارکت در کلاهبرداری از شرکت HK، مشارکت درکلاهبرداری از تأمین اجتماعی و مشارکت در پولشویی است.

بر اساس کیفرخواست قرائت شده از سوی معاون دادستان تهران،بدهکار نفتی در موارد متعددی با تغییر شماره شناسنامه و نام پدر نسبت به گشایش حساب‌های بانکی اقدام کرده است.

9:16

کیفرخواست 4 جلدی بابک زنجانی به دادگاه آورده شد.

معاون دادستان تهران جهت قرائت کیفرخواست پشت تریبون رفت.

کیفرخواست برای سه نفر و در 237 صفحه تنظیم شده و بر اساس این کیفرخواست اتهامات بابک زنجانی افساد فی الارض،کلاهبرداری از شرکت ملی نفت، جعل 24 فقره اسناد بانکی، پول شویی و نشر اکاذیب است.

9:06

اولین جلسه دادگاه بابک زنجانی به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

8:45

در پرونده فساد نفتی دو وکیل از طرف شرکت نفت، دو وکیل از طرف شرکت HK، یک وکیل از طرف بابک زنجانی، دو وکیل از طرف معاون اول وی و دو وکیل از طرف معاون دوم وی کار وکالت را انجام می‌دهند.

لازم به ذکر است که بانک زنجانی با چهره‌ای همراه با نگرانی اما شش تیغه وارد دادگاه شد.

8:15

بابک زنجانی متهم پرونده فساد نفتی با تدابیر شدید امنیتی و بیش از ده ماشین اسکورت وارد دادگاه انقلاب شد.

بابک زنجانی با تدابیر شدید امنیتی وارد دادگاه شد/ اتهام افساد فی الارض برای متهمان ردیف اول، دوم و سوم

7:21

تنها دو ساعت دیگر به آغاز محاکمه بابک زنجانی متهم پرونده فساد نفتی باقی مانده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار