سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63094
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » بحران هویت مهم ترین آسیب و آفت پس از توافق است/ نباید از حیله و ترفندهای شیطان بزرگ غافل شویم/ استقامت و پایداری در اصول و آرمان های انقلاب از نفوذ جلوگیری خواهد کرد
Print This Post
حجت الاسلام احد عبداللهی در گفت گو با سلام دلفان؛

جامعه اسلامی ایران باید بیش از پیش نسبت به نیات شوم آمریکا و غرب حساسیت نشان دهند و از کوچکترین حرکات آنان نیز نباید غافل شوند.

سلام دلفان – باتوجه به شرایط جدیدی که در مذاکرات هسته‌ای و به تبع آن در رابطۀ ایران و آمریکا بوجود آمده، رهبر معظم انقلاب در دیدار با پنج گروه متفاوت و البته متنوع یک هشدار و یک دغدغه را طرح می‌کنند. فعالان رسانه‌ای جهان اسلام، دولتمردان، خبرگان، اقشار مختلف مردم و فرماندهان سپاه در یک ماه گذشته همگی مخاطب یک پیام و یک هشدار واحد مشخص و روشن بوده‌اند.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های اخیر خود  تاکید کردند: «دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ به‌خصوص نفوذ سیاسی-فرهنگی است که شناخت توطئه‌های دشمن، تقویت و استحکام روحیه‌ی انقلابی و حرکت مستمر به‌سمت تحقق آرمان‌ها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.» پایگاه خبری سلام دلفان در راستای اهمیت این موضوع گفتگویی با برخی از چهره های سیاسی، فرهنگی، و برخی از داوطلبین احتمالی مجلس دهم در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله انجام داده است.DSC00978

حجت الاسلام احد عبداللهی استاد حوزه و دانشگاه پیرامون این موضوع در گفتگویی که با خبرنگار ما داشت به تحلیل این موضوع پرداخت که به شرح ذیل می باشد.

تحلیل خود را از علت نگرانی و هشدار رهبر معظم انقلاب در مورد خطر نفوذ باتوجه به توافق هسته ای  بیان نمایید؟
کلامم را با یک اصل مسلم قرآنی در مورد دیپلماسی آغاز می نمایم که خداوند حکیم در سوره مبارکه سبا می فرماید : (لَن یَجعَلَ اللهُ لِلکافِرِینَ عَلَی المُؤمِنِینَ سَبِیلاً) و خدا هیچ‌گاه برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلط قرار نداده است.

بزرگان و مفسران از این آیه شریفه قاعده نفی سبیل را استخراج نموده اند و این قاعده و اصل در همه دوره و زمان ها برای مومنین درس آموز و قابل اجرا است و باید بعنوان یک اصل مسلم قرآنی حاکم بر تمام اصول و قواعد دیپلماسی دانست و اجازه کوچکترین روزنه نفوذ را به بیگانگان ندهند . وباز از آیات نورانی قران بهره میجوییم که وَ کَذلِکَ جَعَلنا لِکُلّ نَبِی عَدُوًّ‌ا شَیاطِینَ الاِنسِ وَ الجِنّ یُوحِی بَعضُهُم اِلی بَعضٍ زُخرُفَ القَولِ غُروراً و همانند تو برای همه پیامبران دشمنان و مخاصمانی از شیطان‌های انس و جن قرار دادیم که بعضی از آنها با سخنانی فریبنده و خوش‌ظاهر و جهالت‌انگیز به بعضی دیگر الهام می‌دهند.

محتوای آیه‌، هرچند مربوط به  تاریخ گذشته است اما آیات قرآن برای همه دوره ها و زمان هاست، و بر وضعیت جهان امروز  ما نیز قابل تطبیق است که رسانه‌های تبلیغاتی دنیا با اشکال و حیله های مختلف و  ابزارهای گوناگون و با شعارهای زیبا و فریبنده ، چون دفاع از حقوق بشر، مبارزه با تروریسم و امثال اینها می کوشند مردم دنیا را فریب دهند و توسط عوامل داخلی شان سعی دارند چهره ی بزک شده ای از آمریکا و غرب را به تصویر بکشند .

هشدار و نگرانی  حضرت آقا بعنوان سکاندار کشتی انقلاب رادر این زمان باید بسیار جدی و حائز اهمیت دانست با توجه به اینکه هر پدیده سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از گزند آسیب ها و آفت ها مصون نیست و باید از آثار منفی آن جلوگیری نمود.

با اینکه بحث توافق هسته ای یک موضوع اجماعی و مورد تایید تمام گروه ها و احزاب و طیف ها نمی باشد و برخی گروه ها و شخصیت ها انتقادهای مستند و موجه ای بر این موضوع دارند اما  سوال شما پیرامون علت نگرانی مقام عظمای ولایت از نفوذ  است به این بخش می پردازم  که حتی ریاست جمهوری و تیم مذاکره کننده قائل به بحث برد – برد هستند و اذعان به گول های خورده دارند و این علامت و نشانه از نقاط ضعف و راه های نفوذ است که قبل از اجرایی شدن توافق جا دارد جهت پیشگیری از این راههای نفوذ چاره اندیشی شود.

به نظر بنده مهم ترین آسیب و آفت پس از توافق که باعث نگرانی مقام معظم رهبری است بحران هویت می باشد، هویتی که از زحمات بنیانگذار انقلاب و یاران صدیق ایشان و خون هزاران شهید و جانباز و ایثارگر بدست آمده.

هویتی که ایران ما را در دنیا معرفی نموده هویتی که در مقابل شرق و غرب دنیا ندای حکومت اسلامی را سر داد هویتی با الگوی نظریه ولایت فقیه در مقابل تمام مکاتب و ایسم های دنیا ایستاد و انقلاب اسلامی مرحله پیروزی و تثبیت را به خوبی پشت سر نهاده است و حال در مرحله صدور آن بسر میبریم خدای نکرده پس از توافق دچار بحران هویت نشویم و تنها راه پیشرفت را در رابطه با غرب و آمریکا بدانیم دنیای اسلام سابقه تلخ اندلس را فراموش ننموده است و سرگذشت اندلس بزرگترین عبرت برای جامعه اسلامی است. اسلامی که تا دل اروپا پیش رفت و یک دفعه به بهانه رشد علمی چهار دانشگاه بزرگ در جامعه اسلامی بنا نمودند و اساتید آن را مسیحیان منحرف قرار دادند که باورهای اعتقادی جوانان را تغییر دادند حال مقام معظم رهبری هشدار نسبت به تغییر باورها را بیان نموده است جوانان مسلمانی که قله های اسپانیا را فتح نمودند اما به خاطر دنیا طلبی و رفاه طلبی فریفته سرگرمی های غرب شدند به حیله های  مختلف غیرت اسلامی را از جامعه گرفتند و به راحتی قافیه را باختند.

رابطه با غرب ما را به فناوری هسته ای نرسانده است رابطه با غرب درصدد محدود کردن ماست. غرب دنبال غربی کردن دنیاست هدف غرب از جهانی شدن، جهانی سازی است یعنی همان غربی کردن است پس جامعه اسلامی ایران باید بیش از پیش نسبت به نیات شوم غرب ، آمریکا حساسیت نشان دهد و از کوچکترین حرکات آنان غافل نشود .

امام خمینی بعد از پایان جنگ تحمیلی فرمودند : ما نباید حساب کنیم جنگ تمام شده است ما باید حساب کنیم در حال جنگیم برای اینکه دشمن ما (چه امریکا و شوروی ….) با اسلام مخالف هستند و دیدند که اسلام یک قدرت بزرگی شده است ما نباید از این مسئله غفلت کنیم همه باید مهیا باشند

و در جای دیگر فرمودند ما با توجه به ماهیت انقلابمان در هر زمان و هر ساعت احتمال تجاوز را مجدداً از سوی ابرقدرتها و نوکرانشان باید جدی بگیریم .

ما پیش بینی های امام راحل و آینده نگری های ایشان را در سالهای پس از ایشان ازسوی دشمنان به عینه دیده ایم که دشمنان از هیچ حربه ای علیه انقلاب و هویت ایرانی – اسلامی فرو گذار نبوده اند از تحریم ها گرفته تا  قطعنامه ها ، فتنه ها (76 و 88) ،کودتای نظامی ، حمله به طبس، انقلاب های مخملین در دستور کار خود قرار داده اند ماهیت غرب به سرکردگی آمریکا برای ملت بصیر ایران روشن است و ملت هوشیار باید دغدغه مقام معظم رهبری را که بنظر بنده بحران هویت است را جدی گرفته زیرا حضرت ایشان نفوذ فرهنگی و سیاسی را خطرناک‌تر از نفوذ اقتصادی و امنیتی دانسته چون ماهیت انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی، سیاسی است .

و بنظر بنده پس از اجرای شدن توافق دغدغه اصلی همگان چه موافقان توافق و مخالفان باید بحران هویت باشد.

راهها ی نفوذ چیست؟

عرصه های مختلفی را برای نفوذ می توان قابل تصور دانست؛ عرصه های فرهنگ ،سیاست ، اقتصاد ، امنیت و…

باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی که در مورد نفوذ فرهنگی و سیاسی احساس خطر نمودن و این عرصه را از دیگر عرصه ها مهم تر خوانده است. در واقع امر فرهنگ از دیگر امور بسیار مهم تر جلوه می نماید زیرا امروزه فرهنگ کانون توجه تمام اندیشمندان و صاحب نظران است و پراهمیت ترین موضوع در مباحث غرب تحت عناوین جهانی شدن و نظریه فرهنگی مطرح است و حتی اندیشمندانی ازغرب مانند ساموئل هانتیگتون پیش بینی از آینده را تحت عنوان برخورد تمدنها و فرهنگ ها مطرح نموده است بدلیل اهمیت فرهنگ بر دیگر موضوعات مانند اقتصاد ، امنیت که البته بعد نرم افزاری هر کدام از موضوعات دیگر در فرهنگ تنیده است و حتی بعد نرم افزاری امنیت مربوط به فرهنگ می باشد و در اقتصاد هم از فرهنگ اقتصاد بحث می شود حوزه فرهنگ به عنوان مهم‌ترین عامل در توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و انسانی و اخلاقی یك كشورمد نظر نخبگان و صاحب نظران است. و چون جمهوری اسلامی در شرایطی بسر می برد که در صدد احیای فرهنگ و تمدن ناب اسلامی درجهان کنونی است و مقام معظم رهبری مد ظله العالی نیز آموزه پیشرفت اسلامی و ایرانی و احیای تمدن اسلامی را در فرایند بیداری اسلامی مطرح کرده است، اهمیت و ضرورت فرهنگ دوچندان است.

درآینده غرب، فرهنگ و تمدن اسلامی را بعنوان تمدن مطرح می شناسد در نتیجه غرب تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی ، ناتوی فرهنگی و در نهایت جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده است

نفوذ فرهنگی غرب در ایران سابقه دار است از اوایل حکومت قاجار فرهنگ غرب در جامعه ایرانی نفوذ نمود که اوج این نفوذ را که  بعدها در نهضت مشروطیت دیدیم که  منجر به گسترش فرهنگ غرب و ارتباط آن با فرهنگ ایرانی شد. مقام معظم رهبری دست های پنهان پشت توافق را آشکار نموده که ما را از خطرات نفوذ بیگانگان آگاه سازد.

 

وظایف مسئولین و مردم در مورد جلوگیری از نفوذ چیست؟

بنظر بنده برای تعیین وظایف مسوولین و مردم نیاز به نشست ها و گفتگوهای زیادی هست که باید در این راستا برگزار شود و وظایف و مسوولیت های دولت، مجلس، اقشار، اصناف و گروهای مختلف بررسی شود فی الجمله نکاتی محضرتان عرض می نمایم .

همان عواملی که در جنگ تحمیلی ، دوران تحریم ها و فتنه ها ما را به پیروزی رساند همانها می تواند پس از توافق ما را پیروز و سربلند از این مرحله بیرون آورد . شاید بتوان ادعا نمود مقام معظم رهبری مدظله العالی فلسفه نامگذاری امسال را همدلی و همزبانی ملت و دولت نامید بخاطر اینکه مهم ترین و موثر ترین عامل جلوگیری از هرگونه نفوذ وحدت ،همدلی و همزبانی است زیرا عرق اسلامیت و ایرانیت می طلبد که از هرنفوذی جلوگیری نماییم .

عامل دیگر که از بالاتری ارزش و اعتباربرخوردار است و بعنوان وظیفه ای که عوام و خاص باید به عمل نمایند. تبعیت و پیروی از اوامر و دستورات حاکم اسلامی یعنی ولایت فقیه است که اگر به تاریخ اسلام مراجعه کنیم خواهیم دید در جنگ احد برد کامل با جبهه حق بود اما بخاطر عدم پیروی از حاکم اسلامی به باخت تبدیل گردید حال ما هستیم و یک توافق برد – برد

تصور و تخیل غنائم وکالاهای ارزان قیمت بعد از توافق که البته خیالی کاملا واهی است و ان شاالله اگرتوافق اجرای شود و موفق هم شویم تازه به برخی حقوق پایمال شده خواهیم رسید . ایران بزرگ و صاحب تمدن را بازار تجاری – اقتصادی و فرهنگی غرب قرار ندهیم. این وظیفه و تکلیف هم برعهده دولت و ملت است که شتاب زده عمل ننمایند.
عامل دیگر اینکه از حیله ها و ترفندهای شیطان بزرگ و همدستانش غافل نشویم. امام راحل تسخیر لانه جاسوسی امریکا را از انقلاب اسلامی بزرگتر دانستند . زیرا این شیاطین و ایادیشان از هر حیله ای برای نفوذ استفاده می نمایند.
ظواهر دنيوي غرب و امریکا ما را مرعوب خود ننماید و منفعلانه به غرب نگاه نکنیم وزرق و برق دنیوی غرب چنان ما را شیفته خود ننماید که از اهداف اصلی انقلاب باز بمانیم و رسالت خود را فراموش نماییم .

استقامت و پایداری در اصول و آرمانهای انقلاب از نفوذ جلوگیری خواهد کرد روحانیت، دانشگاهیان، نخبگان و انقلابیون باید اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی را به نسل های بعدی منتقل نمایند که انقلاب چگونه بوجود آمد زیرا ممکن است برخی از نسل های بعدی بطور شاید و باید در جریان خیلی از مباحث انقلاب نباشند.

اما مسوولیت مجلس شورای اسلامی در این مورد  بسیار بسیار سنگین و پر اهمیت است هم در مرحله تصویب برجام و هم بعد از توافق که باید راههای جلوگیری از نفوذ را چاراندیشی نمایند با توجه به اصول مختلف قانون اساسی (77،80،82،76،88) وظایف مجلس و نمایندگان را بیان شده  که طبق  اصل 80 باید توجه ویژه نسبت به تسلط بیگانکان بر منابع کشور را داشته باشند یعنی توجه به وابستگی های اقتصادی را داشته باشند که متاسفانه در این بخش سابقه طولانی وجود دارد و حتی در اصل 82 از  استخدام کارشناسان خارجی ممانعت نموده است و طبق اصل 77 قانون اساسى عهدنامه ها، مقاوله نامه ها، قراردادها و موافقت نامه هاى بين المللى بايد به تصويب مجلس شوراى اسلامى برسد.

توافق هسته ای بعد از امضاء مجلس لازم الاجرا است. نقش مجلس در این توافق بسیار حیاتی و موثر است.

در پایان  نکته ای را در مورد حوزه انتخابیه دلفان و سلسله عرض کنم،   نماینده چنین جایگاه رفیعی در قانون اساسی دارد اما متاسفانه برخی افراد وظایف نماینده را تنزل داده اند و برخی از مردم تنها مطالبات آنان از نماینده، مطالبات شخصی و بسیار سطحی می باشد که فرصت بررسی آن را ندارم در جلسات دیگر در خدمت شما سروران محترم هستم که به آسیب های جایگاه نمایندگی و انتخابات در شهرستان بپردازم و در پایان پیشنهادی را به کاندیداهای مجلس شورای اسلامی این حوزه انتخابیه دارم لااقل تا فرصت است و به فضای گرم انتخاباتی ورود پیدا نکرده ایم قانون اساسی را دقیقا مطالعه نمایند وبا توجه به شرح وظائف نمایندگان برنامه های خود را تدوین نماید و طبق همین وظائف به مردم وعده دهید.

واز وعده های واهی که جزء وظایف نمایندگی نمی باشد بپرهیزید. شان و جایگاه مجلس اجل از این که به وعده ملاقات یک زندانی برای بستگانش بپردازد.

وباتشکر از پایگاه اطلاع رسانی سلام دلفان و نسیم دلفان که به موضوعات مختلف ملی و استانی و بالاخص شهرستان دلفان می پردازند و اما انتظاری که از این رسانه ها دارم که به نقد و بررسی عملکرد نمایندگان سابق این حوزه انتخابیه بپردازند و بنده انتظار دارم  جناب آقای سوری نماینده محترم سلسه و دلفان گزارشی از عملکرد و فعالیت های چند ساله خود ارائه نمایند و مردم ملاحظه نمایند و مورد نقد و بررسی قرار گیرد و بویژه ایشان در کمسیون امنیت ملی حضور داشته و بحث برجام و توافق و هم چنین جلوگیری از خطر نفوذ که دغدغه رهبر انقلاب است، چه چاره اندیشی شده است؟

تشکر خاص از پایگاه اطلاع رسانی سلام دلفان دارم که به دغدغه مقام معظم رهبری پیرامون خطر نفوذ پرداخته اند آرزوی موفقیت و سریلندی شما عزیزان را دارم .

 1. نویسنده دیدگاه: غمکده
  مهر ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۰۹

  احسنت بر استاد عزیزمان حجت الاسلام احد عبدالهی به خاطر تحلیل دقیق از این قضیه برجام و قضایای جانبی آن و تحلیل درست و گریزهای دقیق تاریخی و معرفتی. عالی بود ،دست بچه های سلام دلفان هم درد نکنه

 2. نویسنده دیدگاه: زرین
  مهر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۸

  شیخ عزیز جان خودت اگر بنا بود وحدتی وتوافقی بوجود آید امیدواریم دوباره کاندیداهای عزیز مثل گذشته نگویند که 90 درصد آراء ما ل ماست باور بفرمایید این دوره هیچ کدام از کاندیداها بیشتر از 20 درصد آراء را کسب نخواهند کرد بنابراین عاقلانه وارد این عرصه شود، رقیب در کمین است شیخ ها.

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۷

  با عرض سلام خدمت منتقد عزیز
  بنده بعنوان فردی که تا حدودی با افکار و اندیشه های ایشان آشنایی دارم قومیت گرایی را آسیب برای انتخاب می داند و در دوره گذشته از ایشان در هیچ محفلی نشنیدم که درصدی برای آرا خود بیان کند و با واقعیت های انتخابات آشنایی دااشت و ورود خود را تکلیف می دانست و اما این درصدها را رقبای ایشان در مجالسشان داشتند و می گفتنند

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۰۱

  تحلیل موشکافانه ایشان نشانه از رویکرد فرامنطقه ای وی دارد که با دقت و آینده نگری به قضایا می نگرد آرزوی موفقیت ایشان را در همه عرصه داریم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار