سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63120
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مراسم تشييع جان‌باختگان لرستاني صبح يك‌شنبه در 3 شهر برگزار مي‌شود
Print This Post

تشییع کشته های لرستانی فاجعه منا در شهرستانها صبح یکشنبه صورت می گیرد

به گزارش سلام دلفان، جلسه ستاد استقبال از پیکر حجاج لرستانی پیش از ظهر شنبه در محل دفتر استاندار لرستان و با حضور مدیران ستادی استان برگزار شد.مراسم استقبال از جانباختگان فاجعه منا

مراسم تشییع پیکر کشته های لرستانی فاجعه منا فردا برگزار می شود

معاون امور عمرانی استانداری لرستان به تشییع پیکر ۹ تن از جانباختگان لرستانی حادثه منا در روز یکشنبه اشاره کرد و اظهار داشت: بنا به گزارش اعلام شده پیکر این افراد از طریق هوایی به استان لرستان انتقال داده خواهد شد.

محمد اصلانی با اشاره به اینکه تمامی مقدمات کار برای استقبال از پیکر جان باختگان لرستانی حادثه منا در استان صورت گرفته است افزود: ولی تا کنون بحث مجوز انتقال این افراد که از طریق دادستانی باید داده شود قطعی نشده است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که هویت این جان باختگان محرض و مشخص نشود هر کدام از آن ها به کدام استان تعلق دارند جنازه آن ها به استان ها حمل نخواهد شد اضافه کرد: بعد از ورود جان باختگان به فرودگاه خرم آباد مراسم تجلیل از آن ها برگزار شده سپس پزشکی قانونی در شهرهای بروجرد و دورود در اولین فرصت کار تشخیص هویت آن ها را انجام داده و برای انتقال این جانباختگان به شهرستان ها اقدام می شود.

مستند سازی پیکر جان باختگان لرستانی فاجعه منا انجام گیرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان مستند سازی در خصوص پیکر جان باختگان را امری ضروری دانست و  گفت: لازم است بحث کالبدشکافی، انگشت نگاری و … توسط پزشکی قانونی انجام شود زیرا این موارد برای مستند سازی پیگیری های حقوقی بعدی مورد نیاز است.

مراد روشنی افزود: کار مستند سازی در عربستان صورت نگرفته و جنازه ها مستقیما به تهران فرستاده شده است.

وی اضافه کرد: بحث غسل و نماز این جانباختگان نیز لازم است مورد توجه قرار گیرد لذا باید قبل از رسیدن پیکر این حجاج اطلاع رسانی دقیق صورت گرفته تا مراسمی در شان این افراد در شهرستان های آن ها صورت گیرد.

استقبال مردم در فرودگاه خرم آباد

مدیر فرودگاه خرم آباد با بیان اینکه پیکر جان باختگان لرستانی حادثه منا در خوشبینانه ترین حالت بعد از ساعت ۲۰ امشب به فرودگاه خواهد رسید اظهار داشت: تا این لحظه هیچ برنامه پروازی برای امروز به فرودگاه خرم آباد اعلام نشده است.

اسفندیار کیانی گفت: با توجه به اینکه پیکر حجاج لرستان و چهار محال بختیاری توسط یک هواپیما حمل می شوند ابتدا این هواپیما به استان چهار محال و بختیاری خواهد رفت سپس در فرودگاه خرم آباد خواهد نشست.

وی به حضور گسترده مردم در فرودگاه خرم آباد که تصور می کردند پیکر حجاج صبح امروز به فرودگاه منتقل می شود اشاره کرد و افزود: اگر این وضعیت هم امروز بعدازظهر استمرار داشته باشد باعث سردرگمی مردم خواهد شد لذا پیشنهاد می شود مراسم تشییع حجاج لرستانی صبح فردا در مرکز استان برگزار شود.

ورود پیکر ۹ نفر از کشته های لرستانی فاجعه منا به استان

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان به علت عدم انتقال اجساد قربانیان منا به استان های خود در صبح امروز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این جنازه ها تفکیک نشده بودند دادستانی با اعزام آن ها به استان ها مخالفت کرد.

رضا آریایی افزود: صبح امروز تمامی این اجساد به پزشکی قانونی کهریزک منتقل شدند تا تمامی مراحل کالبدشکافی، تشخیص هویت، DNA و … روی آن ها انجام شود و گواهی دفن برای آن ها در کهریزک صادر شود تا هنگام تحویل به استان ها هیچ کاری توسط پزشکی قانونی روی آن ها صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه اجساد این قربانیان با توجه به نگهداری آن ها در شرایط عادی و با توجه به وضعیت گرما شکل و وضعیت مناسبی ندارند عنوان کرد: پیشنهاد می شود در فرودگاه خرم آباد تمامی مقدمات برای حضور این پیکرها آماده شود سپس همین امشب به شهرستان های محل سکونت خود انتقال داده شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان تعداد جنازه های تحویل داده شده به پزشکی قانونی تهران را ۱۰۴ مورد برشمرد و افزود: این پزشکی قانونی با یک شوک مواجه شده است زیرا رسیدگی به تمامی این اجساد دشوار است.

آریایی اضافه کرد: تعداد پیکرهای جان باختگان لرستانی حادثه منا که امروز به استان اعزام می شوند ۹ نفر بوده که پنج نفر از آن ها بروجردی، سه نفر ازنایی و یک نفر دورودی است.

برگزاری مراسم  گرامیداشت کشته های لرستانی فاجعه منا در مرکز استان

بنابراین گزارش، در این جلسه مقرر شد هر ساعتی از شنبه شب پیکر حجاج لرستانی حادثه منا به فرودگاه خرم آباد وارد شد مراسم تشییع آن ها با حضور نیروهای نظامی، دستگاه های دولتی و مردم لرستان برگزار شود.

همچنین مقرر شد پیکر این حجاج پس از وارد شدن به فرودگاه خرم آباد به شهرستان های مربوطه اعزام شده سپس پیکر آن ها صبح یکشنبه راس ساعت ۹ صبح در شهرستان ها تشییع شود.

استاندار لرستان از حضور خود و معاونینش در مراسم تشییع پیکر حجاج لرستانی حادثه منا در شهرستان های محل سکونت آن ها خبر داد و گفت: مراسم گرامیداشت این جان باختگان ساعت ۱۶ بعدازظهر یکشنبه در محل حوزه علمیه کمالیه شهر خرم آباد و با هماهنگی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد برگزار خواهد شد.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار