سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63244
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ادعای مضحک العربیه: 6 افسر سپاه پاسداران ایران عامل حادثه منا بودند+سند
Print This Post

العربیه در ادعایی بی اساس به نقل از یکی از دیپلمات های سابق ایران اعلام کرد 6 نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عامل وقوع ازدحام در منا بودند.

به گزارش سلام دلفان، در حالی که انتقادات کشورهای اسلامی به بی کفایتی رژیم آل سعود در اداره مراسم حج و حادثه رخداده در منا در حال افزایش است، شبکه العربیه در اقدامی تأمل برانگیز به نقل از یک دیپلمات سابق و خارج نشین ایران مدعی شد 6 نفر از افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عامل فاجعه منا بودند.
العربیه به نقل از “فرزاد فرهنگیان،” دیپلمات سابق ایرانی که به صف مخالفان جمهوری اسلامی ایران پیوسته است مدعی شد وی در مطلبی به زبان عربی نوشته: پیش از آغاز مراسم حج درباره طرح دولت ایران برای مراسم حج نوشتم و هشدار دادم. العربیه در ادامه به نقل از وی مدعی شد: تحقیقات نشان خواهد داد رژیم ایران در حادثه ازدحام منا دست دارد. عملیاتی که در منا بوقوع پیوست، عملیاتی تروریستی بود. بیش از 5 هزار نفر از نیروهای سپاه پاسداران در میان حجاج ایرانی حضور داشتند. طرح برنامه ریزی شده، افزایش تعداد کشته ها بود؛ اما سرعت نیروهای امنیتی سعودی باعث ناکامی این پروژه شد.
ادعای مضحک العربیه: 6 افسر سپاه پاسداران ایران عامل حادثه منا بودند
این اظهارات بی پایه و اساس در حالی مطرح می شود که به گواهی بسیاری از شاهدان عینی، بی مسئولیتی و بی برنامگی مقامات سعودی سبب بروز حادثه منا بوده است. رسانه های سعودی و برخی کشورهای هم پیمان با عربستان پس از حادثه منا در اقدامی هماهنگ، با فرار رو به جلو و فرافکنی تلاش کرده اند مسئولیت جنایت رخداده در منا را از دوش خود بردارند و ایران را عامل  این حادثه معرفی کنند. این درحالی است که ایران یکی از کشورهایی بوده که بیشترین قربانی را در پی بی مسئولیتی حاکمان رژیم آل سعود متحمل شده است. العربیه پیشتر نیز مدعی شده بود  نام غضنفر رکن آبادی، سفیر پیشین ایران در فهرست حجاج ورودی به عربستان ثبت نشده که با واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران و ارائه اسناد متقن درباره حضور وی مواجه شد.  روزنامه الشرق الاوسط نیز پیشتر به نقل از یک منبع ایرانی که نامی از وی نبرده بود(!) مدعی شد حرکت مخالف جهت 300 زائر ایرانی سبب وقوع حادثه منا شده است!. به نظر می رسد رسانه های سعودی فعالیت گسترده ای را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی آغاز کرده اند تا با پخش شایعات و نقل قول از افراد مجهول و یا معلوم الحال، بر بی کفایتی حاکمان نالایق این رژیم سرپوش گذارند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار