سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63408
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را هدف قرار دهند+تصاویر
Print This Post

در دی ماه سال گذشته سردار حسین دهقان وزیر دفاع ایران اعلام کرد که ایران پس از آمریکا، روسیه و چین، بزرگ‌ترین قدرت موشکی جهان است. شکی نیست که امروز ایران از قابلیت‌های موشکی تهاجمی و دفاعی بالای برخوردار است.

به گزارش سلام دلفان، در دی ماه سال گذشته سردار حسین دهقان  وزیر دفاع ایران اعلام کرد که ایران پس از آمریکا، روسیه و چین، بزرگترین قدرت موشکی جهان است.

شکی نیست که امروز ایران از  قابلیت‌های موشکی تهاجمی و دفاعی بالایی برخوردار است.
موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را مورد هدف قرار دهند + تصاویر
در این بین با بررسی کوتاه می‌توان دریافت که حتی  راکت‌های ساخته شده توسط متخصصان ایرانی مانند نازعات-10-اچ با بیشینه برد 130 کیلومتر، زلزال-3 با برد 200 کیلومتر و زلزال-3-بی با برد 250 کیلومتر می‌توانند در صورت لزوم علیه دشمن به کار گرفته شوند و این ویژگی را دارند که حتی دورترین پایگاه‌های دشمن‌های منطقه‌ای از جمله عربستان سعودی را مورد هدف قرار دهند.
بنابراین باید گفت امروز جمهوری اسلامی ایران از قدرت نظامی بازدارنده و توان مقابله به مثل بسیار خوبی در منطقه برخوردار است.
این توان و قدرت موشکی می‌تواند در صورت هرگونه چالش جدی بین ایران و کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی که این روزها بحث داغ محافل نظامی و سیاسی است مورد استفاده قرار گیرد و دست برتر را برای ایران داشته باشد.
ایران با دستیابی به فناورهای نوین موشکی و فضایی در حال حاضر دارای طیف متنوعی از موشک‌ها و راکت‌های موشکی است.
فاصله تهران تا ریاض 1756 کیلومتر است، با توجه به این فاصله بسیاری از موشک‌های بالستیک و غیر بالستیک ایرانی قابلیت هدف قرار دادن ریاض را دارند، در ادامه به برخی از این موشک‌ها اشاره می‌کنیم:
سجیل
موشک سجیل نخستین موشک “زمین به زمین” برد بلند دو مرحله‌ای سوخت جامد در کشور است که توسط متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.
این موشک برد بلند بالستیک برد عملیاتی نزدیک به 2000 کیلومتر و از ویژگی‌های منحصر بفرد آن می‌توان به دقت بالا در اصابت به اهداف تعیین شده، زمان بسیار کوتاه آماده سازی و عملیاتی شدن سامانه پرتاب، زمان بسیار کوتاه انتقال سایت پرتاب دیسک پس از شلیک، قابلیت لانچر متحرک، قابلیت حمل موشک آماده شلیک و بهره‌مندی از سیستم tvc اشاره کرد.
سجیل اولین موشک دوربرد سوخت جامد ایران است که برخی کارشناسان آن را برترین موشک بالستک ایرانی می‌دانند که از سامانه پرتاب متحرک با قابلیت حمل موشک آماده پرتاب برخوردار است.
  بنابراین می‌توان گفت این موشک برد بلند متحرک ایرانی می‌تواند به راحتی از جنوبی‌ترین نقطه ایران تمام سرزمین آل‌سعود را مورد هدف قرار دهد.
موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را مورد هدف قرار دهند + تصاویر
موشک خلیج‌ فارس
یکی دیگر از دستاوردهای موشکی جمهوری اسلامی ایران که می‌تواند علیه منافع عربستان سعودی در سواحل و دریا به کار گرفته شود موشک خلیج فارس است، موشک بالستیک و هوشمند خلیج فارس با سرعتی مافوق صوت می‌تواند انواع ناوها و شناورهای دشمن را در دریا و ساحل مورد اصابت قرار دهد.
موشک هوشمند و بالستیک “خلیج فارس ” یک موشک مافوق صوت و کشتی‌زن بوده و تفاوت آن با موشک‌های قبلی این است که دیگر موشک‌ها عمدتاً با سرعتی زیر صوت و به صورت کروز عمل می‌کردند اما “خلیج فارس ” با سرعتی مافوق صوت و به صورت بالستیک از سطح زمین شلیک شده و به صورت عمودی از ارتفاع بالا می‌تواند هرگونه ناو و یا شناور دشمن را مورد هدف قرار دهد.
موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را مورد هدف قرار دهند + تصاویر
موشک شهاب
خانواده موشک‌های شهاب (شهاب1، 2 ،3 و . . . ) را باید معروف‌ترین موشک‌های ایرانی در دنیا دانست. این موشک‌ها که در انواع میان برد و دوربرد ساخته شده‌اند، به راحتی می‌توانند تمام سرزمین عربستان سعودی  را مورد هدف قرار دهند و شاید همین ویژگی بود که نام شهاب را به عنوان کلید واژه دست برتر جمهوری اسلامی ایران در منطقه در جهان شناخته می‌شود به عنوان نمونه شهاب ۳ یکی از بهترین موشک‌های بالستیک میان‌برد با سوخت مایع ایران است.
مدل اول این موشک که با نام شهاب آ-3  شناخته می شد با بردی برابر 1300 کیلومتر ازمنطقه جنوبی ایران و پایگاه‌های جنوبی این قابلیت را دارد که پایگاه و نقاط حساس عربستان را مورد حمله غافل‌گیرانه خود قرار دهد.
امروز جمهوری اسلامی ایران  مدل‌های دیگری نیز از موشک را با نام شهاب ب – 3 با کلاهکی سنگین‌تر توانایی هدف قرار دادن اهدافی در 2000 کیلومتری را در اختیار دارد.
موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را مورد هدف قرار دهند + تصاویر
فاتح 110
جا دارد برای بررسی  قابلیت تهاجی و دفاعی ایران علیه عربستان سعودی به موشك بالستيك استراتژيك فاتح 110اشاره کرد که داری قابلیت تغییر جهت در طول مسیر است که اين موشك دارای یک موتور تك مرحله‌ای سوخت جامد سطح به سطح است، با استفاده از سوخت جامد توانايی هدف قرار دادن اهدافی در 200 كيلومتری را داراست، هرچند شاید دارای برد بلندی نباشد اما در صورت لزوم این با قابلیت افزایش برد، افزایش دقت و کاهش زمان مورد نیاز برای استقرار و پرتاب و سهولت در نحوه انبارداری در مناطق مختلف آب و هوایی  موشک استراتژیک تهاجمی برای حمله از جنوب ایران علیه عربستان محسوب می‌شود.
موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را مورد هدف قرار دهند + تصاویر
قدر
ایران با توانایی دست‌یابی به موشک‌های برد بلند خود امروز در منطقه در حوزه موشکی دست برتر را در منطقه دارد.
به جرات می‌توان گفت در چالش جدی بین ایران و عربستان سعودی موشکی مانند قدر با برد 2500 تا 3000 کیلومتری با توجه به برخی از خبرها؛ نیاز نباشد چون در این صورت جمهوری اسلامی این توانایی را دارد که با موشک بالستیک قدر، 70 درصد آسیا را مورد هدف قرار دهد و سامانه دفاعی دشمن هرچقدر قوی باشد این موشک در نهایت به هدف اصابت خواهد کرد.
موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را مورد هدف قرار دهند + تصاویر
عاشورا
عاشورا موشک بالستیک میان برد با برد 2500 کیلومتر است که  تاج صنعت موشک ایران لقب گرفته است.
زمانی که جمهوری اسلامی ایران، آزمایش موفقیت آمیز موشک «عاشورا» را اعلام کرد، واشنگتن و تل آویو در واکنشی به این موشک اعلام کردند موشک جدید ایران از لحاظ تکنولوژی قادر است به هر هدف آمریکایی در شرق اروپا و هر هدف صهیونیستی برخورد کند و در محل برخورد ویرانی گسترده‌ای را ایجاد کند؛ بنابراین چنین موشکی با چنین قابلیت‌ها و برد بلند، ابزاری برای خاموش کردن رجزخوانی های کشوری مانند عربستان سعودی است چراکه با این موشک تقریبا تمام نقاط این کشور در تیررس ایران قرار می گیرد.
زلزال ۳
زلزال-۳، یک موشک ایرانی با نیروی محرکه جامد است که دارای بردی در حدود ۲۰۰ کیلومتر است؛ در کل باید گفت راکت های زلزال دارای سه نسل اصلی هستند که تفاوت‌هایی در شکل ظاهری و شاخصه‌های عملکرد خصوصاً در برد دارند. تمامی این نمونه‌ها از پرتابگرهای تکی که برای راکت های نازعات نیز استفاده می‌شود شلیک می‌شوند که این ویژگی می‌تواند در یک درگیری منطقه‌ای بسیار دست برتر را در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دهد؛ این موشک داری خاصیت بارشی است که می‌تواند که در صورت تداوم شلیک نقاط حساس را به طور کامل نابود کند.
راکت سوخت جامد زلزال، شناخته‌شده ترین، دوربردترین و مخرب ترین سلاح راکتی ایران است که در اوایل دهه 70 ساخته شد و از آن به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی برای هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی اطراف  ایران در کشورهای منطقه نام برده می شود.
موشک‌های هرمز 1 و 2
یکی از دستاوردهای مهمی که در اردیبهشت سال 1393 در جریان بازدید رهبر معظم انقلاب از دستاوردهای جدید نیروی هوافضای سپاه برای اولین بار به نمایش درآمد، موشک‌های بالستیک ضد رادار و ضد کشتی هرمز بود. موشک های هرمز 1 و 2 را با توجه به شباهت زیادشان به موشک کلاس فاتح، می توان امتداد بهینه شده و ارتقا یافته همین خانواده دانست که جزو دقیق ترین موشک های ایرانی محسوب می‌شوند حتما در یک درگیری با کشورهای جنوب خلیج فارس از جمله عربستان کارایی عملیاتی بسیار دارد.
موشک‌های ایرانی که می‌توانند عربستان را مورد هدف قرار دهند + تصاویر
در پایان باید گفت علاوه بر معرفی موشک های برد بلند؛ کوتاه و راکت‌های عملیاتی جمهوری اسلامی ایران در اینجا حتما سیاستگذارن نظامی و سیاسی ایران با توجه به بعد تهدیدات منطقه‌ای و شرایط موجود در خاورمیانه در راستای فناروی موشکی دست پرتری از آنچه که به نمایش در‌آمده و معرفی شده است، دارد؛ بنابراین به گفته سردار حاجی زاده کشوری مانند عربستان در تیررس موشک باران ایران در صورت احتمال هر گونه درگیری قرار دارد.
خبرگزاری میزان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار