سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63558
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مداحان در مجالس عزاداری از ایجاد گسست میان دین و سیاست توسط دشمن جلوگیری کنند
Print This Post
آیت الله صدیقی در همایش سراسری بسیج مداحان کشور

جدا دانستن دین از سیاست، اهانت به پیامبر اکرم(ص)است، اگر دین را نشناسیم، دوخطر سکولار و خشونت امریکایی، وهابیت عربستان و لندنی ما را تهدید می کند.

به گزارش سلام دلفان آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در ششمین همایش سراسری بسیج مداحان کشور که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: شهید سردار جلال ابراهیمی که این همایش بنام ایشان برگزار شده، شهیدی بود که از علایق و آرزوهای خود صرف‌ نظر کرد و حجله دامادی اش را با سنگر جبهه ها عوض کرد و با گذشت از عواطف و آرزوهایش در راستای حفظ و دفاع از موقعیت نظام، شهادت را انتخاب کرد.DSC00915

وی با بیان اینکه آشنایی با دین و احکام اسلامی، معنویت و مکتب اهل‌بیت(ع)، از واجبات قرآنی محسوب می‌شود، اولین قدم برای مداحان را فهم دینی و کسب آگاهی‌ های فکری، شرعی و اخلاقی دانست و افزود: شاهد بودیم که در فتنه‌ها و شبهات سیاسی بسیاری از افراد لغزیدند، اما قشر مداحان به‌ واسطه ولایتمداری، عالم‌محوری و فقیه‌محوری محکم و استوار ایستادند و این نشان می دهد که جایگاه مداحان اهل‌بیت(ع) بسیار ارزشمند است.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه دین شناسی لازمه ترویج مکتب اهل بیت عصمت و طهارت است اظهار داشت: امام حسین(ع) برای دین کشته شد؛ دین را باید شناخت اگر دین را نشناسیم دو خطر سکولار و خشونت آمریکایی، وهابیت عربستان و لندنی ما را تهدید می کند که می گویند دین از سیاست جداست.

آیت الله صدیقی آل سعود ،خشونت وهابیت و تشیع آمریکایی، لندنی را عوامل مهم ایجاد اختلاف و تفرقه دانست که خواهان جدایی دین از سیاست هستند.

وی بیان کرد: جدا دانستن دین از سیاست، اهانت به پیامبر اکرم(ص)، امام علی(ع) و خیانت به خون شهداست؛ زیرا پیامبر(ص) به‌ محض مهیا شدن شرایط لازم در مدینه اقدام به تأسیس حکومت اسلامی کرد و احکام الهی را اجرا و سیاست دینی را در اوج عظمتش رایج کرد.

وی به تلاش های شیعه های لندنی برای نشان دادن جدایی دین از سیاست اشاره کرد و اظهار داشت : این ضد بصیرت است که شیعه لندنی می گوید مجلس برای امام حسین بگیرید و ماهواره هم داشته باشید و در واقع این جنگ با امام حسین(ع) است که می گوید دین به سیاست ربطی ندارد.

وی در ادامه توصیه هایی به هیئات مذهبی و مداحان کرد و اظهار داشت: محور فعالیت هیئت‌های مذهبی، عزاداری‌ها و مداحی‌ها باید اخلاق باشد و مسئله اخلاق نباید گم شود؛ حسد نباشد و احترام مداحان پیشکسوت توسط مداحان جوان حفظ شود و مداحی ها نباید آن قدر طولانی باشد که وقت منبر را بگیرد که این مسائل در شان دستگاه امام حسین (ع) نیست.

مجلس‌های امام حسین(ع) برای این است که زندگی‌ها ما به نور شریعت روشن شود، پس مداحان جوانان را آگاه به وظایف کنند به‌طور مثال این موضوع را به آن‌ها یادآور شوند که اگر پدر و مادری راضی نباشند که فرزندشان در مجلس عزاداری شرکت کند؛ آمدن به آن مجلس حرام است، اگر فرزندی بدون اجازه پدر و مادر برای زیارت عازم کربلا و مشهد شود معصیت کرده است. درواقع مجلس مداحان باید مروج اخلاق، وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری در جامعه باشد. هیئت های مذهبی یکی از جاهایی است که میتوان پیام خون شهدا را به نسل های آینده رساند و نسل آینده باید روحیه این که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند را حفظ کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انقلاب تمام نشده است افزود: آمریکا برای نابودی انقلاب ما نقشه دارد؛ ما در آینده فتنه ها داریم، کشورهای منطقه به‌ نوعی دست نشانده آمریکا هستند که در کشتار حجاج ما نقش دارند، ما باید قرص و محکم بایستیم تا انشاء الله امام زمان (عج) ظهور کنند و پرچم اسلام به دست مبارکشان برسد.

آیت الله صدیقی به فاجعه منا اشاره کرد و رخ دادن این فاجعه عظیم را اقدامی برنامه ریزی شده دانست و افزود: به گفته یکی از نجات یافتگان این فاجعه، سعودی ها اجازه باز شدن راه را ندادند و مردم را متوقف کردند و با یک سری اقدامات برنامه ریزی شده حجاح را روی هم ریختند که در آن وضعیت تشنگی میشد با یک بطری آب جان چندین نفر را نجات داد این درحالی بود که مامورین شمر صفت سعودی با پوتین روی سینه حاجیان رفتند و از هرگونه امدادرسانی به مجروحان خودداری کردند و اگر به‌ موقع این امدادها انجام می‌گرفت،جان بسیاری از حاجیان از مرگ نجات می‌یافت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار