سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63571
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » تهدید جدی سلامت دختر بچه فلج شده لرستانی در بازی وعده‌ها/ چادر نشینی خانواده کیانا دارابی به نشانه اعتراض
Print This Post
چشمان معصومانه "کیانا" در انتظار کمک؛

کیانا دارابی دختر بچه فلج شده لرستانی پس از فلج شدن، علاوه بر وضعیت پاهایش، عفونت کلیه و سنگ صفرا او را بارها راهی بیمارستان کرد، اما اکنون پدرش هزینه درمان او را ندارد و پیگیری‌هایش برای دریافت دیه نیز به نتیجه نرسیده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم ، کیانا دارابی دختربچه خرم‌آبادی در 26 بهمن سال 93 در سن شش‌سالگی بر اثر تزریق آمپول پنی‌سیلین در لحظه دچار فلج شد و علی‌رغم بستری شدن پی‌درپی تاکنون بهبودی در وضعیت جسمی او حاصل نشده است.

خردادماه سال 94 خبرگزاری تسنیم در پی منتشر شدن خبر فلج شدن این دختربچه خرم‌آبادی (خبر 20:30 شبکه دو سیما) پیگیر شد تا علت رخ دادن این اتفاق را از زبان خانواده این دختربچه (کیانا دارابی)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان و سایر مسئولان مربوطه جویا شود.

این خبرگزاری در خبرها و گزارشی تحت عنوان «جزئیات فلج شدن دختربچه 6 ساله لرستانی»،« “دارو” عامل فلج شدن دختر 6 ساله لرستانی نیست» و«آمپولی که دختر 6 ساله لرستانی را فلج کرد؛ نخاع ” کیانا” در وضعیت تهدید» به شرح این واقعه پرداخت.

فلج شدن کیانا سبب شد تا پدر کارگرش برای تأمین هزینه درمان او تمام اسباب‌اثاثیه منزلش را بفروشد تا تنها فرزندش بتواند دوباره قدمی بردارد و از سویی تلاش‌های این پدر برای دریافت هزینه درمان و دیه او ادامه داشت تا به قول خودش در آینده شرمنده دخترش نشود.

پیگیری پدر کیانا برای تأمین هزینه‌های درمان او

فرشاد دارابی پدر ” کیانا ” از طریق ادارات مختلف استان از جمله تأمین اجتماعی، فرمانداری، بهزیستی و کمیته امداد پیگیری‌های زیادی انجام داد تا درمان دخترش به خاطر نداشتن هزینه به تعویق نیفتد که در نهایت ماحصل پاس‌کاری‌ ادارات دریافت کمک‌هزینه درمان حدود چهار میلیون تومان بود.

باگذشت زمان، دردهای کیانا افزون شد و علاوه وضعیت پاهایش، عفونت کلیه و سنگ صفرا او را بارها راهی بیمارستان کرد تا دردی از دردهایش کاسته شود، اما در این میان جیب پدر خالی‌شده و دیگر هزینه‌ای برای درمان ندارد.

چادر زدن خانواده کیانا در مقابل ساختمان درمان تأمین اجتماعی

پس از گذشت هفت ماه و شش روز از فلج شدن این دختر بچه، رأی نظام پزشکی بالاخره این‌گونه صادر می‌شود که آمپول عامل فلج شدن کیانا دارابی نبوده و او به خاطر مریضی فلج شده است، اما پدر و مادر کیانا به نشانه اعتراض به این رأی، مقابل ساختمان درمان تأمین اجتماعی لرستان چادر زده تا از مسئولان پاسخ دیگری بشنود.

«براثر آمپول بچه‌ام را فلج کردند»  نوشته‌هایی بود که پدر کیانا به نشانه اعتراض روی چادر نصب‌کرده بود که نهایتاً نشستن این خانواده در گوشه خیابان توجه رسانه‌های استان را به خود جلب کرد تا بار دیگر به این موضوع پرداخته شود.

جمع‌کردن چادر اعتراض‌آمیز توسط شورای تأمین

پس از منتشر شدن خبر حرکت اعتراض‌آمیز خانواده کیانا دارابی از سوی رسانه‌ها، فرشاد دارابی به کلانتری و همسر و دخترش را به بهزیستی منتقل شد که پس از ساعتی همسر و دخترش راهی خانه و خودش نیز آزاد شد.

امین بهاروند مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: خانواده کیانا دارابی روز گذشته در اعتراض به رأی صادره نظام پزشکی مقابل تأمین اجتماعی استان چادر زده بودند که شورای تأمین چادر او را جمع کرد.

ارتباط نداشتن رأی صادره نظام پزشکی به تأمین اجتماعی

وی با اشاره به اینکه رأی نظام پزشکی سبب شد تا این فرد در مقابل درب تأمین اجتماعی چادر بزند افزود: در رأی نظام پزشکی همانند رأی بیمارستان مفید تهران این‌گونه آمده که تزریق آمپول ارتباطی با فلج شدن این بچه نداشته، بنابر این این رأی ارتباطی با ما ندارد تا آنجا که نظام پزشکی رأی را به ما اعلام نکرده و ما از طریق خانواده این دختربچه مطلع رأی صادره شده‌ایم.

پدر کیانا دارابی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: در اعتراض به رأی صادره نظام پزشکی دو روز در مقابل ساختمان درمان تأمین اجتماعی لرستان چادر زده و اعتصاب غذا کردم چون رأی نظام پزشکی بدون حضور ما صادرشده که بچه خود مشکل داشته است.

بچه‌ام هیچ بیماری نداشته

وی افزود: بچه‌ام هیچ‌گونه مشکل و بیماری نداشته و پیش‌از این اتفاق حتی یک روز در بیمارستان بستری نشده است.

دارابی عنوان کرد: پس از صدور این رأی با مدیر درمان تأمین اجتماعی استان صحبت کردم که او نیز در پاسخ گفت نظام پزشکی باید پاسخگوی این قضیه باشد و تامین اجتماعی نقشی در این زمینه ندارد

وی با اظهار ناراحتی از رأی صادره نظام پزشکی، گفت: من کارگر ساده‌ای هستم اگر حق بچه‌ام ضایع شود چطور می‌توانم با درآمد کم به درمان او برسم.

پدر کیانا بیان کرد: متأسفانه کیانا به خاطر قرص و آمپول‌هایی که مصرف می‌کند کیسه صفرای او سنگ آورده و باید برای رفع این عارضه عمل لیزر انجام دهد.

منبع: تسنیم

عکس: سفیر افلاک

 1. نویسنده دیدگاه: درد اشنا
  مهر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۱۱

  شورای تامین کا بی جایی کرده به نظر من
  اول میبایست پیگیر تامین خواسته این شهروند باشد تا اینکه اقتدار خود را نشان دهد
  ما داریم عکس یک کودک تیر خورده فلسطینی را بارها و بارها در صدا و سیما به نمایش میگذاریم تا حق او را اثبات نماییم اما در یک قدمی ما به راحتی از حق شهروندی همشهریانمان میگذریم

 2. نویسنده دیدگاه: شهروند
  مهر ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۲۶

  مدیر محترم تامین اجتماعی، واقعا شرم آور است، شما تلاش میکنید که ثابت کنید این دختر بچه بی گناه، بر اثر آمپول فلج نشده؟؟؟!!! در حالی که وظیفه ی اصلی شما تامین وضعیت این خانواده بی بضاعت و تقریبا بی درامد است. مگر هزینه درمان این کودک معصوم چقدر میشود؟؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار