سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63606
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار روسیه به کشورهای عربی درباره تجهیز معارضان سوری
Print This Post

روسیه در پیامی محرمانه، کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس را از پیامدهای وخیم تجهیز معارضان سوریه به سلاح‌های ضد هوایی برحذر داشته و هشدار داده است درصورت حمایت از افراط‌گرایان سناریوی افغانستان تکرار می‌شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از «رای‌الیوم»، در محافل سیاسی در مسکو از هشداری سخن گفته می‌شود که وزارت دفاع روسیه آن را به کشورهای عربی خلیج‌فارس از جمله قطر و عربستان سعودی درخصوص پیامدهای تسلیح معارضان سوریه به سلا‌ح‌های مدرن علیه هواپیماهای روسی، تأکید کرده است.

این هشدار از طریق وابسته‌های نظامی در سفارتخانه‌های این کشورهای عربی در مسکو ارسال شده است.

براین اساس، مسکو به این 3 کشور عربی نسبت به ارائه سلاح‌های پیشرفته به معارضان هشدار داده و تهدید کرده است واکنش به این اقدام (احتمالی) سخت خواهد بود.

مسکو نگران است که کشورهای غربی که منتقدان عملیات نظامی آن در سوریه علیه تروریست‌ها هستند، تروریست‌ها را از طریق کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس به سلاح‌های ضد هوایی برای رویارویی با جنگنده‌های روسی، تجهیز کنند. کشورهای غربی این تاکتیک را در جنگ افغانستان علیه اتحاد جماهیر شوری پیاده کرده بودند.

این در حالی است که روسیه همزمان تدابیری بازدارنده و پیشگیرانه اتخاذ کرده است؛ محاصره سواحل سوریه با استفاده از کشتی‌های جنگی چینی مستقر در این منطقه و ناوهای هواپیمابر و افزایش گشت‌زنی‌های هوایی در مرزهای مشترک روسیه و ترکیه تشدید کرده است. در همین راستا، حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده‌های روسیه پیامی واضح به آنکارا برای خودداری از انتقال سلاح به معارضان بوده است.

اقدام جنگنده‌های روسی در نقض حریم هوایی ترکیه که در دو نوبت در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه صورت گرفت، تصادفی نیست. این اقدام پیام‌هایی سیاسی و نظامی به «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه منتقل کرده است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار