سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63619
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روسها را در سوریه مهار می کنیم
Print This Post

وزیر دفاع آمریکا با تاکید بر اینکه مسکو باید فورا به درخواست قوانین پیشنهادی برای اجرای عملیات هوایی بر فراز سوریه پاسخ دهد گفت:در سوریه آن‌ها (روس‌ها) با واکنش معکوس به دلیل آن‌که از بشار اسد علیه هرکس دیگری جانبداری کرده‌اند، مهار خواهند شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایسنا، این اظهارات در حالی مطرح شده که مقام های نظامی آمریکا و روسیه چند روز پیش در یک کنفرانس ویدیویی امنیتی با یکدیگر ارتباط برقرار کردند که در جریان آن مقام های پنتاگون به همتایان روس خود پیشنهاد دادند، پروتکل هایی از سوی دو طرف مورد توافق قرار گیرد که از طریق آن ها جلوی ارتکاب خطا در حریم هوایی سوریه گرفته شود. با این حال به گفته اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، مسکو از آن زمان تاکنون هنوز به این پیشنهاد پاسخ نداده است.

کارتر در جریان سفر به اسپانیا خطاب به خبرنگاران در پایگاه هوایی “مورون” در این کشور گفت: ما منتظر پاسخ روس ها هستیم. آن ها این پاسخ را به ما بدهکار هستند. آن ها باید جلو آمده و همین الان این کار را انجام دهند.

این در حالی است که پیشنهاد آمریکا در این زمینه شامل پروتکل های اساسی ایمنی نظیر حفظ فاصله ایمن میان جنگنده های روسیه و آمریکا و استفاده از فرکانس های بی سیم مشترک می شوند.

کارتر همچنین از روسیه به این دلیل که پس از تقاضای مذاکرات با آمریکا و بعد از گذشت زمان زیاد، به پیشنهادهای آمریکا درخصوص عملیات های هوایی در سوریه پاسخ نداده، اظهار ناخرسندی کرد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: رفتار حرفه ای این است که شما درخواست هایی که آن ها داده اند را پیگیری کنید اما روس ها هنوز این کار را انجام نداده اند و این می تواند نشانه سردرگمی راهبردی بیشتر آن ها باشد.

کارتر همچنین مدعی شد که راهبرد مسکو در تقویت حکومت بشار اسد نتیجه عکس خواهد داد.

وی تاکید کرد: آمریکا در انتظار دومین نشست با روس ها درباره بررسی چگونگی اجتناب از ارتکاب تصادف ها و اشتباه ها در حریم هوایی پر رفت وآمد سوریه است.

کارتر افزود: این نشست ها ایده مسکو بودند و ما منتظر پاسخ آن ها بوده و انتظار پاسخ از آن ها داریم.

انتظار می رود کارتر و دیگر وزرای دفاع ائتلاف ناتو در جریان نشستی که چند روز دیگر در بروکسل خواهند داشت درباره نحوه تعامل با این مساله بحث کنند.

کارتر همچنین در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد که گزارش ها درباره حضور سربازان داوطلب روس در سوریه را تایید نمی کند اما نسبت به چنین موضوعی هشدار داد.

وی مدعی شد: چنین چیزی اگر که درست باشد خیلی ساده باعث عمیق تر شدن اشتباه آن ها در سوریه خواهد شد. چنین نیروهایی هدف حمله قرار خواهند گرفت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار