سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63644
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » خانواده‌های لرستانی دارای 2 فرزند معلول خانه‌دار می‌شوند
Print This Post
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان:

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان گفت: 200 واحد مسکن تا پایان امسال به خانواده‌های لرستانی که دارای 2 فرزند معلول یا بیشتر هستند تحویل داده می‌شود.

مسکن مهر زنجانبه گزارش سلام دلفان، سید محمدصادق طاهری ظهر امروز در جلسه مشترک هیئت‌امنای حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) و هیئت‌مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز که در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: انجمن خیرین مسکن‌ساز استان در امر تأمین مسکن محرومان تاکنون اقدامات خوبی انجام داده است.

وی افزود: جمع‌آوری و ساماندهی کمک‌های پراکنده و جزئی خیرین برای تأمین مسکن استیجاری و بعضاً ملکی ده‌ها خانوار نیازمند و بی‌سرپناه، اخذ تسهیلات بانکی به نام خیرین به‌صورت بلاعوض در تأمین مسکن محرومان ازجمله اقدامات انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان بوده است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان عنوان کرد: انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان با همکاری اداره کل راه و شهرسازی لرستان، جلب مشارکت خیرین و یک خیر کشوری  اقدام به ساخت 80 واحد مسکن محرومان در سایت مسکن مهر شهرستان خرم‌آباد کرده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه 80 واحد مسکن محرومان شهرستان خرم‌آباد تاکنون 22 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: یک خیر کشوری برای ساخت این پروژه 80 واحدی متعهد شده تا به ازای هر واحد مبلغ پنج میلیون تومان هزینه کند که تابه‌حال از 400 میلیون تومان 300 میلیون آن را پرداخت کرده است.

طاهری گفت: البته این پروژه 80 واحدی نیز مانند بقیه پروژه‌های مسکن مهر استان با مشکلات و توقف مواجه شد که در این راستا با پیمانکار  مشکلاتی وجود داشت که اخیراً ضمن خلعیت پیمانکار قبلی و انتخاب پیمانکار جدید عملیات اجرایی آن مجدداً آغاز می‌شود.

وی پیگیری حقوقی و رفع معارض اراضی را یکی دیگر از اقدامات این انجمن برشمرد و اظهار داشت: با تلاش‌های مدیرعامل قبلی انجمن خیرین مسکن‌ساز استان سند معارض اشخاص باطل و از 86 هزار و 689 مترمربع زمین، 40 هزار و 850 مترمربع از تصرف بیرون آمد.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان هماهنگی و مشارکت محوری در اجرای تفاهم‌نامه چهارجانبه تأمین مسکن برای خانواده‌های دارای دو فرزند معلول و بیشتر را یکی دیگر از برنامه‌های انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان دانست و افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه کشوری مقررشده با همکاری راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بهزیستی و بنیاد جانبازان به هر خانواده دارای دو معلول یا بیشتر شهری 30 میلیون تومان و به خانواده روستایی 15 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شود که در این زمینه اداره راه و شهرسازی در شهرها با دادن زمین رایگان و در روستاها بنیاد مسکن، تسهیلات مسکن روستایی در اختیار اجرای طرح قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح فوق تابه‌حال در کل کشور چهار استان موفق به شناسایی افراد واجد شرایط، معرفی آن‌ها به مرکز، تعیین واحد موردنظر و شروع مراحل اجرایی شده‌اند که در این راستا استان لرستان از 141 واحد شهری در سهم 270 واحد شهری خود حائز رتبه دوم کشوری شده است.

طاهری بابیان اینکه بخش اول منابع مالی این طرح به‌حساب انجمن مرکز واریزشده و به‌زودی در اختیار سازندگان واحدهای مربوطه قرار می‌گیرد، عنوان کرد:  تا پایان امسال 200 واحد مسکن به خانواری لرستانی که دارای دو فرزند معلول یا بیشتر هستند تحویل داده می‌شود.

وی بیان کرد: انجمن خیرین مسکن‌ساز شهرستان خرم‌آباد برای ساخت 100 واحد مسکونی در منطقه گل‌سفید و سایر مناطق محروم این شهر اعلام آمادگی می‌کند که در این زمینه تفاهم‌نامه مربوط به آن در دست تهیه است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان تصریح کرد: از محورهای این تفاهم‌نامه می‌توان به عرضه زمین، پروانه، طرح و نقشه، امتیازات رایگان و تأمین 30 درصد منابع مالی توسط شهرداری و 70 درصد کمک بلاعوض از محل حساب 100 حضرت امام خمینی (ره)، جلب مشارکت خیرین بین دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی، تعریف تسهیلات بانکی و نهایتاً ساخت واحدهای توسط انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اشاره کرد.

منبع: تسنیم

  1. نویسنده دیدگاه: ميگم 2
    مهر ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۳۹

    سلام من خانواده اي ميشناسم داراي ٢ فرزند معلول بهزيستي نوراباد هيچ كمكي بهشون نكرده

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار