سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63824
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وزیردفاع آمریکا: چهار موشک کروز روسی به خاک ایران اصابت کرد!
Print This Post

 

وزیر دفاع آمریکا پس از زمینه سازی شبکه آمریکایی سی ان ان، وارد گود شد و خبر دروغ اصابت موشک های روسیه به ایران را با این عنوان که “شواهدی در دست دارد” بار دیگر مطرح کرد. البته آمریکا اگر شواهدی داشت حتما منتشر کرده بود.

به گزارش سلام دلفان، دولتمردان و رسانه‌های آمریکایی، در دو روز گذشته ناراحتی خود از همکاری ایران و روسیه بر علیه تروریست های داعش را با تکرار یک خبر دروغ به نمایش گذاشتند: موشک‌های روسی در ایران فرود آمده‌اند!این خط خبری را ابتدا شبکه آمریکایی سی ان ان (CNN) به نقل از “برخی مقامات آمریکایی” آغاز نمود و پس از زمینه سازی سی ان ان و انتشار گسترده خبر در دیگر رسانه‌ها، وزیر دفاع آمریکا پا به میدان گذاشت و مدعی شد این خبر حقیقت دارد.
روز چهارشنبه، روسیه  ۲۶ موشک کروز را از چهار ناو مستقر در دریای خزر به سوی مواضع تروریست های داعش در شمال و شمال‌غربی سوریه شلیک کرده است.

 

شواهد و اسناد آمریکا که منتشر نمی‌شوند!

اشتون کارتر، بدون نشان دادن دلیل و مدرک برای حرفهایش، مدعی شد شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد چند موشک‌ روسیه به جای سوریه در خاک ایران سقوط کرده‌ است.

اشتون کارتر که در لندن به سر می‌برد در نشست خبری مشترک با  “مایکل فالون” همتای بریتانیایی‌اش، این ادعا را مطرح کرد که چهار فروند از ۲۶ موشک کروز پرتاب‌شده روسیه به دلیل بروز نقص فنی، در میانه راه متوقف شده و در خاک ایران سقوط کرده‌اند!

آمریکا از یک سال پیش ائتلافی پر سروصدا علیه داعش به راه انداخت و مدعی مبارزه با تروریست‌ها شد اما در طول یکسال گذشته اتفاق خاصی نیفتاد جز بمباران محدود چند سنگر و هدف قرار دادن چند ماشین! البته در همین مدت عکس‌ها و فیلم‌هایی از ارسال محموله های غذایی و تسلیحاتی به داعش توسط بالگردها و هواپیماهای آمریکایی منتشر شد. ارتش آمریکا، “باد” را مقصر تغییر مسیر کمک ها از کردها به تروریست‌ها معرفی کرد.

 

با وارد شدن روسیه به نبرد با تروریست‌ها و تشکیل ائتلاف ایران، روسیه، عراق و سوریه، آمریکایی‌های نگران و دستپاچه، تلاش می‌کنند این ائتلاف را به چالش بکشند. انتشار چنین اخباری را باید در این راستا ارزیابی کرد.

سایت آمریکایی رادیو فردا، نیز برای کمک به این خط خبری غربی مدعی شد: برخی از وب سایت های خبری در شمال و شمال غرب ایران از دیده شدن اشیای پرنده ناشناس یا شنیده‌شدن صدای مهیب انفجار در این نواحی گزارش‌هایی منتشر کرده‌اند.

 

وزیر دفاع آمریکا در راستای منصرف کردن روسیه از مبارزه با داعش، همچنین با لحنی تهدیدآمیز گفت که این موضوع “برای خود روسیه عواقبی خواهد داشت. روسیه هم به درستی از حمله به خاکش هراس دارد؛ و روزهای آینده انتظار می‌رود تلفاتی هم در سوریه داشته باشد.”

 

وزارت دفاع روسیه تصویری از پرتاب موشک از ناو خود در دریای خزر علیه تروریست های داعش منتشر کرد

تکذیب ایران و روسیه

روسیه بلافاصله پس از گزارش‌ سی ان ان و اظهارات وزیر دفاع آمریکا، ماجرا را تکذیب کرد.

“دمیتری پسکوف” سخنگوی کرملین امروز جمعه ۹ اکتبر گفت ایران گزارش‌های مربوط به سقوط موشک‌های روسیه در خاک ایران را رد کرده است

پسکوف به خبرنگاران گفت: «مهم نیست که نگاه کرملین به این گزارش‌ها چیست، مهم این است که ایرانی‌ها چه می‌گویند و در ایران این گزارش تکذیب شده است.»

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره این گزارش‌ها گفته است “ما تایید نمی‌کنیم”.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه هم گزارش داده است که سرتیپ موسی کمالی از فرماندهان نظامی ایران در گفت‌وگو با این خبرگزاری این گزارش‌ها را”دروغ آشکار خوانده است”.

سرتیپ مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز خبر سقوط موشک‌های روسی در خاک ایران را تکذیب کرد. وی ضمن رد این خبر، به شبکه اول سیما گفت که آمریکایی‌ها می‌خواهند با انتشار چنین اخباری اقدامات روسیه در سوریه را بی‌اهمیت و ضعیف جلوه دهند.

جنگ روانی سایت‌های فارسی زبان غربی علیه ائتلاف ایران و روسیه

 

 

 

جام نیوز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار