سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63835
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش دو هنرپیشه سینما به هشدار شدید رهبر انقلاب به عربستان
Print This Post

اکبر عبدی و دانیال عبادی دو بازیگر مطرح سینمای ایران نظرات جالبی درخصوص تأثیرات هشدار شدید اللحن رهبرمعظم انقلاب به آل سعود داشتند.

سلام دلفان – اکبر عبدی بازیگر سینما و تلویزیون  در خصوص فاجعه منا گفت: دولت عربستان و وهابی های ساکن در آنجا از ایرانیها خوششان نمی آید خاطرم هست که در سال 66 مادرم به سفر حج رفته بود که در جریان پرتاب گاز اشک آور در مکه تا دو سال تارهای صوتی او دچار اختلال شده بود و قادر به صحبت کردن نبود این حوادث در تاریخ حج سابقه طولانی دارد به طوری که  آنها بی کفایتی خود را ثابت کردند.

وی افزود: در سفر خودم به مکه نیز شاهد بد رفتاری آنها با ایرانیها بودم که این نشان دهنده تنفر آنها از ما ایرانیها بود.

وی ادامه داد: چند روز پیش نیز متوجه شدم که یکی از امام جمعه آنها فتوایی علیه شیعیان داده و گفته تمام شیعه های مصر، عراق و به خصوص ایران را بکشید شما توجه داشته باشید که یک امام جمعه درتریبون نماز جمعه چنین اظهاراتی سخیفی را ابراز می کند.

عبدی عنوان کرد: در فاجعه منا عربستانیها، ایرانیها را علت وقوع این فاجعه عنوان کردند اما می خواهم بگویم که چرا حتی یک فریم فیلم از حضور ایرانیها در وقوع این فاجعه را نشان ندادند قدر مسلم اگر ایرانیها در این موضوع دخیل بودند آنها به طور مرتب فیلم آن را پخش می کردند.

این بازیگر با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری به دولت عربستان عنوان کرد: هشدار مقام معظم رهبری بسیار تاثیر گذار و به موقع بود و باعث شد که تکلیف پیکرهای پاک حجاج ایرانی روشن شود و به خاک وطن بازگردند.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری همیشه به موقع صحبت می کنند و این حرکت بسیار خوبی است.

دانیال عبادی: با سخنان مقام معظم رهبری مسئولان عربستانی ترسیدند

دانیال عبادی بازیگر سینما، تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار سینما خبرگزاری میزان گفت: فاجعه منا بسیار تأسف برانگیز بود. من در مطالعه علل این فاجعه متوجه شدم که یکی از ورودی ها منا براثر خودخواهی شاهزاده عربستان بسته شده واین فاجعه به وجود آمده است. شما توجه داشته باشید که یک فرد خودخواه برای ورود به سرزمین منا ، آنجا را غرق به خون کردو جان هزاران نفر را گرفت.

وی افزود: بسیاری از دوستان من دراین فاجعه نزدیکان خود را از دست داده اند. این درحالی است که شاهزاده عربستان بدون هیچ عذرخواهی با قباحت تمام این فاجعه را به بار آورده است.

وی ادامه داد: برای من جای تعجب بود که آیا مسئولان عربی نمی دانستند که با بستن یک ورودی به روی خیل عظیم جمعیت، این فاجعه بوجود می آید. به واقع نمی توانم این اشتباه را هضم کنم و باید بگویم من افرادی را می شناسم که مفقود هستند و هنوز پیکر آنها شناسایی نشده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری عنوان کرد: در هر کشوری وقتی یک مقام ارشد نسبت به یک موضوعی واکنش نشان می دهد بازخوردهای متفاوتی دارد چنانچه در این فاجعه هم دیدیم که تا وقتی مقام معظم رهبری نسبت به آن واکنش نشان نداده بودند مسئولان عربستانی حاضر به همکاری با ایران نبودند و با سخنان مقام معظم رهبری مسئولان عربستانی ترسیدند و به صورت فوری پیکرهای پاک حجاج ما را تحویل دادند و باید بگویم که سخنان  ایشان بسیار تأثیر گذار بود.

بازیگر «غیر منتظره» خاطر نشان کرد: با توجه به اتفاقات پیش آمده و این حادثه تلخ باید تدابیری اندیشید که دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

خبرگزاری میزان –

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار