سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63883
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » انتشار بیانیه ۵ نفره بدعتی جدید در مجلس است
Print This Post

عضو فراکسیون رهروان مجلس انتشار بیانیه ۵ نفر از اعضای کمیسیون برجام را بدعتی جدید در مجلس خواهند و گفت: این اقدام خارج از مکانیزم آیین نامه داخلی مجلس است.

به گزارش سلام دلفان، محمدرضا پورابراهیمی اظهار داشت: برجام موضوعی ملی و حاکمیتی است و انتظار داشتیم دولت و مجموعه های دیگر با نگاه ملی موضوع را بررسی کند. به همین دلیل از زمان ارجاع برجام به مجلس تلاش کردیم با رویکردی ملی موضوع را پیگیری کنیم.

نماینده مردم کرمان تصریح کرد: بزرگان مجلس معتقد بودند نباید بررسی برجام در مجلس موجب تفرقه شود. تاکید مقام معظم رهبری هم این بود که برجام در مجلس بررسی شود اما سعی شود اجماع در تصمیم گیری وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: براساس تصمیم صحن علنی کمیسیون ویژه برای بررسی برجام تشکیل شد و با رای مجلس، نمایندگان خوبی هم عضو این کمیسیون شدند و کار سخت و مستمری هم انجام دادند. در پایان نیز گزارشی منصفانه و واقع بینانه تدوین کرده و در صحن علنی مجلس قرائت نمودند که جای تشکر دارد.

عضو کمیسیون حمایت از تولید ملی تصریح کرد: به دلیل تاخیر در زمان ارائه گزارش کمیسیون برجام تعدادی از نمایندگان اعلام کردند که می توانند دغدغه های موجود در کمیسیون برجام را در قالب طرح دو فوریتی به مجلس ارائه دهند که اختلافات از همین جا آغاز شد.

وی تاکید کرد: اکثریت نمایندگان معتقد بودند باید گزارش کمیسیون برجام به پایان رسیده، ایرادات احصا شده و در قالب طرح دو فوریتی به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم کرمان با تاکید بر اینکه قاطبه نمایندگان مجلس اعلام کردند به دنبال رد برجام نیستند گفت: تعیین چارچوب های دولت در اجرای برجام مستلزم این بود که گزارش کمیسیون ویژه قرائت شده و مبنا قرار گیرد.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نباید به اختلافات دامن بزنیم گفت: اعضای کمیسیون برجام که برای تهیه گزارش تلاش زیادی کردند نباید برایشان این استنباط ایجاد شود که زحماتشان در طرح نهایی مدنظر قرار نگرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: اگر طرح دو فوریتی تصویب شده بود و فرصتی برای اصلاح و ویرایش طرح وجود نداشت ولی با تصویب یک فوریت فرصت مناسب برای بررسی طرح ایجاد شده است. شاید نیاز باشد دو تا سه بند اضافه شده و در ذیل چند بند تبصره ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه اکثر نمایندگان در طرح دو فوریتی مد نظر قرار گرفته است گفت: دامن زدن به این موضوع که جنس طرح موجود با گزارش برجام متفاوت است اشتباه است. باید به اجماع در مجلس کمک کنیم زیرا به عقبه نظام برای تصمیم گیری کمک می کند.

پورابراهیمی تاکید کرد: بهتر بود دوستان طرح دو فوریتی را با تاخیر بیشتری به مجلس ارائه می کردند تا متناسب با گزارش برجام تدوین شود.

عضو فراکسیون رهروان با انتقاد از اقدام ۵ عضو کمیسیون برجام در انتشار بیانیه ای مبنی بر اعتراض به گزارش کمیسیون گفت: اینکه تعدادی از نمایندگان بیانیه بدهند و اعلام کنند که گزارش برجام را که در صحن علنی مجلس قرائت شده است قبول نداریم به معنای زیر سوال بردن مکانیزم اداره کمیسیون برجام بوده و کار درستی نیست.

وی ادامه داد: در کمیسیون ها در جریان بررسی طرح ها امکان دارد عده ای با مصوبات کمیسیون مخالف باشند اما با نظر اکثریت نمایندگان لوایح و طرح ها تصویب می شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: اگر این گونه بیانیه ها باب شود دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود و مخالفان با هر طرح و لایحه ای بیانیه می دهند که ما با فلان طرح و لایحه مخالف هستیم.

وی با تاکید بر اینکه اقدام نمایندگان در انتشار بیانیه از مکانیزم آیین نامه مجلس خارج است گفت: نباید این بدعت ها در مجلس باب شود.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار