سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63966
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مراسم عزاداری محرم‌ در۲۴۰ هیئت مذهبی برگزار خواهد شد/ اولویت هیئات‌ بر قرآن محوری است/ آسیب خرافه گویی توسط برخی از مداحان را باید جدی گرفت
Print This Post
رئیس اداره تبلیغات اسلامی عنوان کرد :

حجت‌الاسلام سید نصرت اله موسوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان به تشریح برنامه های هیئات مذهبی شهرستان دلفان در ماه محرم پرداخت و گفت: به منظور توسعه و ترویج فرهنگ حسینی و در راستای نهادینه کردن فرهنگ و نهضت حسینی و همزمان با فرارسیدن ماه عزای اهل بیت(ع) ، برنامه ریزی های ویژه ای  صورت گرفته است.

به گزارش سلام دلفان حجت‌الاسلام سید نصرت اله موسوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان در گفت گو با دلفان امروز به تشریح برنامه های هیئات مذهبی شهرستان دلفان در ماه محرم پرداخت و گفت: به منظور توسعه و ترویج فرهنگ حسینی و در راستای نهادینه کردن فرهنگ و نهضت حسینی و همزمان با فرارسیدن ماه عزای اهل بیت(ع) ، برنامه ریزی های ویژه ای  صورت گرفته است.

وی در تشریح این برنامه ها اظهار داشت: اعزام مبلغ و مبلغه در سطح شهرستان، برگزاری ویژه برنامه های در سطح هیئات و مساجد، برگزاری گفتمان های دینی در سطح مدارس، سیاه پوش کردن معابر عمومی، برگزاری روضه های خانگی، برنامه توزیع نذورات و برنامه های عزاداری در سطح شهرستان از اهم این برنامه ها است که در طول ماه محرم مدیریت فرهنگی میگردد.

موسوی خاطرنشان کرد باید از تمام ظرفیت موجود جهت بهره برداری معرفتی از ایام ماه محرم استفاده کرد.

موسوی از اعزام بیش از ۴۰ نفر از مبلغین گروه جهادی در دهه اول محرم امسال به مناطق محروم شهرستان خبر داد و گفت:با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و حضور این مبلغین،امسال برنامه های عزاداری و سوگواری ایام محرم در سطح شهرستان با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان با بیان اینکه قرآن محوری در هیئات‌ مذهبی شهرستان دلفان از اهمیت زیادی برخوردار است، اضافه کرد: قرائت قرآن و جلسات تفسیر و احکام با پاسخگویی به شبهات توسط مبلغان اعزامی به هیئت های مذهبی از دیگر ویژگی‌های هیئات‌ مذهبی این شهرستان به شمار می‌رود.

وی نظارت بر عملکرد هیئات‌ مذهبی شهرستان دلفان را از مهمترین برنامه‌های شورای هیئات مذهبی دانست و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیشکسوتان ناظر برنامه‌های جوانان می‌شوند.

وی تصریح کرد: تعدادی اقلام فرهنگی نیز در ایام ماه محرم بین هیئات‌ مذهبی شهرستان این شهرستان توزیع می‌شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان از ساماندهی ۲۴۰ هیات مذهبی در این شهرستان خبر داد گفت: این هیئات در ایام مختلف مذهبی به‌ویژه ماه محرم در سطح شهر نورآباد، بخش کاکاوند و روستاهای شهرستان دلفان فعالیت دارند.

وی افزود: برای بالا بردن سطح آگاهی مسوولان هیات مذهبی تاکنون چندین گردهمایی و همایش برگزار شده تا مسوولان هیات های مذهبی با شناخت و آگاهی بیشتری به  عزاداری مذهبی بپردازند .

وی یکی از آسیب های عزاداری ماه محرم را خرافه گویی توسط برخی از مداحان عنوان کرد و افزود: مداحان باید در عزاداری ها بتوانند مردم را با فلسفه قیام عاشورا آشنا کنند و با هنرمندی این واقعه را با استفاده از کتب و اسناد معتبر به مردم انتقال دهند.

وی در پایان از آمادگی این شهرستان برای برپایی آئین برگزاری عزاداری حسینی خبر داد و یادآور شد: تمهیدات و هماهنگی های لازم با فرمانداری، نیروی انتظامی، بسیج و مسوولان هیات های مذهبی انجام شده و عزاداری حسینی پرشورتر از سالهای قبل برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار