سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63982
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » علت و چگونگی بازداشت 13 معلم زن ایرانی در امارات
Print This Post

 
۹ نفر از معلمان مرد ایرانی شاغل در مدارس ایرانیان امارات به جرم «اقامت و کار غیر قانونی در العین» در مدرسه و با وضعیت نامطلوبی بازداشت شده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، از چهارشنبه گذشته ۹ معلم ایرانی که در مدارس ایرانی در امارات تدریس می‌کردند به دلیل نداشتن ویزای العین بازداشت شدند.

یک مقام آگاه در این باره به خبرنگار فارس گفت: ۱۳ معلم خانم ایرانی نیز در امارات به دادگاه احضار شدند و امکان بازداشت آنها وجود دارد.

وی تصریح کرد: ۹ نفر از معلمان مرد ایرانی شاغل در مدارس ایرانیان امارات به جرم «اقامت و کار غیر قانونی در العین» در مدرسه و با وضعیت نامطلوبی بازداشت شده‌اند.

این مقام مطلع با بیان اینکه این رخداد ناگوار تابه حال سابقه نداشته است، اظهار داشت: طبق قوانین کشور امارات باید برای اقامت و کار در هر یک از نواحی این کشور مجوز داشت و معلمان بازداشت شده تنها ویزای دوبی را داشتند.

وی افزود: در صورت بازداشت معلمان خانم، فرزندان آنها شرایط نامطلوبی در یک کشور غریب پیدا خواهند کرد.

پیگیری وزارت خارجه
حسین نقوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص بازداشت ۹ معلم ایرانی توسط دولت امارات اظهار داشت:‌ معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور هر سال در شهریور اعزام می‌شوند تا فعالیت خود را از مهر آغاز کنند اما در برخی از کشورها زمان صدور ویزا طولانی می‌شود و عدم صدور ویزا توسط کشور میزبان برای افراد مشکلاتی ایجاد می‌کند.

وی افزود: در پیگیری‌هایی که از وزارت امور خارجه برای بررسی علت بازداشت ۹ معلم ایرانی داشتم مشخص شد که هنوز مجوز کار این معلمان توسط کشور امارات صادر نشده و این دولت اقدام به بازداشت آنها کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت خارجه در حال پیگیری مسئله است تا این مشکل حل شده و معلمان ایرانی آزاد شوند همچنین مجوز کار برای آنها صادر شود.

پیش از این خلیل‌الله بابالو رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که دلیل بازداشت ۹ معلم ایرانی در امارات چیست؟ به تسنیم گفت: موضوع بازداشت معلمان ایرانی در امارات و آزادی آنها در حال پیگیری است و رایزنی‌ها در این زمینه در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود این معلمان تا فردا آزاد شوند.

وی افزود:‌ امارات با این استدلال که این معلمان چرا با ویزای دوبی در العین امارات مشغول به تدریس هستند اقدام به بازداشت آنها کرده است در حالی که این موضوع در گذشته وجود داشته و آنها نسبت به آن حساسیت نداشتند.

جهان

 1. نویسنده دیدگاه: حسین قره داغی
  مهر ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۰۸

  این مسائل طبیعی است.خانواده این بزرگواران از دولمتردان هستند.حتما برای آزادی آنها تلاش خواهند کرد.
  من هم در امارات دستگیر شدم.بعنوان یک معلم و سایکل توریست بین المللی ،78 روز زندان انفرادی و شکنجه مداوم به جرم واهی جاسوسی عذاب کشیدم.خدمات وزارت امورخارجه و وزارت آموزش و پرورش قبل و بعداز آزادی ام و مسائل حاشیه آن دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد.
  خاطراتم گواه ادعاهایم هست.در صورت تمایل می توانید در وبم مرور فرمایید
  کتابچه خاطرات 78 روز زندان انفرادی و شکنجه مداوم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار