سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63996
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » در دیدار پوتین و وزیر دفاع سعودی چه گذشت؟
Print This Post

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه و «محمد بن سلمان» وزیر دفاع عربستان سعودی در پشت درهای بسته دیدار کردند و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد این دیدار خاطرنشان کرد که روسیه و عربستان خواستار حل و فصل سیاسی بحران سوریه شدند.

به گزارش سلام دلفان، لاوروف روز  پس از دیدار پوتین و محمد بن سلمان در شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه در جمع خبرنگاران گفت: دیدار وزیر دفاع عربستان با رییس جمهوری روسیه نشان داد که حل و فصل سیاسی مساله سوریه باید در جه مسیری حرکت کند.

وی با بیان این که ولادیمیر پوتین و محمد بن سلمان خواستار سازش ملی در سوریه شدند، اظهار داشت: در روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه تمام گروه های سیاسی و اقشار جامعه این کشور باید مشارکت کنند.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: عربستان سعودی با روسیه برای حفظ یکپارچگی سوریه همکاری خواهد کرد و اهداف دو کشور در این زمینه با یکدیگر مطابقت دارد.

پوتین روز یکشنبه در سوچی پس از برگزاری مسابقه بین المللی اتومبیلرانی به نام ‘فرمول-یک’ با محمد بن سلمان در پشت درهای بسته دیدار کرد.

رییس جمهوری روسیه پیش از آن با ‘محمد بن زاید آل نهیان’ ولیعهد امارات دیدار کرد و مسایل خاورمیانه با محوریت مساله سوریه در دستور کار مذاکرات دو طرف قرار داشت.

روسیه از 12 روز پیش بمباران مواضع گروه تروریستی داعش و گروه های تروریستی دیگر در سوریه را شروع کرده است و در این مدت بیش از 150 هدف تروریست ها شامل اردوگاه های آموزشی، مقرهای فرماندهی، انبارهای تسلیحات، مهمات، سوخت و مواد غذایی تروریستها با بمباران هوایی نابود شده است.

این اقدامات موجب ناراحتی و خشم سران آمریکا و برخی کشورهای عربی حامی تروریست های داعشی ازجمله عربستان سعودی و قطر شده است.

عربستان سعودی در نخستین روزهای بمباران هوایی مواضع داعش توسط جنگنده های روسی به همراه آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه و قطر همپیمانان خود علیه سوریه، بیانیه مشترکی صادر و خواستار توقف این حملات شد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار