سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64026
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » یادداشت » “سردار همدانی”؛ ژنرال بزرگ “شامات”
Print This Post
به گزارش سلام دلفان ؛ سردار سرلشکر شهید "حسین همدانی" جانشین قرارگاه امام حسین (ع) و فرمانده گروه مستشاران نظامی ایران در سوریه در حالی پنجشنبه از سوی تروریست‌های تکفیری به شهادت ...


49190_origبه گزارش سلام دلفان 
؛ سردار سرلشکر شهید “حسین همدانی” جانشین قرارگاه امام حسین (ع) و فرمانده گروه مستشاران نظامی ایران در سوریه در حالی پنجشنبه از سوی تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید که جای دارد کمی بهتر او را بشناسیم.

“سردار همدانی” در جبهه های دفاع مقدس در مقابله با ضد انقلاب به خوبی ایستادگی کرد و جبهه “بازی دراز” غرب نشانه‌ای از حماسه آفرینی‌های این سردار بی‌ادعا اما توانمند بود.

وی تمام دوران زندگی خود را وقف مجاهدت فی سبیل الله در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بود. “ابووهب” هیچ گاه پشت میزنشین نبود و همواره در خط مقدم عملیات در محور مقاومت ایفای نقش می‌کرد. در دوران جنگ تحمیلی که جبهه‌ها نبرد حق علیه باطل در تشکیل قرارگاه‌های دفاع مقدس و در عملیات‌های مختلف خصوصاً منطقه عملیاتی غرب کشور نقش مهمی ایفا کرد.

*** نقش سردار شهید همدانی “پس از دفاع مقدس”

پس از دوران دفاع مقدس در برهه‌های مختلف در قرارگاه امام حسین (ع) و سپاه محمد رسول الله (ص) ایفای نقش کرد. پس از ایفای نقش در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) و با شروع دخالت‌های غربی و شرقی و گسترش تروریسم در سوریه وظیفه خود دانست تا با ارائه کمک‌های مستشاری این کشور را از تروریسم  نجات دهد.

**موسس “نیروهای دفاع وطنی” در سوریه

چه زیبا گفت سرلشکر جعفری که «اگر نبود مجاهدت‌های سردار سرلشکر شهید “حسین همدانی”، “دمشق” سقوط می‌کرد» و همه می‌دانند یاور و مشاور “بشار اسد” و مؤسس نیروهای دفاع وطنی سوریه که بعضاً به گواه برخی کارشناسان عده آن‌ها به  بیش از 12 لشکر می‌رسد؛ در سوریه سردار سرلشکر شهید “حسین همدانی” بود. او در سوریه با مشاوراتی که داشت به گواه شاهدان عینی تروریست‌های تکفیری را که قصد تخریب کامل حرم حضرت زینب داشتند را کیلومترها به عقب راند.

*** تنگناه راهبردی داعش به خاطر مجاهدت‌های “سردار شهید همدانی”

نکته دیگری که باید مطرح کنم، این است که امروز اگر داعش و جبهه النصره در جبهه‌های مختلف همچون “قلمون”، مثلث “قنیطره – درعا – ریف دمشق”، در تنگناه راهبردی قرار گرفته و در شهرک “زبدانی” شکست‌های سختی را متحمل شده، همه و همه به دلیل رشادت‌های سردار سرلشکر شهید “حسین همدانی” بود. امروز اگر بگوییم ملت سوریه “ابووهب” را بیش از ملت ایران دوست دارند، گزاف نگفتیم و این به دلیل مجاهدت‌های  “سردار همدانی” و کمک‌های مستشاری وی برای رهایی “شامات” از تروریسم بود.

دو سال پیش، زمانی که منطقه راهبردی “القصیر”  از دست تروریستهای تکفیری آزاد شد؛ یقیناً هیچ کس آن را رد نمی‌کرد که مجاهدت‌های مستشاری “سردار همدانی” در جبهه عملیاتی غرب سوریه ، خروجی  اش آزادسازی “القصیر” شود. منطقه‌ای مرزی بین لبنان و سوریه که اگر در آن زمان حساس از سوی تروریست‌ها اشغال می‌شد، خطر سقوط شهرهای مهم دیگری همچون “دمشق” وجود داشت و اگر  “دمشق” سقوط می‌کرد؛ تروریست‌های داعش تمام منطقه را ملتهب می‌کردند.

**مقایسه نقشه تحولات میدانی سوریه در سال 2012 و 2015

امروز در جنگ جهانی مینیاتوری سوریه؛ سردار همدانی در حالی به درجه رفیع شهادت نایل شد که پیروزی‌های بزرگ او هیچ‌گاه از اذهان پاک نمی‌شود و کمک‌های مستشاری او به سوریه باعث شد وضعیت این کشور از حالت نارنجی به حالت درگیری تغییر یابد. وضعیت سال 2015 سوریه با جولای 2012 قابل مقایسه نیست و برای متوجه شدن تفاوت‌های آن می‎‌توان به نقشه تحولات میدانی سوریه در سال 2012 و قیاس آن با سال 2015 مراجعه کرد.

اما از اخلاق این شهید والا مقام نگفتم؛ سه بار برای گفت‌وگو با این شهید بزرگوار در زمان حیات دیدار داشتم که هیچ‌گاه کوچک‌ترین بدخلقی و بی‌احترامی از او ندیدم. مفتخرم که برای من آرزوی شهادت کرد. مرد بی‌ادعا و پرکاری که به گفته همرزمانش بسیاری از شهادت او اندوهگین شدند.

در پایان زبان قلم قاصر از بزرگی و مجاهدت‌های سردار همدانی است و فقط یک جمله می‌توان گفت: «ژنرال “شامات” شهادتت را تبریک و تسلیت می‌گوییم.»

یادداشت از محمد زرچینی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار