سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64136
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش دوباره کاخ سفید و وزارت خارجه به موشک عماد
Print This Post

پس از جان کربی، این بار نوبت به مارک تونر و جاش ارنست رسیده تا به پرتاب موفقیت‌آمیز موشک بالستیک عماد توسط ایران واکنش نشان دهند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از جام نیوز، وزارت خارجه آمریکا بار دیگر اعلام کرد: به نظر می رسد آزمایش موشکی که آخر هفته گذشته [میلادی] توسط ایران اعلام شد، نقض یکی از قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است و واشنگتن این موضوع را در سازمان ملل پیگیری خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز (Reuters) با اعلام این خبر نوشت: ایران روز یکشنبه اعلام کرد، موشک بالستیک جدیدی را با قابل هدایت دقیق آزمایش کرده است. این خبر حاکی از آن است که تلاش های ایران برای بالا بردن دقت موشک هایش با پیشرفت روشنی همراه بوده است.

“مارک تونر” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره با اینکه پرتاب این موشک ظاهرا نقض قطعنامه 1929 شواری امنیت است، به خبرنگاران گفت: بدیهی است که ما این موضوع را از مجرای شورای امنیت سازمان ملل پیگیری خواهیم کرد همان گونه که درمورد آزمایش های موشکی قبلی نیز پیگیری کردیم.

“جاش ارنست” سخنگوی کاخ سفید نیز مانند “مارک تونر” ضمن تاکید بر پیگیری این موضوع از طریق سازمان ملل گفته: پرتاب این موشک ربطی به توافق هسته ای که در ماه جولای بین ایران و 1+5 به دست آمد نداشته و این توافق را نقض نکرده است. هدف از توافق اخیر، محدودسازی برنامه هسته ای ایران در ازای کاهش تحریم ها می باشد.

پیشتر، “جان کربی”، دیگر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه‌ با وال استریت ژورنال (WSJ) گفته بود، در صورتی که ایران با آزمایش موشک دوربرد عماد یکی از قطعنامه‌های جاری شورای امنیت را نقض کرده باشد واشنگتن از مجرای سازمان ملل به آن پاسخ مقتضی خواهد داد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار