سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6426
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » صبح نزدیك است
Print This Post
هر كسی ممكن است در شبانه روز كارهای متفاوتی انجام دهد،اما اینكه انگیزه ما برای انجام كارهایمان چیست خیلی مهم است  ، البته انگیزه ها متفاوت است،یكی ممكن است به خاطر پول ...

هر كسی ممكن است در شبانه روز كارهای متفاوتی انجام دهد،اما اینكه انگیزه ما برای انجام كارهایمان چیست خیلی مهم است  ، البته انگیزه ها متفاوت است،یكی ممكن است به خاطر پول كاری را انجام دهد ،دیگری به خاطر شهرت ،مقام  و قدرت،و… به انجام كاری دست بزند ،اما مایلم قدری دررابطه با اینكه كدام انگیزه ارزش انجام كار را بالا می برد صحبت كنم…

به نظر من انگیزه ها ازنوع تفكر ما انسانها سرچشمه می گیرند و ماهر چقدر تفكرات بلندتر و عمیق تری داشته باشیم انگیزه های وزین تر و باارزش تری خواهیم داشت(از كوزه همان برون تراود كه در اوست.) ویا به قول روانشناسان (( انسانها همان طوری زندگی می كنند كه فكر می كنند.))

بنابراین اگر می خواهیم  كه نوع انگیزه های خود در انجام كار هایمان را مورد ارزیابی قرار دهیم ،ابتدا باید ببینیم نوع نگاه و تفكر ما نسبت به زندگی چگونه است؟ آیا  تنها چیزی كه به آن می اندیشیم منافع شخصی و منیت ها و پز دادن ها و خود برتربینی هاست ؟ اصولا آیا منصف هستیم كه اگر چیزی به ضرر ما بود یا بر خلاف میل ما عمل حقی انجام گرفت آنرا با روی باز پذیرا باشیم ؟ یا اینكه اعتقادمان این است كه هر كاری تا زمانی درست وبر حق است كه به نفع ما و طایفه و فامیل و دسته وباند ما باشد؟ یا اگر مسئولیتی داریم آیا واقعا به چشم طعمه و سفره پهن شده برای خود  و اطرافیان خودبه آن می نگریم یا اینكه مسئولیت را امانت الهی میدانیم كه باید در انجام آن نهایت دقت را بكنیم وبه تمام مردم با یك چشم وبه صورت عادلانه نگاه كنیم؟

واقعیت این است كه انسان با تفكرات مادی نمی تواند انگیزه های اعلی داشته باشد،چرا كه خصوصیت مادیات محدود بودن آن است ،بنابراین برای داشتن تفكرات بلند وبسیار باارزش باید به جایی فراتر از عالم ماده متصل بود،به ماورائ الطبیعه، جایی كه روح انسان را بزرگ كند و اورا به سمت بلندیها پرواز دهد،جایی كه اخلاص را ، با معنی كند،آری اخلاص ،خلوص،خالص شدن ،بی آلایش شدن،پاك شدن از همه ناپاكی ها ،این همان چیزی است كه اكسیراست،اكسیر واقعی، همان چیزی كه اگر در كارهایمان باشد تمام مشكلات حل خواهد شد ودیگر خبری از نزاع نخواهد بود.

منبع: وبلاگ حکومت صالحان

  به امید آن روز

 1. نویسنده دیدگاه: مراد حسینی
  اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۰۸

  الهم عجل لولیک الفرج

 2. نویسنده دیدگاه: حمید
  خرداد ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۲:۴۱

  حالا این مطلب چه ربطی به عکس آقای سبزیان داره
  به نظرتون این تبلیغات محسوب نمیشه
  بهتره که سایتتون یه سایت فرا جناحی باشه

 3. نویسنده دیدگاه: 000
  خرداد ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۴۱

  حمید خان منم با نظر شما موافقم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار