سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64288
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات سقوط از هواپیمایی که زخمی هم نداشت
Print This Post

روز گذشته به دلیل جدا شدن توربین موتور شماره 3 هواپیمای بوئینگ 747 هواپیمایی ماهان و برخورد آن با سایر قسمت‌های هواپیما، خلبان پرواز 7:15 دقیقه تهران-بندرعباس مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد ولی خوشبختانه هیچ گونه خسارت جانی نداشت.

به گزارش سلام دلفان، صبح دیروز یک فروند هواپیمای بوئینگ 747 هواپیمایی ماهان که از تهران عازم بندرعباس بود به دلیل نقص فنی در موتور شماره 3 مجبور به بازگشت به فرودگاه مبدا و فرود اضطراری در مهرآباد شد.

یکی از مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این‌که فقط قطعه‌ای از موتور هواپیمای 747 ماهان در هنگام پرواز سقوط کرده است به تسنیم گفت: این هواپیما پس از حدود 40 دقیقه پرواز به‌دلیل نقص فنی در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری داشت و مسافران آن با تاخیر توسط دو پرواز به بندعبارس منتقل شدند.

وی با اشاره به فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ 747 ماهان در فرودگاه مهرآباد، اظهار داشت: خبرهایی که در رابطه با سقوط موتور این هواپیما منتشر شده صحت ندارد، بلکه تنها یکی از قطعات موتور هواپیمای مذکور در حین پرواز سقوط کرده است.

وی با بیان این‌که هواپیمای ماهان به مقصد بندرعباس ساعت 7:15 دقیقه دیروز از فرودگاه مهرآباد برخاسته است، افزود:‌ این هواپیما حدود 40 دقیقه پرواز می‌کند اما پس از بروز نقص فنی و جدا شدن یکی از قطعات ساعت 7:55 دقیقه در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که هواپیما به سلامت در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است، بیان کرد: مسافران این پرواز با اندکی تاخیر توسط دو پرواز به بندرعباس منتقل شدند.

این منبع آگاه با بیان این‌که موضوع نقص فنی این هواپیمای در دست بررسی است، گفت: این‌که اعلام شده یکی از موتورهای این هواپیما جدا شده و سقوط کرده صحت ندارد، چون در این صورت شرایط پرواز مذکور قطعاً تغییر می‌کرد.

*جمع‌آوری اطلاعات نقص فنی هستیم

معاون تعمیرات و مهندسی هواپیمایی ماهان با تأکید بر اینکه موتور هواپیمای سانحه‌دیده 747 سقوط نکرده و تنها قطعه‌ای از توربین موتور کنده شده است، گفت: در حال جمع‌آوری اطلاعات مربوط به این نقص فنی هستیم.

فرامرز سروی، اظهار کرد: به‌سرعت نمی‌توان دلیل بروز نقص فنی برای هواپیمای ماهان را پیدا کرد و باید پس از بررسی دقیق کارشناسان دلایل احتمالی را اعلام کرد.

وی با بیان “در حال جمع‌آوری اطلاعات این نقص فنی هستیم” افزود: موتور هواپیمای 747 ماهان سقوط نکرده است و تنها قطعه‌ای از توربین آن کنده شده و پس از برخورد با سایر قطعات هواپیما، سقوط کرده است.

وی با ابراز “این قطعه توربین متعلق به موتور شماره 3 هواپیما بوده است” بیان کرد: از این قبیل اتفاقات در دنیا روی می‌دهد که قطعه‌ای از توربین موتور جدا شود.

سروی با اظهار اینکه سال ساخت این هواپیما به حدود 1990 برمی‌گردد، گفت: بوئینگ 747 از هواپیماهای خوب و مدرن است که در اختیار ناوگان هوایی کشور قرار دارد.

به گزارش تسنیم، هواپیمای مذکور با کروی پروازی و مسافران در مجموع 426 سرنشین داشت که خوشبختانه هیچ آسیبی به آنها وارد نشده است و مسافران با پرواز جایگزین منتقل شدند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار