سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64298
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مذاکره وزير بهداشت با فرانسه برای تخت بیمارستان
Print This Post

وزیر بهداشت با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر ساخت بیمارستان های زنجیره ای در کشور، بر ارتقای کیفیت دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

به گزارش سلام دلفان، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته به منظور بحث و گفتگو در زمینه چارچوب های تفاهم نامه نظام سلامت میان ایران و فرانسه به این کشور سفر کرده است.

وی امروز با صاحبان صنايع دارو یی، بهداشتى و تجهيزات پزشکی فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر بهداشت در این دیدار با بیان اینکه به رغم دیدگاه های سیاسی، داشتن ارتباط از طریق حوزه سلامت در راستاى تامین سلامت مردم است، یادآور شد: به رغم مشکلات اقتصادی؛ دولت دکتر روحانی در دو سال گذشته اقدامات بسيار بزرگى در زمينه سلامت انجام داده است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای كيفيت دارو و تجهيزات و همچنین گسترش و ارتقای بخش های اورژانس، انتقال خون، پالايشگاه و بويژه ساخت بيمارستان ها گفت: در ۱۰ سال آینده ما به ۱۰۰ هزار تخت جديد بیمارستانی نیاز داريم و در این زمینه با شركت هاى مختلف خارجى و داخلى مشغول مذاكره هستند.

وزیر بهداشت یادآور شد: رئیس جمهوری بر ساخت بيمارستان هاى زنجيره ای و گسترش ناوگان اورژانس و انتقال خون و نیز ساخت و تولید واكسن تاکید ویژه دارد.

هاشمی در ادامه با تاکید بر ضرورت وجود نظام نوين بيمه اى بر عدم واردات صرف و انتقال فناورى تاکید کرد و گفت: مهمترين سرمايه ما نيروى دانشمند جوان ماست و ملت ما در سه دهه گذشته ثابت كرده ملت توانمنديست.

وزیر بهداشت گفت: سفر فابيوس وزیر امور خارجه فرانسه و بويژه سفر آتى دكتر روحانى تأثير شگرفى بر گسترش روابط دو کشور خواهد داشت.

هاشمی اضافه کرد: همكارى وزارت جهاد كشاورزى و بهداشت در كشور ما خيلى خوب است و اگر كميته مشتركى بين ایران و فرانسه براى ارتقاء روابط تشكيل شود، بسيار كمك كننده خواهد بود.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار