سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64312
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار صریح مسکو به تل آویو
Print This Post

منابع دیپلماتیک آگاه لبنانی از هشدار صریح مسکو به تل آویو در پی تجاوز جنگنده‌های اسرائیلی به حریم هوایی سوریه خبر دادند.

سلام دلفان: روزنامه السفیر به نقل از منابع دیپلماتیک آگاه نوشت مسکو در پی تجاوز جنگنده‌های اسرائیلی به حریم هوایی سوریه و فضای حیاتی روسیه در این کشور  و نزدیک مرزهای لبنان و سوریه از سمت شمال به تل‌آویو هشدار داده است.

این روزنامه افزود این هشدار پس از آن صورت گرفت که رادارهای هوایی روسیه صبح روز پنجشنبه اول اکتبر جاری، نزدیک شدن جنگنده‌های اسرائیلی به حریم هوایی سوریه را رصد کردند و بلافاصله پس از آن، جنگنده‌های روسی، جنگنده‌های اسرائیلی راهنگام پرواز در آسمان منطقه عکار رهگیری(و وادار به ترک منطقه) کردند.

روسیه به صراحت به اسرائیل هشدار داده است که “ورود جنگنده‌های اسرائیلی به حریم هوایی سوریه به بهانه تیراندازی و شلیک ممنوع است” که در پی این هشدار، جنگنده‌های اسرائیلی بلافاصله با تسلیم شدن در برابر این هشدار، مسیر خود را تغییر دادند.

بر اساس گزارش السفیر، مفاد پیام روسیه که رژیم اسرائیل دریافت کرد، این است که اسرائیلی‌ها نباید به حریم هوایی سوریه نزدیک شوند.

این روزنامه نوشت جنگنده‌های اسرائیلی که هر روز به سمت مرزهای شمالی لبنان به پرواز درمی‌آیند، مسیر خود را بر فراز دشت عکار تغییر می‌دهند و آنگاه به پرواز شناسایی در آب‌های منطقه‌ای لبنان تا آب‌های منطقه‌ای سوریه با هدف کنترل حرکت کشتی‌ها در بندر طرطوس و فرود و پرواز جنگنده‌ها از فرودگاه لاذقیه دست می‌زنند، زیرا به گفته یک منبع امنیتی لبنانی از این می‌ترسند که روس‌ها یا ایرانی‌ها موشک‌هایی را که برهم زننده موازنه قوا با حزب‌الله است، منتقل کنند.

السفیر افزود این منبع لبنانی گفت نکته قابل توجه برای ارتش لبنان، کاهش پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در فضاهای شمالی پس از اول اکتبر است، این در حالی است که آهنگ پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در دیگر مناطق لبنان حفظ شده است، و این رژیم نقض حریم دریایی لبنان را تشدید کرده است.

تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار