سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64461
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هوس‌بازی شیوخ عرب با پرندگان شکاری لرستان
Print This Post
رییس حفاظت محیط زیست دلفان خبر داد:

رئیس اداره محیط زیست نورآباد گفت: با آغاز فصل پاییز، شکارچیان و قاچاقچیان پرندگان شکاری کمیاب كه اكثر اهل جنوب كشور هستند وارد دشت‌های لرستان می‌شوند.

سلام دلفان – «نبی حسنوند» در گفت‎وگو با خبرگزاری ایسنا ، اظهار داشت: با آغاز فصل پائیز شکارچیان و قاچاقچیان پرندگان شکاری کمیاب وارد دشت‎های لرستان می‎شوند، این متخلفان که معمولاً از استان‎های جنوبی کشور هستند با تطمیع برخی افراد محلی و گاهی خودشان نسبت به زنده‎گیری پرندگان شکاری اقدام می‎کنند.1419681522572_13629.jpg

وی خاطرنشان کرد: این پرندگان شامل انواع دلیجه، عقاب، سارگپه و از همه مهم‎تر شاهین هستند که برخی کمیاب و در فصل‎های مختلف به لرستان کوچ می‎کنند و برخی هم جزو پرندگان بومی استان هستند.

حسنوند ادامه داد: متأسفانه این افراد با جمع‎آوری گونه‎های شکاری کمیاب در دسته‎های بزرگ، آنها را برای فروش به شیوخ عرب انتقال و با این کار جمعیت پرندگان شکاری در استان و کشور را مورد تهدید جدی قرار می‎دهند.

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط‌ زیست نورآباد تصریح کرد: شیوخ عرب این پرندگان را فقط برای زنگ تفریح دائمی خود و مسابقات می‎خواهند که هیچ ارزش ورزشی ندارد و با این کار این گونه با ارزش را مورد هجوم خود قرار داده‎اند و برایشان مهم نیست که چه ضربه‌ی جبران‌ناپذیری به طبیعت وارد می‎شود.

وی اظهار کرد: اداره‌کل محیط‌ زیست لرستان تا جایی که امکان دارد با باندهای قاچاق پرندگان مبارزه می‎کند و همه‌ی تلاش خود را به عمل می‎آورد تا جلوی این کار را بگیرد اما به‌علت کمبود امکانات و حجم وسیع قاچاق پرندگان شکاری به تنهایی این مسأله مهم را نمی‎تواند انجام دهد.

حسنوند افزود: باید همه‌ی دستگاه‎های مربوط مانند مأموران انتظامی و از همه مهم‎تر گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق به کمک محیط‌زیست بیایند و جلوی این بحران را بگیرند.

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط‌ زیست نورآباد خاطرنشان کرد: در عملیاتی موفق یگان اجرایی محیط‌زیست نورآباد پیش از وقوع هر گونه زنده‎گیری پرندگان شکاری کوخه شکارچیان متخلف را شناسایی و تخریب کرد و با کمین‎های شبانه‌روزی اطراف دشت‎های مناطق تحت مدیریت طی این هفته خواب را از چشمان متخلفان شکار گرفت و اجازه‌ی هیچ‎گونه پرنده‎گیری را در منطقه با این گشت‎ها نداد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار