سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6448
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دستگیری سربازان غایب و فراری
Print This Post
رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: سربازان غایب و فراری پس از اعلام سازمان وظیفه عمومی توسط کلانتری ها دستگیر می شوند. سردار حمید صدرالسادات در گفتگو با مهر اظهار داشت: مشمولانی ...

رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: سربازان غایب و فراری پس از اعلام سازمان وظیفه عمومی توسط کلانتری ها دستگیر می شوند.

سردار حمید صدرالسادات در گفتگو با مهر اظهار داشت: مشمولانی که وارد غیبت خدمت وظیفه شوند براساس ماده 58 ،این سازمان وظیفه شناسایی و برخورد قانونی با آنها را دارد. به دلیل اینکه ما متوجه غیبت مشمولان یا فرار از خدمت می شویم پیگیری های لازم را براساس قانون انجام می دهیم.
وی ادامه داد: کلانتری ها در قانون جدید در صورت اعلام مکان فرد غایب موظف هستند برای دستگیری این فرد وارد عمل شوند. ضمن اینکه قبل از دستگیری برگه اخطار قرمز از طریق کلانتری محل برای فرد غایب ارسال می شود.
به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از 3 ماه باشد به 6 ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند. مشمولانی نیز که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال باشد علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالحه قضائی معرفی می شوند.
صدرالسادات با اعلام تبعات غیبت سربازان افزود: سربازان غایب اجازه تحصیل، خروج از کشور، دریافت وام و درخواست معافیت کفالت را ندارند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار