سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64553
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » آخرین هشدار معاون سیاسی استاندار به مدیران شاکی رسانه‌ها/ مدیران بدون هماهنگی شورای اطلاع‌رسانی لرستان حق شکایت از رسانه‌ها را ندارند
Print This Post

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: قبلا به دستگاه هایی اجرایی استان اعلام شده به هیچ عنوان بدون هماهنگی شورای اطلاع رسانی استان حق شکایت از هیچ رسانه ای را ندارند

به گزارش سلام دلفان، سید سعید شاهرخی ظهر دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر تحولات قابل توجهی در بخش های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و …  در کشور انجام شده است اظهار داشت: این تغییرات قابل لمس بوده ولی دستگاه های دولتی این اقدامات را به خوبی بیان نکرده اند.شاهرخی یک

وی به شرایط بد اقتصادی کشور هنگام شروع به کار دولت تدبیر و امید اشاره کرد و بیان داشت: هنگام تحویل گیری دولت کشور با تورم ۴۲ درصد مواجه بود و هزاران پروژه عمرانی نیمه تمام با حجم بالای دیون پیمانکاران در کشور وجود داشت و می توان گفت در آن شرایط سیستم قفل شده بود.

معرفی اقدامات دولت باعث ایجاد روحیه نشاط و امید در مردم می شود

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان عنوان کرد: علی رغم فشارهای زیادی که بر دولت یازدهم وارد بود حرکت های قابل توجهی در کشور صورت گرفت و بسیاری از گره های کور به ویژه در لرستان باز شد اما در امر اطلاع رسانی به این اقدامات زیاد پرداخته نشده است.

شاهرخی با بیان اینکه افراد مغرضی وجود دارند که با اهداف خاص خدمات دولت یازدهم را نمی بینند و اقدامات دولت های قبل را به رخ می کشند، اضافه کرد: این کار هم در حق دولتمردان و هم در حق مردم جفاست زیرا باعث گرفتگی روحیه مردم شده و بازتاب خوبی برای خود این افراد نیز ندارد.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی درست عملکرد و فعالیت های دستگاه های مختلف از سوی روابط عمومی این دستگاه ها تاکید کرد و گفت: نشان دادن اقدامات دولت باعث ایجاد روحیه نشاط و امید در مردم خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان اطلاع رسانی را یکی از ارکان اصلی حرکت و پیشرفت در زمینه های مختلف خواند و بیان کرد: همه کارگزاران دولت وظیفه دارند در هر جایگاهی سیاست ها و برنامه های دولت را در بخش های مختلف تشریح کنند.

شورای اطلاع رسانی اقدام به تقویت روابط عمومی های استان کند

شاهرخی تاکید کرد: دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان باید نسبت به تقویت باور مدیران در زمینه تاثیرگذاری امر اطلاع رسانی جدیت داشته باشند چرا که هیچ مدیری نمی تواند با اهمیت موضوع اطلاع رسانی بیگانه باشد.

وی همچنین از دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان خواست برای تقویت روابط عمومی دستگاه ها برنامه داشته باشد و افزود: روابط عمومی ها نباید به عنوان مبلغ مدیران تنها اقدامات مدیر مجموعه خود را پررنگ کنند و این یک آفت بزرگ است که متاسفانه برخی دستگاه های اجرایی استان با آن مواجه هستند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان تشریح برنامه های دولت و تبیین سیاست های آن را یکی از ملاک های موثر در ارزشیابی مدیران دانست و اظهار داشت: دبیرخانه شورای اطلاع رسانی با همفکری صدا و سیما تفاهم نامه ای برای ساخت برنامه ای تحت عنوان «رهاورد خدمات دولت» منعقد کرده تا این برنامه به صورت منظم و در تاریخ های مشخص از صدا و سیمای مرکز لرستان پخش شود.

تور گردشگری خبرنگاران لرستان برگزار شود

شاهرخی بر برگزاری تور گردشگری خبرنگاران برای مشاهده اقدامات دولت در استان و بیان این اقدامات از سوی رسانه ها تاکید کرد و گفت: دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان برنامه تور گردشگری خبرنگاران را تدوین کرده و لازم است تا پایان سال حداقل دو تور گردشگری در استان صورت گیرد.

وی همچنین خواستار برگزاری تورهای بازدید از پروژه های استان برای فعالان سیاسی و اجتماعی شد و افزود: دستگاه های اجرایی استان باید در هر فصل یک نشست خبری برای بیان اقدامات خود برگزار کنند زیرا برگزاری این نشست ها نیز در ارزیابی عملکرد مدیران لحاظ خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان ادامه داد: لازم است از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، گروه های مختلف اجتماعی و سازمان های مردم نهاد برای بیان عملکرد دولت استفاده شود.

مدیران بدون هماهنگی شورای اطلاع رسانی حق شکایت علیه رسانه ها را ندارند

شاهرخی به تصویب دستورالعملی تحت عنوان رصد فضای مجازی در جلسه قبلی شورای اطلاع رسانی استان اشاره کرد و اظهار داشت: باید این فضاها به نحو مطلوب از سوی روابط عمومی دستگاه ها رصد و کنترل شوند زیرا در برخی موارد مشاهده شده تخریب هایی علیه برخی دستگاه ها صورت می گیرد لذا نباید اجازه داد این فضا به شکل لجام گسیخته ای در اختیار افراد نامطلع قرار گیرد.

وی تصریح کرد: قبلا به دستگاه هایی اجرایی استان اعلام شده بود به هیچ عنوان بدون هماهنگی شورای اطلاع رسانی استان حق شکایت از هیچ رسانه ای را ندارند زیرا معتقدیم ظرفیت دولتی ها باید آنقدر بالا باشد که با کوچکترین انتقاد و حتی اشتباه از سوی رسانه ها قضیه را به محاکم قضائی نکشانند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان با بیان اینکه هجمه های ناجوانمدانه ای علیه مدیران ارشد استان صورت می گیرد ولی این افراد با متانت از کنار این هجمه ها عبور می کنند اضافه کرد: دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان در صورت ملاحظه چنین موردی نباید نظاره گر باشد و باید به مدیرانی که با این مصوبه توجه نکرده اند برخورد کرده آن ها را به هیئت تخلفات اداری معرفی کنند چه این مسئول شهردار باشد و چه هر مدیری دیگر.

صدور حکم زندان برای مسئول یکی از نشریات لرستان

شاهرخی ادامه داد: اگر رسانه ای هم به تذکرات و مواردی که باید رعایت کند توجه نداشته و اصول حرفه ای خبرنگاری را رعایت نکند باید با وی برخورد قضائی جدی صورت گیرد.

وی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بخاطر توقیف یک نشریه محلی تشکر کرد و مدعی شد: یکی از جرایدی که پیشانی کارهای تند و بی حساب و کتاب بود در استان و به هیچ چیزی رحم نمی کرد و با بدترین وضع به همه تهمت میزد توقیف شد زیرا هر چه تذکر داده شد توجه نکرد.

شاهرخی افزود: حکم زندان این فرد صادر شده و به محاکم قضائی سپرده شد که این موضوع حتی باعث خوشحالی ارباب جراید استان شد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان تصریح کرد: با دعوت شورای معاونین استانداری جلسه ای با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان برگزار خواهد شد که در آن موضوع اختصاص «بسته فرهنگی» به رسانه ها مطرح می شود که در صورت امکان بتوان بسته ای را برای حمایت از رسانه ها و پرداخت دیون آن ها تعریف کرد.

منبع:مهر

  1. نویسنده دیدگاه: حسن
    مهر ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۴۸

    من نمی دانم این کار شما اقای شاهرخی از روی حمایت ودلسوزی وحمایت است یانه از روی سیاسی کاری وتلاش برای اهداف پشت پرده شما و……..

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار