سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64614
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اربعین امسال «ثبت‌نام کاروانی» ندارد
Print This Post

مدیر کل عتبات عالیات سازمات حج و زیارت گفت: طبق تصمیمی که تا کنون اتخاذ شده، سازمان حج و زیارت در ایام اربعین امسال، کاروان نداشته باشد و فعالیت‌های خود را در حوزه پیاده‌روی زائران متمرکز کند.

سلام دلفان: مدیر کل عتبات عالیات سازمات حج و زیارت گفت: طبق تصمیمی که تا کنون اتخاذ شده، سازمان حج و زیارت در ایام اربعین امسال، کاروان نداشته باشد و فعالیت‌های خود را در حوزه پیاده‌روی زائران متمرکز کند.

محسن نظافتی با بیان اینکه جلسات ستاد دائمی اربعین با حضور نمایندگان شش دستگاه، هر دو روز یکبار برگزار می‌شود اظهار کرد: در این جلسات، دستگاه‌های مختلف به منظور ساماندهی اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی (ع)، با هم مشورت و برنامه‌ریزی می‌کنند.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت درباره پیش ثبت نام ویژه اعزام به عتبات عالیات گفت: بر اساس تصمیمی که تا کنون اتخاذ شده، قرار است در ایام اربعین امسال، سازمان حج و زیارت کاروانی نداشته باشد و به ساماندهی اعزام‌های مردمی کمک کند.

نظافتی تاکید کرد: سازمان حج و زیارت سعی می‌کند در ایام اربعین حسینی (ع)، تمرکز خود را بر ارائه بیشتر و بهتر خدمات در مسیر پیاده‌روی زائران، موکب‌ها و مباحثی مانند گمشدگان و … بگذارد تا این حرکت مردمی، مانند سال‌های گذشته هر چه با شکوه‌تر برگزار شود.

به گفته مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اضافه کرد: اعزام‌های سازمان حج و زیارت به عتبات، بعد از ایام اربعین حسینی(ع) آغاز می‌شود که آن هم نیاز به پیش ثبت‌نام ندارد و مردم می‌توانند با ثبت نام در کاروان‌های دارای مجوز از سازمان حج، به عتبات مشرف شوند.

نظافتی با اشاره به اعزام‌هایی که هم اکنون در حال انجام است نیز گفت: در حال حاضر، به طور متوسط روزانه دو هزار و 500 نفر از زائران ایرانی به عتبات عالیات مشرف می‌شوند که این اعزام‌ها تا اواخر آبان ماه ادامه دارد.

به گفته این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت، افزون بر 80 هتل در کربلای معلی، نجف اشرف و کاظمین، از زائران ایرانی پذیرایی می‌کنند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار