سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64693
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پیام غرور‌آفرین مقام معظم رهبری برای فرجام برجام
Print This Post

پیام مقام معظم رهبری درباره «برجام» باعث غرور ملی و نقشه راه فعالیت‌های آینده است.

 به گزارش سلام دلفان، نامه امروز مقام معظم رهبری به رئیس شورای عالی امنیت ملی درباره دید‌گاه ایشان در مورد برجام حاوی نکاتی است که برخی ابهامات و نگرانی‌ها را درباره اقدامات مشترک در مورد توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با 6 کشور غربی را رفع کرده است.

موافقان و مخالفان «برجام» در انتهای خط موافقت یا مخالفت با این طرح قرار داشتند و نوعی تضاد عمیق در آن به چشم می‌خورد و اقشار مختلف جامعه از یک‌ط‌رف نگران ادامه رکود اقتصادی و از طرف دیگر زیرسئوال رفتن بخشی از عزت ملی خود بودند و با نگاهی به شعار‌های عمومی و دولتی و علمی درباره لزوم بهره‌مندی از توانمندی‌های هسته‌ای و نیز شهادت تعدادی از دانشمندان هسته‌ای بر خدشه‌دار شدن غرور ملی با تکرار ادعاهای کشور‌های غربی به ویژه سخنان نا‌مناسب مقامات امریکایی مانند «وندی شرمن» و «اوباما» افزود.

سخنان تند برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر علیه توافق هسته‌ای و موافقت جمعی دیگر با آن بر پیچیدگی ماجرا افزود که نامه مقام معظم رهبری به رئیس شورای عالی امنیت ملی همراه با غرور ملی و پشتیبانی اصول و ارزش‌های انقلابی و ملی توسط فردی سیاستمدار، شجاع و متعهد را به نمایش گذاشت.

تقدیر از مذاکره‌کنندگان دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی در موضوع انرژی هسته‌ای و نگاه محبت‌آمیز به مذاکره‌کنندگان اخیر که علاوه بر سختی مذاکره باید برخی نامهربانی‌های داخلی را هم تحمل می‌کردند بخشی از این پیام بوده است.

نگاهی به تاریخ معاصر ایران نشان داده است که دولت‌های غربی همواره منافع خود را بر منافع سایر کشور‌ها، حقوق بشر، آزادی‌های مدنی و شرافت انسانی ترجیح داده‌اند که سرگردانی محمد‌رضا پهلوی پس از سقوط که به «هلندی سرگردان» معروف شد با حمایت بی‌چون و چرای آمریکا تا روز‌های پایانی آن حکومت هم به طول انجامیده بود و یا تبعید رضاشاه به جزیره موریس توسط انگلستان و کودتا‌های مختلف و تحمیل جنگ 8 ساله و تحریم‌های مختلف و جنگ نرم بخشی از دشمنی‌های دشمنان کشور با وجود ظاهری دوستانه انجام شد که تعبیر «پنجه چدنی در زیر دست‌کش مخملی» از تعابیر مقام معظم رهبری درباره دوستی غربی‌ها است.

تاکید مقام معظم رهبری بر اخذ قوی‌ترین تضمین‌های ممکن از طرف غربی و آمریکایی و عدم ایجاد تحریم‌های جدید در طول 8 سال اجرای برجام و ایجاد راه‌کار لازم برای امکان استفاده بهینه از توان هسته‌ای از جمله نکات برجسته مورد نظر مقام معظم رهبری درباره فرجام برجام بود.

بیان اهمیت اقتصاد مقاومتی در شرایط فعلی از جمله موضوعاتی است که بیانگر آینده‌نگری شرف و اعتقاد عمیق ایشان به تکیه بر داشته‌های بومی است.

در موضوع امنیت ملی با دو کلید‌واژه «آسیب» و «تهدید» مواجه‌ایم که آسیب‌ها، درونی و تهدیدات خارجی است و توازن بین آن‌دو امنیت نام دارد و رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای حادثه‌خیز سکان‌دار کشوری است که با آرمان‌های خود، اصول سبک زندگی غربیان را به چالش کشیده است و این سبک زندگی آنان، ارتباط مستقیمی با اقتصاد و سیاست و فرهنگ آنان دارد و شاهرگ حیاتی آنان به این سبک زندگی وابسته است که در متن نامه مقام معظم رهبری بر دشمنی محتوای گفتمان نظام جمهوری اسلامی با متن سبک زندگی و سیاست‌‌های آنان اشاره شد.

نامه مقام معظم رهبری برای اجرایی شدن «برجام» نگاهی از بالا بر کشور‌ها و سازمان‌های طرف مقابل جمهوری اسلامی است که این موضوع موجب غرور ملی و همدلی و هم‌زبانی عمیق‌تر دولت و ملت را به دنبال دارد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار