سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64698
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قرص برنج باعث مرگ ۲۰ لرستانی شد
Print This Post
به گزارش سلام دلفان به نقل از یافته، دكتر "حمیدرضا نظیفی" اظهار داشت: فسفید آلومینیوم که در ایران به نام قرص «برنج» معروف است برای ضد عفونی و حفاظت از ...

قرص برنج باعث مرگ ۲۰ لرستانی شد به گزارش سلام دلفان به نقل از یافته، دكتر “حمیدرضا نظیفی” اظهار داشت: فسفید آلومینیوم که در ایران به نام قرص «برنج» معروف است برای ضد عفونی و حفاظت از دانه‌های غلاتی همچون برنج کاربرد دارد و این ماده سمی و مهلک بوده به‌ ویژه اگر از ظرفی که تازه باز شده است مصرف شود.

وی افزود: دوز مرگ‌آور آن بین ۱۵ صدم تا نیم گرم است که اگر فرد از طریق خوراکی یا استشمام بوی آن دچار مسمومیت شود طی ۳ تا ۴ ساعت به علت اختلالات قلبی تنفسی دچار مرگی دردناک و زجرآور خواهد شد.
مدیر کل پزشکی قانونی لرستان با بیان این که آمار تلفات ناشی از مصرف قرص برنج در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته برابر با ۲۰ نفر بوده است گفت: از این تعداد ۶ زن و ۱۴ مرد بوده است.
نظیفی با بیان این که همچنین آمار تلفات ۶ ماهه سال گذشته برابر با ۲۱ بوده که از این تعداد هفت زن و ۱۴ مرد بوده است افزود: در این راستا آمار تلفات ناشی از مسمومیت قرص برنج در استان نشان می‌دهد امسال یک نفر نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
وی یادآور شد: کل تلفات ناشی از قرص برنج طی سال گذشته در استان برابر با ۳۹ نفر بوده که از این تعداد ۱۶ زن و ۲۳ مرد بوده‌اند.
مدیر کل پزشکی قانونی استان با تاکید بر اینکه با توجه به پیشرفته‌ای ایجاد شده در علم باید از جایگزین‌های کم‌خطر و مناسبی برای دفع آفات غلات استفاده شود گفت: همچنین با توجه به ممنوعیت فروش این قرص در عطاری‌ها از سال‌های گذشته دستگاه‌های ذی‌ربط باید در خصوص جمع‌آوری کامل این قرص در استان اقدام كنند
منبع: روابط عمومی اداره كل پزشكی قانونی استان لرستان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار