سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 64959
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » انصراف کاندیدای مورد اجماع اصلاح طلبان کوهدشت از کاندیداتوری مجلس + بیانیه
Print This Post
بیانیه فرج الله مومنی در خصوص انصراف از کاندیداتوری

پس ار اینکه اصلاح طلبان کوهدشت بر روی فرج الله مومنی به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان کوهدشت به اجماع رسیدند وی پس از گذشت چند هفته از کاندیداتوری برای انتخابات مجلس انصراف داد.

سلام دلفان – پس ار اینکه اصلاح طلبان کوهدشت بر روی فرج الله مومنی به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان کوهدشت به اجماع رسیدند وی پس از گذشت چند هفته از کاندیداتوری برای انتخابات مجلس انصراف داد.، متن بیانیه مومنی به شرح ذیل می باشد.

حمد و سپاس خدایی که انسان را کرامت بخشید و سرنوشت اقوام و ملل را در گرو عزم آنها در تغییر احوال درونی‌شان مقدر نمود و باز خدای را سپاسگزارم که در گرماگرم بازار جهانی، رسیدن به سعادت دنیا و آخرت، مفتخر به قرار گرفتن در نظامی هستیم که برآمده از آراء مردم بوده و داشتن وحدت و حضور در صحنه، رمز پیروزی و تقویت آن می‌باشد.
لحمدلله الذی هدانا لهذا
مردم شریف شهرستانهای کوهدشت و رومشگان و بخشهای تابع
مطمئنم یکایک شما که در این روزها امیدوارانه اخبار و آرایش انتخابات پیش رو را رصد می‌کنید از نیات پیدا و پنهان فرزندان همشهری خود تحت اجماع تعدادی ازکاندیداهای محتمل آگاهید و حضوراً یا از طریق فضاهای مجازی و غیره بیم و امیدشان را محترم و سزاوار حمایت دانستید و با اعتماد ؛ اینجانب را در نظرسنجی که (روش آن و انتخاب معتمدین جهت اجرایی شدن )مورد تأیید آن جمع صورت گرفت برای همیشه مدیون و ممنون خود قرار دادید. لکن از همان ابتدا، برخی از دوستان و همفکران طبق معمول این تلاش مشفقانه را دسیسه ی هدایت شده واز قبل تعیین شده دانستند. هر چند نارضایتی پراکنده این عزیزان در برابر خرسندی بسیاری از مردم، اندک و قابل احترام بود و قهرمان واقعی این نقش تاریخی همانا مردمی هستند که به جدّ خواهان وحدت بودند. حال به دلایل مختلف از جمله فرض برجذب حداکثری و رفع بهانه های گریز از وحدت ،عدم حضور خویش را بعنوان کاندیدا اعلام میدارم. گر چه دراین خصوص قضاوتهای متفاوتی خواهد شد؛ “هرکسی از ظن خود شد یار من”! بدیهی است کاندیدانشدن را، به معنای کنار کشیدن از مقام خدمتگزاری به شما مردم شریف و قدرشناس نمی‌دانم. لذا در چنین وضعیتی خود را مجاز به یادآوری نکاتی چند دانسته که امیدوارم توجه به آنها به خیر و صلاح همگان باشد.
۱– در خصوص سایر کاندیداهای احتمالی خارج از آن جمع شش نفره باید به عرض برسانم افرادی ازآن عزیزان تمایلی به شرکت در جلسات نداشته و یا در آن مقطع زمانی، کاندیدایی احتمالی خود را اعلام نکرده و یا حداقل ما در جریان اعلام ایشان نبودیم. حال با در نظر گرفتن نیاز به وحدت بین کلیه همفکران اصلاح‌طلب و احتمال اینکه در آینده موقعیتی ایجاد شود که نیاز به همدلی بیشتر داشته باشیم، بهتر است به صورت اثباتی عمل نموده و در نیل به اهداف جریان اصلاحات همدیگر را یاری نماییم.لازم بذکر است در رابطه با تأیید صلاحیت دوستان اصلاح‌طلب با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر شرکت کلیه سلایق و جریان‌ها و با عطف به سوابق این عزیزان در دفاع از نظام اسلامی و خدمت به مردم، انتظار می‌رود مشکل خاصی نداشته باشیم. بنابراین لازم است باهوشیاری کامل و پرهیز از ترویج این موضوع که توسط رقبای جریان مقابل مطرح می‌شود، ناخودآگاه در مسیر اشتباه قرار نگیریم.
۲– پس ازگذشت سه دهه ی پر فراز و نشیب فعالیت انتخاباتی، آموخته‌ام تفکر انتقادآمیز (البته بدون چاشنی تخریب) می‌تواند موتور حرکت یک جریان باشد. لذا در این روزها مانده‌ام که آیا موتور مزبور در چه جاده‌ای و به سود چه کسی چنین شتابان حرکت می‌کند؟!! چه کسی و چه جریانی از زدن برچسب‌های ناروا به فرزندان و دوستان شما سود می‌برد؟! آیا تلاش بی‌وقفه در حراست از شجره طیبه اصلاح‌طلبی که ریشه و تنه و شاخه‌هایش مشخص است و یا حراست از گلهای نویدبخش میوه آینده آن، انحصارطلبی است؟!! آیا خنثی بودن و به انتظار وزش باد محتمل در «شَن کردن» خرمن خود، تکثرگرایی است؟؟!! هیچگاه در مقام معلم اخلاق نبوده و چنین ادعایی نداشته ام، اما باور قلبی دارم ناامید کردن مردم، آسیب به حیثیت دیگران، ناچیز شمردن تلاش دلسوزان، آسیب به وحدت، محروم کردن جامعه از فرصت خادمان واقعی و… عِقاب دنیوی و اخروی دارد.
۳– آنچنانکه تأکید گردید اگر تخریب دوستان سزاوار مذمّت است، تشویق و حراست از منتقدان دلسوزی که دغدغه اصلاح امور را دارند سزاوار تشویق و تکریم است. بنابراین دعوت به جلسات نقد، ارائه پیشنهادات و اصلاح اجزاء ممکن طرحهای معطوف به وحدت را، راهگشا دانسته وتا آنجا که به خود و مجموعه دوستانی که زیر بیرق اجماع و اتحاد جمع شده‌ایم برمی‌گردد، دربهای ورود به چنین رویه‌ای باز بوده و دستان پرتوان همگان به ارائه هر ایده‌ای را به گرمی می‌فشاریم و البته شرط توفیق در آن است که داوری را به یک سازوکار همه‌‌نگر وانهیم.
۴- به عنوان عضوی از این دیار به داشتن این همه نیروی انسانی پرتوان، فرهیخته، صاحب‌نظر و مؤثر بر خود می‌بالم.در عین حال به علت فقدان بسترهای مناسب مدنی نظیر احزابی که بتوانند فرصتهای تقارب و تجمع آراء را فراهم کنند، دعوت همگان به آرامش، بالا بردن آستانه تحمل، برجسته کردن نقاط قوت یکدیگر، نقد منصفانه، احترام متقابل و پرهیز از تخریب و جبهه‌گیری ، تنها چاره ی رهایی از تکرار ناکامی‌های گذشته است که امیدوارم چنین شود
۵- از محضرهمه دوستان و همشهریانی که با انگیزه‌های متفاوت خواهان حضور این حقیردر عرصه انتخابات بودند، اعم از دوستانی که با نظر لطف، احتمال خدمتگزاری بیشتری را برای اینجانب تصور می‌کردند و یا همفکرانی که دوست داشتند در این زمان با نقد دلسوزانه و منصفانه ما را از کاستی‌های خود آگاه و تشویق به رشد و توسعه نمایند و یا حتی کسانی که به زعم خویش از طرف بنده به آنها آسیبی رسیده و این برهه زمانی را جهت احقاق حق خود مناسب می‌دانستند تا به نوعی هم خویش را تخلیه و هم ما را متنبه سازند، عذر خواهی می کنم که نتوانستم در خدمت این عزیزان باشم.
در پایان از کلیه همشهریان عزیز که به انحاء مختلف اعم از پیامک و ارائه مطالب در سایت‌ها و تالارها بنده را مورد لطف و نقدهای منصفانه قرار دادند کمال تشکر و قدردانی را دارم. گرچه قلباً مایل به خدمتگزاری شما مردم شریف در عرصه‌ای اثرگذار نظیر نمایندگی مجلس بودم اما همچنانکه یادآوری شد فقط کوچ از این دنیا می‌تواند دربهای متعدد خدمت به شما را، بر روی اینجانب ببندد، که در حد وسعم متعهد به ایفای آن بوده و خواهم بود و در خصوص گره‌گشایی از کار مردم کوتاهی نخواهم کرد. در این برهه، ضمن وانهادن وظیفه کاندیداتوری مجلس همه را به صبر، تحمل و در یک کلمه «دروین» دعوت مینمایم، انشاءالله بتوانیم فضایی سالم به دور ازهرگونه تخریب و توهین در خصوص همه کاندیداها باتفکرهای مختلف، گرایش ها و سلیقه‌های متفاوت ایجاد نموده و در رسیدن به اهداف مورد نظر،همانا تقویت جریان اصلاح‌طلبی شهرمان که همواره حامی ارزشهای اصیل اسلامی و مدافع نظام درمقاطع مختلف بوده ، کوشا باشیم و قطعاً همراه و دوشادوش شما مردم عزیز از هرگونه تلاش در خصوص تقویت این جریان در انتخابات آتی دریغ نخواهم کرد.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
فرج‌اله مؤمنی/میرملاس

 1. نویسنده دیدگاه: طاها
  آبان ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۳۶

  ….. تلاش بی‌وقفه در حراست از شجره طیبه اصلاح‌طلبی که ریشه و تنه و شاخه‌هایش مشخص است ……
  شجره ی طیبه ؟!!!!! خخخخخخخخخخخخخخخخ
  ریشه ؟!!!!!خخخخخخخخخخخخخ
  تنه؟!!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخ
  شاخه ها؟!!!!!! خخخخخخخخخخ
  اگر اصلاح طلبی مورد نظر شما شجره ی طیبه است ، پس باید دیگر شجره هارا به آتش کشید چون خبیثه اند.
  ریشه این شجره ، ریشه فتنه هم هست .
  تنه ی آن از فتنه و شاخه هایش هم فتنه گر…….

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار