سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6509
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زمان اعلام اسامی نامزدهای انتخابات
Print This Post

دبیر ستاد انتخابات كشور گفت: اسامی نامزدهای ریاست جمهوری یكم خردادماه توسط وزارت كشور اعلام می شود.

به گزارش سلام دلفان  ‘سید صولت مرتضوی’ عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری براساس قانون از ۲۲ اردیبهشت ماه توسط شورای نگهبان آغاز و ۳۱ اردیبهشت ماه به پایان می رسد.

مرتضوی اظهارداشت: پس از پایان بررسی صلاحیت داوطلبان، براساس قانون شورای نگهبان اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده را به وزارت كشور اعلام خواهد كرد و وزارت كشور نیز دو روز مهلت دارد نسبت به انتشار اسامی نامزدها از طریق رسانه ها اقدام كند.

وی ادامه داد: تبلیغات رسمی نامزدهای یازدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح سوم خرداد ماه آغاز و به مدت ۲۰ روز یعنی تا تاریخ ۲۲ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد انتخابات كشور گفت: در ۲۳ خرداد ماه نامزدها ممنوعیت تبلیغات دارند و ۲۴ خردادماه نیز شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا خواهیم بود.

مرتضوی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه مشترك نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با اعضای هیات اجرایی مركزی انتخابات تصریح كرد: این اتفاق برای اولین ‌بار و با تصویب هیات اجرایی صورت خواهد گرفت.

همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری كه روز جمعه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۲ برگزار می شود، انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در چهار حوزه انتخابیه شهرستان های دماوند و فیروزكوه در استان تهران، شهر ایلام در استان ایلام، تویسركان در استان همدان و تنكابن در استان مازندران برپا می شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار