سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65138
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اولتیماتوم ۷روزه عربستان به لبنان
Print This Post

رسوایی دستگیری یک شاهزاده سعودی با دو تن مواد مخدر در فرودگاه بیروت، آل سعود را در تنگنا قرار داده و به همین سبب سفیر این رژیم در لبنان، فشارهای گسترده‌ای را بر مقامات این کشور برای آزادی شاهزاده مجرم وارد کرده است.

سلام دلفان – رسوایی دستگیری یک شاهزاده سعودی با دو تن مواد مخدر در فرودگاه بیروت، آل سعود را در تنگنا قرار داده و به همین سبب سفیر این رژیم در لبنان، فشارهای گسترده‌ای را بر مقامات این کشور برای آزادی شاهزاده مجرم وارد کرده است.

بر اساس گزارش یک رسانه لبنانی، تماس‌ها درباره شاهزاده عبدالمحسن بن ولید آل سعود که در پی کشف دو تن مواد مخدر از وی در بازداشت دفتر مبارزه با تروریسم لبنان قرار دارد، همچنان ادامه دارد، این در حالی است که علی عواض عسیری سفیر عربستان روز گذشته با نهادالمشنوق وزیر کشور لبنان در تلاش برای بستن فوری این پرونده دیدار کرده است، هر چند کشورش در ظاهر ادعا کرده است به دستگاه قضایی لبنان احترام می‌گذارد.

روزنامه البناء به نقل از آنچه منابع آگاه خواند، نوشت عربستان سعودی حداکثر یک هفته به لبنان اجازه داده است تا پرونده شاهزاده عبدالمحسن را بسته و وی را آزاد کند.

این منابع افزودند تمام سلام نخست وزیر لبنان تماسی از دربار پادشاهی آل سعود دریافت کرده که در این تماس از وی خواسته شده است کاملا خود را از این پرونده دور کند و مسئله را به سعدالحریری رئیس جریان المستقبل واگذار کند.حریری روابط بسیار نزدیک و گرمی با خاندان آل سعود دارد.

به گفته این منابع، حل این مسئله با توجه به مهلت و ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی حکومت سعودی آسان نیست، به ویژه آنکه تسلیم نهادالمشنوق وزیر کشور و اشرف ریفی وزیر دادگستری لبنان در برابر فشارهای عربستان و آزاد کردن شاهزاده سعودی، آنها را در مقابل افکارعمومی لبنان رسوا خواهد کرد و از سوی دیگر، خودداری از اجرای فرمان عربستان برای آزاد کردن شاهزاده عبدالمحسن نیز به معنای از دست رفتن جایگاهشان نزد آل سعود خواهد بود.

این منابع گفتند عربستان از طریق شماری از سیاستمداران و حقوقدانان برای دست یافتن به راهکاری که بر اساس آن دستگاه قضایی بتواند شاهزاده سعودی را یا به شیوه قانونی مبهم یا دور زدن قانون آزاد کند، تلاش می‌کند به ویژه این‌که عربستان سعودی توانسته است پرونده یکی از شاهزادگان خود در لندن را از طریق اعمال فشار و دادن پول ببندد.

خبر دستگیری شاهزاده سعودی به نام عبدالمحسن بن ولید بن عبدالعزیز آل سعود به سبب قاچاق دو تن مواد مخدر در روز دوشنبه چهارم آبان، شوک بزرگی به خاندان آل سعود وارد کرد که فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر آنها رسوایی بزرگی برای آنها به بار آورده است.

دفتر مبارزه با مواد مخدر، نامه‌ای از پلیس بین‌الملل موسوم به اینترپل درباره این عملیات قاچاق دریافت کرده بود که به بازداشت این شاهزاده سعودی در فرودگاه بین‌المللی بیروت پیش از ترک لبنان با حدود دو تن مواد مخدر منجر شد.

دستگاه‌های لبنانی مسئول پرونده باندهای مواد مخدر در این باره گفته اند”این اولین بار نیست که شاهزاده عبدالمحسن بن ولید بن عبدالعزیز آل سعود به لبنان سفر می‌کند و این اولین بار نیست که به قاچاق مواد مخدر از طریق هواپیمای اختصاصی خود از فرودگاه بین المللی بیروت دست می‌زند”
منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار