سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65338
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مباحث تندی بین ظریف و وزیر خارجه عربستان در وین صورت گرفت
Print This Post

نیویورک‌تایمز می‌نویسد نشست وین درباره سوریه و تنش‌های موجود نشان می‌دهد که تا چه حد دستیابی به فهم مشترک می‌تواند سخت باشد.

محمدجواد ظریفبه گزارش سلام دلفان ، روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا در گزارشی درباره نشست سوریه در وین و همچنین وضعیت جاری بحران در این کشور نوشت: “تنش‌ها در وین نشان می‌دهد که تا چه حد دستیابی به فهم مشترک می‌تواند سخت باشد. تندترین مباحث بین محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، و عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی، صورت گرفت. تا چند روز پیش، سعودی‌ها از نشست با ایرانی‌ها در یک میز اجتناب ورزیده و بخش اعظمی از نشست را صرف ‘شکایت و اتهام‌زنی’ کردند.”

اما حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر امور خارجه کشورمان، می‌گوید یکی دیگر از اعتراضات در این نشست زمانی روی داد که ظریف به خبرسازی‌های رسانه‌ای درباره موضع ایران در قبال رئیس‌جمهور روسیه اعتراض کرد. امیرعبداللهیان می‌گوید: “ظریف به کری گفت ما این مسائل را تأیید نمی‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم برخی با سواستفاده از این جلسه این اخبار کذب را منتشر کنند.”

وزیران خارجه 15 کشور از جمله روسیه، ترکیه، مصر، فرانسه، آمریکا، انگلیس، اردن، عربستان، امارات، قطر، آلمان، ایران، عراق، عمان و لبنان در این اجلاس حضور داشتند.

چین تنها کشوری است که در سطح معاون وزیر در این مذاکرات شرکت کرده است.

استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه و فدریکا موگرینی، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نیز در این نشست حضور داشتند.

قرار بود مذاکره کنندگان از ساعت 10 صبح کار خود را آغاز کنند و ساعت 13 به گفت وگو های خود پایان دهند اما این مذاکرات تا ساعت 17 طول کشید.

گفته می شود مذاکره بعدی در وین با حضور دولت و معارضان سوریه برگزار می شود اما تا این زمان خبری قطعی و رسمی در این زمینه منتشر نشده است.

 

تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار