سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65344
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حاشیه های دادگاه امروز بابک زنجانی
Print This Post

بابک زنجانی در دفاعیات خود دولت تدبیر و امید و وزیر نفت را سیاسی کار عنوان کرد و گفت: لازم باشد روزی یک سند از وزارت نفت رو می کنم و فایل صوتی هم دارم.

به گزارش سلام دلفان، چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی بعد از سه جلسه قرائت کیفرخواست در ساعت ۹ صبح روز شنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی بعد از قرائت قرآن کریم آغاز شد.

قبل از آغاز دادگاه وکیل بابک زنجانی با فرزند آقای ش و برخی وکلا در راهروی دادگاه صحبت می کرد. خبرنگاران تا پایان دادگاه نبایداز دادگاه خارج می شدند تا نظم دادگاه  حفظ شود برای همین تا پایان چهارمین جلسه دادگاه هیچ خبری مخابره نشد.

همچنین علی رغم اظهارات وکلای پرونده که گفته شده بود امروز متن شکایت وزارت نفت و بانک ها و تامین اجتماعی خوانده می شود قاضی متهم ردیف اول پرونده را به جایگاه دعوت کرد تا از خود دفاع کند. البته ۲ متهم دیگر یعنی آقای (ف) و آقای (ش) حضور نداشتند.

بابک زنجانی در ابتدای دفاعیات خود با نام خدا و فرازی از زیارت عاشورا آغاز کرد و تلاش داشت در طول جلسه دادگاه چند نکته را پررنگ تر کند. زنجانی در مدت زمان ۱۲۰ دقیقه دفاع چندین بار به بهانه های متعدد موارد ذیل را تکرار و به آن تاکید کرد:

الف) دولت تدبیر و امید و وزیر نفت فعلی کار سیاسی و حزبی می کنند اگر مجبور شوم روزی یک سند از وزارت نفت رو می کنم/ اصلا فایل صوتی هم دارم!

ب) دادستان و بازپرس اطلاعات دقیق از موضوع پرونده ندارند و بازی خورده اند!

ج) من (بابک زنجانی) نخبه اقتصادی هستم و شما را بازی داده اند!

د) مرا از اعدام نترسانید و برای این کشور خدمت کرده ام!

ه) اصلا دولت قبل و آن سه وزیر بی تقصیر بودند/ وزیر سابق نفت خیلی زحمت می کشید

و) داخل وزارت نفت درگیری بود/ اداره بین الملل و شرکت HK مشکل داشتند

ز) من در اتاق کوچک که مثل توالت است با اعمال شاقه  ۲  سال حبس هستم

قاضی صلواتی در فواصل دفاعیات متهم چندین بار تذکر داد که به دولت جمهوری اسلامی ایران و وزیر توهین نکنید. اگر شکایتی دارید ارائه کرده و در جلسه ای با حضور وزیر نفت مطرح کنید. همچنین بابک زنجانی به بازپرس پرونده هم به نوعی توهین کرد که قاضی در پاسخ گفت: بازپرس این پرونده ۱۰ سال است پرونده‌های مهم را رسیدگی می‌کند و دانشجوی دکتراست. شما حق ندارید توهین کنید و اگر لازم باشد از بازپرس دعوت می‌کنیم تا پاسخ شما را بدهد.

همچنین در مورد اینکه در اتاقی کوچک حبس است و هیچگونه وسایلی در اختیار ندارد قاضی گفت: پس این همه کاغذ را از کجا آورده اید و ۳۰۰ نامه ارسال کردید و همه به دست من رسیده است.امکانات مورد نیاز در اختیار شما بوده است.

حرف های  طنز بابک زنجانی در دادگاه

متهم در طول دادگاه ۱۰ بار با نکات طنز یا برخی طعنه ها فضای دادگاه را عوض کرد. تا جایی که چند مورد خود قاضی از برخی حرف ها خندید. … “آقای قاضی شما خسته نشدید؟ (قاضی در پاسخ: خودت خسته شدی؟)”؛ ” بانک «م»  بداند حتی شده میز و صندلی هایش را حراج کنم طلبم را می گیرم! “؛ ” وزارت نفت به کارکنان خود هم رحم نمی کند، این آقای ج بنده خدا بعد از ۳۰ سال کار گذاشتند مدیر شرکت «ن» که اصلا تقصیری نداشت آخه آدم دلش می سوزد”؛ ” ۴ وزیر موقع پرداخت یارانه دل‌درد می‌گیرند! (قاضی: توهین نکنید) زنجانی: دل درد که توهین نیست!”

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار