سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6537
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » عکس هایی که رییس جمهور باید در دفتر کارش بزند.
Print This Post

حضرات کاندیداهای ریاست جمهوری و رییس جمهور فعلی، که احساس تکلیف، آن ها را به زحمت انداخته است، بد نیست یک نسخه از این عکس را قاب گرفته و در دفتر کارشان در پاستور نصب کنند

تصویری که در پیش رو دارید، به احتمال قریب به یقین، در منطقه ی عملیاتی کربلای چهار، گرفته شده است. عملیاتی که طی آن، ماموریت شکستن خط اول دشمن به غواصان بسیجی و پاسدار سپرده شده بود و جمعی از این عزیزان در همان لحظات اولیه ی آغاز عملیات، با آتشبار سنگین دشمن، شربت شهادت نوشیدند. پیکر برخی از این غواصان هیچ گاه پیدا نشد اما تعدادی از شهدا، با جریان آب به ساحل رودخانه رسیدند که این تصویر، به نور وجود خون آلود دو غواص شهید منور شده است. هر دو جوان و کمتر از 25 ساله. آرامش چهره ی یکی از آنان، خوای شیرین را تداعی می کند. الله اکبر. لا اله الا الله
حضرات کاندیداهای ریاست جمهوری و رییس جمهور فعلی، که احساس تکلیف، آن ها را به زحمت انداخته است، بد نیست یک نسخه از این عکس را قاب گرفته و در دفتر کارشان در پاستور نصب کنند تا یادشان نرود چه بدهی کمرشکنی به این ملت دارند و چه مسئولیت سنگینی را بر دوش. شاید مفید به حالشان باشد.

تصویری که در پیش رو دارید، از بایگانی تصاویر نیروی زمینی سپاه به دست ما رسیده است. نام و نشان این شهید مشخص نیست. زمان و مکان شهادت و عکاس هم معلوم نشده اند. شاید برای قصدی که ما از انتشار این تصوبر داریم، چنین مشخصاتی، زیاد هم لازم نباشد. جوانی رشید از فرزندان حضرت روح الله، با تاسی به حضرت علی اکبر(علیه السلام) در گوشه ای از خاک گرمِ جبهه ی خوزستان، در خون خویش غلتیده است تا پرچم اسلامِ ناب محمدی(صلوات الله علیه) بر فراز بامِ این سرزمین، برافراشته باقی بماند. سرخی خونش، پشتِ هر انسانِ آزاده ای را می لرزاند.

تصویری که در پیش رو دارید، در سال های آغازین دفاع مقدس به ثبت رسیده است. شهر «دزفول» هدف موشک های رژیم بعث عراق قرار گرفته و در جریان این جنایت، دو کودک به شهادت رسیده اند و این تصویر، برشی از  مراسم تشییع این دو شهید خردسال را  ثبت کرده است. دزفول در طول هشت سال جنگ تحمیلی، ده ها بار شاهد چنین صحنه هایی بوده است.

تصویری که در پیش رو دارید، در آذر ماه سال 1360 به ثبت رسیده است. مکان عکس برداری، منطقه ی «بستان» است. یکی از «مقلدانِ حضرت روح الله» که به عشقِ او، بر رزم جامه اش، بر روی قلبش، تمثال او را دوخته است، به تیر دشمنان دین بر خاک افتاده و «سیف الله صمدیان» آخرین تصویر او را در این دنیا، جاودانه کرده است.

تصویری که در پیش رو دارید، در ماه های آغازین دفاع مقدس به ثبت رسیده است. مدرسه ای در آبادان، توسط آتشبار متجاوزان بعثی هدف قرار گرفته و دانش آموزی شربت شهادت نوشیده است. پدر دانش آموز، پیکر پسرش را بر دست گرفته و مادر در پس او ضجه می زند.

تصویری که در پیش رو دارید، در سال 1365 به دام دوربین عکاسی گرفتار شده است. «عباس دلخراش» پدری از اهالی محله راه آهن اهواز، بالای سر پیکر فرزند نوزادش «قادر» نشسته است. «قادر» در بمباران تهران توسط ارتش بعثی صدام، به شهادت رسیده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۱۴

  آخه بیشعورا احمقا…
  واقعا دقدقه شما اینه که تو دفترش چه عکسی بزاره
  خاک تو سرتون واقعا متاسفم…
  واسه همیناست که یه عمره تو سری میخوریم به خاطر کج فهمی شماها
  آره همه مشکلا حل شده فقط مونده انتخاب عکس اتاق رییس جمهور
  خاک تو سرتون…
  همین

  • نویسنده دیدگاه: بله
   خرداد ۲۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۵

   دمت گرم
   قرآن حرف دل خیلیا رو زدی
   احسنت بر تو

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار