سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65400
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » انتقاد پیشکسوت پرسپولیس از مهدی طارمی
Print This Post

پیشکسوت پرسپولیس گفت: چنانچه پرسپولیس در دربی به گل اول می‌رسید بازی را راحت می‌برد.

به گزارش سلام دلفان، ناصر محمدخانی در خصوص دربی 81، اظهار داشت: دربی اگرچه تقریبا کم گل بود اما صحنه‌های جذاب زیادی روی دروازه‌ها مخصوصا دروازه استقلال خلق شد و می‌توان گفت در کل این دربی با کیفیت خوبی برگزار شد.

وی ادامه داد: پرسپولیس در بیشتر دقایق بازی حاکم میدان بود و چه بسا اگر مهاجمان این تیم در نیمه اول قدر فرصت‌ها را می‌دانستند نتیجه پایانی به نفع سرخپوشان رقم می‌خورد.

پیشکسوت پرسپولیس با تاکید بر اینکه احساسی نظر نمی‌دهد، یادآور شد: تیم برانکو از همان ابتدای مسابقه نشان داد برای برد به میدان آمده و در کل جریان بازی یک سر و گردن بالاتر از رقیب خود بود. استقلال خوش شانس بود که توانست گل اول را به پرسپولیس بزند و اگر برعکس این اتفاق رخ می‌داد قطعا پرسپولیس اجازه نمی‌داد بازی به تساوی کشیده شود.

محمدخانی در پاسخ به این سوال که بهترین بازیکن دربی از نظر او چه کسی بود، گفت: ستاره بی‌چون‌وچرای زمین بدون شک مهدی رحمتی بود که به تنهایی چند بار دروازه تیمش را نجات داد. اگر رحمتی نبود استقلال با اختلاف گل این بازی را واگذار می‌کرد چرا که او واقعا آماده‌ترین دروازه‌بان لیگ است. البته نمی‌توان از بی‌دقتی بازیکنان پرسپولیس در زدن ضربات آخر هم به سادگی گذشت و آنها ضربات نهایی خود را شتابزده و عجول زدند.

وی در واکنش به این سوال که آیا تعویض‌های پرویز مظلومی در تساوی دربی تاثیرگذار بود یا نه؟ خاطرنشان کرد: نمی‌شود گفت که هر مربی جای مظلومی بود تعویض‌های تهاجمی انجام می‌داد. وقتی پرسپولیس به آن شکل روی دروازه استقلال هجوم برده بود نمی‌شداز مظلومی انتظار داشت بازیکن سرعتی به میدان بیاورد از این جهت که وقتی تیمی توپ و میدان را نداشته باشد 5 تا مهاجم هم بیاورد بی‌فایده است. مظلومی به دنبال این بود که با تعویض‌هایش توپ را از کنترل پرسپولیس دربیاورد و در اواسط نیمه دوم تا حدی به این خواسته خود رسید اما برانکو با از تیمش خواست به بازی مستقیم روی بیاورند تا به نوعی هافبک‌های استقلال را از بازی خارج کند که این ترفند او در نهایت جواب داد و پرسپولیس به گل تساوی رسید.

مهاجم پیشین پرسپولیس درباره اینکه گل پرسپولیس شانسی بود یا نه تصریح کرد: خیلی از حملات پرسپولیس در این بازی باید به گل تبدیل می‌شد که از روی بدشانسی این اتفاق رخ نداد و در نهایت توپی وارد دروازه شد که کسی انتظار آن را نداشت و این از جذابیت‌های فوتبال است.

محمدخانی با اشاره به عملکرد مهدی طارمی و بنسون در خط حمله پرسپولیس، عنوان کرد: در مورد بنسون هنوز برای قضاوت زود است و باید فرصت بیشتری به وی داده شود تا خودش را نشان دهد اما از طارمی انتظارات بیشتری در دربی می‌رفت. طارمی در جریان این بازی در چند صحنه می‌توانست همبازیان خود را صاحب فرصت گلزنی کند اما ترجیح داد تکروی کند. در حقیقت او وقتی به بن بست می‌رسد یا خودش را به زمین می‌اندازد یا پاس می‌دهد. خوب نیست مهاجم موقع حمل توپ سرش پایین باشد و ضمن اینکه دیگر دوره بازی نمایشی به پایان رسیده و این سبک بازی در فوتبال امروز دنیا جایی ندارد. طارمی از هر نظر قابلیت بازی در تیم ملی را دارد اما به شرطی که بازی نمایشی و تکروی را کنار گذاشته و در خدمت تیم بازی کند.

وی در پایان راجع به آینده پرسپولیس گفت: تیم برانکو از ابتدای فصل روند روبه‌رشدی را در پیش گرفت و بازی به بازی کیفیتش بالا‌تر می‌رود. چنانچه پرسپولیس این روند خود را حفظ کند یکی از مدعیان جدی قهرمانی خواهد بود. این تیم جوان است و در آینده خیلی بهتر خواهد شد به شرطی بازیکنانش قدر پیراهنی که بر تن دارند را بدانند و اسیر حواشی نشوند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار