سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6545
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » صدور یک روزه شناسنامه برای رای در انتخابات
Print This Post
معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال از صدور یک روزه شناسنامه برای رای دادن در انتخابات پیش رو خبرداد و گفت: برای دادن رای وجود شناسنامه و کارت ملی ضروری ...

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال از صدور یک روزه شناسنامه برای رای دادن در انتخابات پیش رو خبرداد و گفت: برای دادن رای وجود شناسنامه و کارت ملی ضروری است به همین دلیل سازمان ثبت احوال شناسنامه و تاییدیه کارت ملی را در یک روز صادر می کند.

به گزارش مهر محسن کرمی در نشست خبری روز سه شنبه افزود: برای برگزاری انتخابات شوراها از سوی وزارت کشور 300 هزار استعلام از ثبت احوال انجام شد که به تمامی آن ها پاسخ دادیم.
وی تاکید کرد: همچنین برای انتخابات میان دوره ای مجلس 112 استعلام انتخابات ریاست جمهوری 687 استعلام و انتخابات مجلس خبرگان نیز 28 استعلام صورت گرفت که توانستیم زودتر از مهلت قانونی به استعلام ها پاسخ دهیم.
 به گفته وی: در حال حاضر 600 دفتر ثبت احوال در سراسر کشور فعال است و برای تسهیل در انتخابات اطلاعیه های متعددی برای صدور شناسنامه و تاییدیه کارت ملی به این دفاتر ارسال کردیم تا با تسهیل در شرایط برگزاری حضور حداکثری را در انتخابات داشته باشیم.
معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال گفت: هیچ فردی با داشتن شماره ملی نمی تواند در دو مکان و یا با داشتن دو شناسنامه رای دهد و یک کد ملی واحد این امکان را از آنها گرفته است.  کرمی اظهار داشت: تمامی دفاتر ثبت احوال در یک روز قبل و روز انتخابات حضوری فعال و دائم خواهند داشت و متقاضیان می توانند برای صدور شناسنامه و یا مشکلات ثبتی و کارت ملی به آن ها مراجعه و نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنند.
کرمی با اشاره به این که در حال حاضر 4 ملیون 700 شناسنامه مکانیزه برای متقاضیان صادر شد گفت: سالانه 1 ملیون 400 هزار شناسنامه برای نوزادان و همچنین 1 ملیون 100 هزار شناسنامه نیز برای افراد 15 ساله صادر می شود.
وی در مورد کارت ملی هوشمند گفت: اجرای آزمایشی این طرح در استان قم آغاز شده و به 50 نفر نیز از طریق پورتال ثبت احوال ثبت نام کرده اند که از روز اول خردادماه ثبت نام این طرح آغاز می شود و مردم باید برای گرفتن عکس و اثر انگشت به دفاتر ثبت احوال در این استان اشاره کنند.
وی همچنین گفت: صدور کارت هوشمند ملی برای 1500 نفر از مجریان انتخابات خبر داد و گفت: از طریق امضای دیجیتال اطلاعات مربوط به انتخابات از طرق الکترونیکی ارسال می شود.
وی همچنین از آرشیو الکترونیکی 105 ملیون سند هویتی خبرداد و گفت: در حال حاضر بیش از 120 میلیون سند هویتی در اختیار داریم که از سال 89 نسبت به آرشیو آن اقدام کرده ایم و در آینده نزدیک نیز تمامی اسناد را اسکن و آرشیو خواهیم کرد.
به گفته معاون سازمان ثبت احوال استعلام داوطلبان انتخابات نیز قبل از موید مقرر به دلیل بهره مندی از آرشیو الکترونیکی اسناد بود.
وی درباره دفاتر پیشخوان نیز گفت: در حال حاضر 600 دفتر پیشخوان نسبت به 11 خدمت ثبت احوال به مردم خدمات انجام می دهند که قصد داریم در سال جاری تعداد این دفاتر را افزایش دهیم.
وی با اشاره به این که جمعیت کشور 75 میلیون نفر است گفت: در خصوص رای اولی ها وزارت کشور باید آمار و اطلاعات آنها ارائه دهد و وظیفه ما فقط پاسخگویی به استعلامات است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار