سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65450
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زمان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات خبرگان و مجلس اعلام شد
Print This Post

رئیس ستاد انتخابات کشور زمان ثبت‌ نام از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را به ترتیب 26 و 28 آذر اعلام کرد.

به گزارش سلام دلفان، “محمدحسین مقیمی” با پیش‌بینی این که 4 هزار و 800 تا 5 هزار نفر برای انتخابات محمد حسین مقیمی مجلس نام‌نویسی کنند افزود: دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری هفتم اسفند برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه از 25 مرحله انتخابات 23 مرحله به صورت ماشینی برگزار می‌شود و فقط رأی‌گیری و شمارش آرا به صورت دستی است، گفت: انتخابات مجلس گذشته در 14 حوزه و هزار و 400 شعبه با 2 هزار و 500 ماشین الکترونیکی برگزار شد.
مقیمی افزود: امسال تا یک‌سوم رأی‌گیری‌ها به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و سخت‌افزار این روند تهیه و به تائید کارشناسان وزارت کشور و شورای نگهبان رسیده است و باید نرم‌افزار آن را نیز طبق برنامه زمان‌بندی‌شده تهیه کنیم.
وی گفت: بر اساس نظر رئیس‌جمهور صندوق‌های شفافی نیز برای اخذ رأی از مردم در نظر گرفته‌شده که قابلیت شفافیت و مخفی بودن رأی را نیز دارد و اکنون در حال ساخت است.
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: نرم‌افزار رأی‌گیری به‌صورت الکترونیکی از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان داخلی تهیه شده است و از نظر علمی در این زمینه کمبودی نداریم.
مقیمی گفت: 960 هزار نفر برای برگزاری انتخابات در هیات های اجرایی فعالیت می‌کنند.
وی افزود: دولت نیز اعتبار لازم را برای برگزاری انتخابات تا یک‌سوم رأی‌گیری به‌صورت ماشینی و الکترونیکی در نظر گرفته است که این مبلغ 160 میلیارد تومان است.
مقیمی آموزش مسئولان برگزاری انتخابات، فرمانداران و دیگر عوامل را اصلی‌ترین برنامه این ستاد اعلام کرد و گفت: حتی برای فرمانداران نیز آزمونی با صد سؤال درباره قانون انتخابات برگزار شده است و 270 مربی نیز در حال تربیت و آموزش کادرهای آموزشی انتخابات هستند.
وی افزود: اکنون کشور به 11 منطقه تقسیم شده و همایش‌های توجیهی برای استان‌های مختلف در حال برگزاری است و از 11 همایش پیش‌بینی‌شده تاکنون 5 همایش برگزار شده است.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با افرادی که تبلیغات زودهنگام کنند نیز چه در فضای مجازی و چه در فضاهای دیگر طبق قانون برخورد می‌کنیم و قوه قضاییه و پلیس فتا در حال رصد این تبلیغات هستند.
مقیمی افزود: ستاد انتخابات از دوم اردیبهشت فعالیت خود را با 9 عضو و 6 کمیته مالی، امنیت، حقوقی، حراست و استعلامات، فناوری و اطلاع‌رسانی آغاز کرده و تاکنون 12 جلسه آن برگزار شده است.
وی همسان‌سازی قانون انتخابات مجلس و خبرگان برای اینکه یک هیات اجرایی بتواند هر دوی آن‌ها را برگزار کند، تهیه و تنظیم لایحه قانون جامع انتخابات و تقدیم آن به دولت، تهیه اصلاحیه قانون انتخابات خبرگان و اصلاح قوانین انتخابات برای برگزاری انتخابات الکترونیکی را از جمله اقدامات لازم درباره انتخابات 7 اسفند امسال برشمرد و گفت: برخورد ستاد انتخابات کشور بر اساس قانون خواهد بود و سعی می‌کنیم مردم اجرای قانون و بی‌طرفی هیات‌های اجرایی را لمس کنند.
مقیمی افزود: انتخابات در حوزه‌هایی که به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود با ارائه شناسنامه و اصل کارت ملی امکان‌پذیر است و سازمان ثبت‌احوال کشور آمادگی صدور کارت ملی برای افراد متقاضی را پیش از انتخابات و در کوتاه‌ترین زمان ممکن دارد.
وی از نخبگان و افراد با صلاحیت برای نام‌نویسی در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دعوت کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار